اعزام 10 کامیون کمکهای مردمی مازندران به مناطق زلزله زده کرمانشاه
24 آبان 1396 ، دیدگاه 0
استاندار مازندران : در ساعات اولیه کلیه لوازمات موردنیاز توسط هلال احمر مازندران از قبیل چادر و پتو اعزام شد و امروز مردم وخیرین آمل به عنوان پیشقراول 10 کامیون را به این مناطق درحال اعزام دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، محمد اسلامی استاندار مازندران در جریان بازدید از نحوه کمک رسانی مردم شهرستان آمل به مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: خوشبختانه مردم مازندران خصوصا مردم و خیرین شهرستان آمل براساس منویات مقام معظم رهبری از زمان نیاز به وسایل اولیه جهت مناطق زلزله زده پای  کار بودند.

وی افزود: در ساعات اولیه کلیه لوازمات موردنیاز توسط هلال احمر مازندران از قبیل چادر و پتو اعزام شد و امروز مردم وخیرین آمل به عنوان پیشقراول 10 کامیون را به این مناطق درحال اعزام دارند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه تا هر زمانی که به ما اعلام نیاز بکنند این کمک ها ادامه خواهد داشت عنوان کرد: این کمک ها در 3 فاز انجام خواهد شد که فاز اول ارسال کمک های مورد نیاز است که امروز شاهد آن هستیم .

اسلامی تصریح کرد: در فازدوم اعزام نیروهای امدادونجات می باشد که خوشبختانه توسط هلال احمر و نیروهای مردمی به مناطق اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه در اثر زلزله بیشتر خانه ها آسیب های جدی دیدند گفت: در این فازسوم اگر کمک هایی برای بازسازی خواسته شود حتما حضوری فعال خواهیم داشت.

وی تاکید کرد:امروز شاهد اعزام 10 کامیون لوازمات اهدایی مردم از آبمعدنی 5600 باکس، یک کامیون کنسروجات ، یک کامیون کیک وکلوچه ، 2 کامیون 1750 تخته پتو، مابقی لباس و اقلام موردنیاز اعزام شد.

سيد جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل با ابراز تاسف از واقعه درگذشت جمعي از هموطنان در زلزله کرمانشاه اظهار داشت: همه ما بايد دست به دست هم دهيم و به مردم زلزله زده استان کرمانشاه کمک کنيم تا از شرايط بحران بيرون آيند.

فرماندار شهرستان آمل رساندن اقلام و مايحتاج اوليه زندگي مردم زلزله زده را از مهمترين کارها دانست و بيان نمود: مايحتاجي که هم اکنون مردم  زلزله زده استان کرمانشاه نياز دارند از قبيل  کنسرو، پتو ، نان ، آب و چادر مي باشد که وظيفه ما است اين اقلام را تهيه کرده و در اختيار جمعيت هلال احمر گذاشته و به دست هموطنان زلزله زده برسانند.

رسولی ادامه داد: به همين منظور فرمانداري شهرستان آمل طي اطلاعيه اي اعلام داشت که مردم خير کمک هاي نقدي و غير نقدي را بصورت حضوري به هلال احمر تحويل نمايند وشماره حساب 99999 نزد اکثر بانکها براي جمع آوري کمک هاي نقدي به نام  هلال احمر  در نظر گرفته شده که مردم مي توانند کمک هاي نقدي خود را به اين شماره حساب واريز کنند.

وی عنوان داشت: مکان های در نظر گرفته شده براي استقرار هلال احمر در شهرستان آمل جهت جمع آوري کمکهاي نقدي و غير نقدي که از ساعات اوليه حادثه چادرهايي برپا کردند به صورت ذيل مي باشد: 1 – ميدان 17 شهريور 2 – ميدان قائم 3- ميدان فجر 4 –  اول بلوار ولايت 5 – سه راهي جاده قديم 6 – جنب بانک ملي مرکزي 7 – پايگاه هلال احمر مسجد باب الحوائج بربري خيل 8 – شعبه هلال احمر 9 – ايستگاه تاکسي هزارسنگر

در پايان سيد جعفر رسولي فرماندار شهرستان آمل  از همه شهروندان آملي که به صورت خودجوش اقدام کمک به زلزده زدگان استان کرمانشاه نمودند، تقدير و تشکر نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0