مهندس امیرسلیمانی شهردار آمل در نشست مشترك فرمانداران، بخشداران و شهرداران با استاندار مازندران چه گفت؟
22 آبان 1396 ، دیدگاه 0
متن کامل سخنان مهندس احمد امیرسلیمانی شهردار آمل در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و شهرداران استان با استاندار جدید مازندران بدین شرح است:

کمال آنلاین :ضمن عرض سلام خدمت جناب آقای مهندس اسلامی استاندار محترم و معزز مازندران وخوش آمد خدمت جنابعالی و حضار محترم

صدشکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

جادارد تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله جناب آقای دکتر فلاح استاندار سابق مازندران با توجه به ویژگی های خاص استان مازندران و همچنین استقرار بیش از 000/900/1نفر در 58 شهر وبودجه بالغ بر 1600 میلیارد تومان استان مازندران و اهمیت موضوع شهر نشینی به لحاظ اقتصادی ، امنیتی و اجتماعی جا دارد که شهرهای استان را بدلیل نزدیکی کلانشهر مازندران بنامیم و نیاز به نگاه جدی در استانداری محترم در حوزه مدیریت شهری را می طلبد و مواردی که توسط اینجانب مطرح می شود با همکاری تعدادی از عزیزان شهردار جمع آوری گردیده است و تقریبا مشکل مشابه همه شهرهای مازندران می باشد.

1- معاونت محترم عمرانی و مدیران محترم کل زیر مجموعه بابت تشکیل همایش و درخواست ادامه جلسات بصورت ماهانه و مستمر شهرداران باحضور استاندار معزز به صورت کاربردی موضوع مشترک فی مابین شهرداریها و دستگاه مربوط در آن جلسه صورت گیرد.

2- حمایت های ویژه استانداری محترم درخصوص شکایات دستگاههای مختلف برعلیه شهرداران استان مانند محیط زیست بابت موضوع زباله برعلیه شهرداران درمرکز دفن زباله که براساس ماده 12 قانون مدیریت پسماند عرصه دفن زباله توسط وزارت کشور درخواست و توسط وزارت محترم جهادکشاورزی تامین می گردد وهیچ مسئولیتی متوجه شهرداریها نمی باشد.

 3- ایجاد روحیه تعامل همه دستگاههای اجرائی مانند آب منطقه ای دربحث واگذاری مدیریت بستر رودخانه و ایجاد تفرجگاه با قرارداد که مشکل اکثر شهرهای استان اجاره است و اداره کل راه وشهرسازی درخصوص مدیریت وزیباسازی کمربندی های استان با مشارکت شهرداریها وحداقل از طریق شهرداری آمل درخواست همکاری متقابل داشتیم که تامین هزینه آن بدون پرداخت یک ریال توسط راه وشهرسازی و شهرداری قابل انجام بود.

4- تصمیم سازی در کمیسیون های ماده پنج استان با توجه به ایراد طرح های تفصیلی که تاریخ انقضا آن در اکثر شهرها فرارسیده است و نقش کمیسیون ماده پنج در بحث شهرسازی وهدایت سرمایه  گذاران درحوزه ی صنعت ساختمان است و

باتوجه به شرایط اقتصادی بحرانی شهردایها بویژه خواهد بود لذا درخواست ما شهرداران از استاندار و ریاست محترم کمیسیون ماده پنج استان این است که باتوجه به محدودیت زمین در استان مازندران وجلوگیری از تغییر کاربری اراضی در شهرها، باغات و فضای سبز درشهرها بامرتفع سازی ها موافقت گردد که زیرساخت های دانش فنی آن نیز در استان موجود می باشد.

5- ایجاد بخش های جدید وشتابزده در شهرستانهای استان بدون توجه به حدود حرایم شهرها و توسعه آتی شهرها بعضا آسیب های جدی اقتصادی وتنش های اجتماعی و مردمی را درپی خواهد داشت که نیاز به اصلاح دارد.

6- حمایت همه جانبه دستگاههای اجرایی مرتبط در محلات و سکونتگاههای غیر رسمی شهرها که اکثر آسیب ها و آلودگی هاو ناهنجاری ها اجتماعی در شهرها می باشد.

7- توجه به اینکه در منطقه عمارت که بغیر از تخلیه زباله شهرستان آمل، زباله 7 شهر و 62 روستا روزانه با تناژ 390تن تخلیه می شود که این منطقه با حوضچه آبریز هراز در دست احداث می باشد و جاده دسترسی جاده هراز بالادست سدهراز به دپوی زباله برخورد می کند ودو پروژه ملی "سد هراز و چهاربانده جاده هراز "را داریم که شاهد توقف این پروژه ها خواهیم بود.

در پایان ضمن تشکر از حوصله جمع، اینجانب بعنوان کمترین همه همکاران عزیزدر شهرداری های استان باتمام وجود با سیاست های دولت محترم تدبیرو امید در استان مازندران همراه خواهیم بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0