اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در آمل آغاز شد
16 آبان 1396 ، دیدگاه 0
معاون فرماندار ویژه آمل : مسئول جمع‌آوری با بیان اینکه شهرداری ها مسئول جمع آوری متکدیان درشهر هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حسین احسانی معاون فرماندار ویژه آمل در بازدید از مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان حیات نو واقع در روستای حسین آباد لیتکوه یکی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه را وجود متکدیان بیان و عنوان کرد: متاسفانه این آسیب اجتماعی بعنوان یک شغل کاذب، معضلی شناخته شده که بدنبال خود مشکلات  عدیده‌ای را به وجود  می‌آورد.

احسانی با بیان اینکه به منظور رسیدگی بر این معضل جلسات متعددی از سوی فرمانداری با تشکیل ستاد ساماندهی و با حضور دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان برگزار شد، گفت: حتی با پیگیری معاون سیاسی استانداری مازندران، آمل پایلوت جمع‌آوری متکدیان پنج شهر استانی شده بود که در پی پیگیری‌های لازم به نتیجه کامل نرسیدیم.

معاون فرماندار ویژه آمل مسئول جمع‌آوری با بیان اینکه شهرداری ها مسئول جمع آوری متکدیان درشهر هستند اظهارکرد: در پی این اقدام شهرداری آمل نسبت به  انتخاب پیمانکار اقدام نمودوبا وجود فعالیت این پیمانکار، طرح اجرای جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان از اول آبان ماه سالجاری آغاز شده است.

غزاله فولادی مسئول مرکز جمع‌آوری و ساماندهی حیات نو نیز در این بازدید با بیان اینکه از زمان آغاز بکار این طرح تا 14 آبان ماه حدود 48 متکدی از سوی نیروهای گشت مرکز جمع‌آوری شدند، گفت: با تلاش این نیروها در کنار  جمع‌آوری، ساماندهی هر یک از آنها توسط مددکار اجتماعی مرکز دستور کار قرار گرفت.

فولادی عنوان کرد: بین این متکدیان کودکانی مشاهده می‌شود که مهمترین دغدغه مرکز بر ساماندهی آنها با هماهنگی بهزیستی شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه همچنین با شناسایی و اطمینان به مشکل بیماری اعتیاد با رضایت خانواده‌ها به مراکز ترک اعتیاد معرفی می‌شوند، تصریح کرد: بمنظور جلوگیری از تکرار دفعات آنها، برای رسیدگی بهتر و ساماندهی شان نیاز به تعامل و حمایت بیشتر دستگاه‌های ذی ربط است تا از تکرار دفعات شان جلوگیری به عمل آید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0