رعایت حقوق شهروندی نشانگر پایبندی به عدالت است
15 آبان 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل :قوانین مختلفی در کشور برای رعایت حقوق شهروندی شکل گرفته، اما قانون اساسی جمهوری اسلامی در رعایت حقوق اساسی ملت به طور شفاف حقوق شهروندان را تببین و تشریح کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل در ديدار با مديرعامل و اعضاي هيئت رئيسه و اعضاي شوراي مرکزي سازمان مردم نهاد حفظ و توسعه حقوق شهروندي مازندران گفت: ارتقاء آگاهي حقوقي جامعه وترويج صحيح حقوق شهروندي از مهمترين حقوق شهروندان است که بايد به آن دست يابند.

وی اظهار کرد: قوانین مختلفی در کشور برای رعایت حقوق شهروندی شکل گرفته، اما قانون اساسی جمهوری اسلامی در رعایت حقوق اساسی ملت به طور شفاف حقوق شهروندان را تببین و تشریح کرده است.

معاون استاندار تصریح کرد: عمده حقوق ملت تکالیفی است که حکومت داران با پذیرش حکومت در قبال شهروندان برای برخورداری منصفانه از حقوق شرعی و قانونی بر عهده گرفته اند.

رسولی گفت: امروز میزان حضور و مشارکت مردم در عرصه حمایت از اقدامات سیاسی دولت ها نشانگر میزان رضایتمندی آنان است و این مقبولیت و مشروعیت سیاسی به میزان زیادی به نحوه رعایت حقوق مردم از سوی نهادها و دستگاه های وابسته به حکومت بستگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در راس حقوق شهروندی لزوم شفافیت در عملکرد حکومت و پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم قرار دارد گفت: هر حکومتی در پاسخ به مطالبات سیاسی و اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دچار نارسایی شود، در موضوع دامنه نفوذ با مشکلات جدی مواجه می شود.

رسولی با اشاره به اینکه هنر حکومت نفوذ در دل های مردم است، افزود: هر میزان پایبندی به رعایت حقوق شهروندی از سوی ارکان حکومت عمیق تر و دقیق تر باشد حکومت محبوب تر و در اجرای برنامه های خود که نیازمند مشارکت و حمایت عمومی مردم است، موفق تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهروندان بايد در مورد حقوقشان آگاهي بيشتري داشته باشند و اين آگاهي از سوي سازمان مردم نهاد انجام مي گيرد گفت: رعايت و آگاهي از حقوق شهروندي حتي در ارتباطات شخصي و در خيابان ها نيز بايد رعايت گردد.

فرماندار آمل اظهار داشت: چهل درصد از مردم جامعه ناتوان و کم توان هستند و بايد در خصوص حقوق شهروندي به آنان توجه بيشتري شود.

رسولي در پايان بيان کرد با در نظر گرفتن حقوق شهروندي و آموزش اين موضوع انشاالله شاهد افزايش اطلاعات شهروندان از اين حيث باشيم و در تمامي جوامع حقوق شهروندي رعايت گردد و بنده و همکارانم در اين ارتباط حرکت خواهيم کرد و به اميد روزي که حقوق شهروندي به شکل صحيح رعايت گردد.

مریم پروین مديرعامل سازمان مردم نهاد حفظ و توسعه حقوق شهروندي مازندران با اشاره به اینکه از ثبت سازمان مردم نهاد حفظ و توسعه حقوق شهروندی مازندران حدود دوسال میگذرد گفت : تشکیل کارگروه های مختلفی چون  کسب و کار و حقوق شهروندی، شهروند و میراث فرهنگی ، سلامت و بهداشت و حق شهروند ،  و نیز برگزاری همایش های متعدد برای معرفی بیشتر حقوق معلولان و نابینایان و ناشنوایان و کاهش آسیبهای خانواده با استفاده از مشاوران خانواده و معرفی افراد نیازمند به وکیل و مشاوران حقوقی از جمله اقدامات این سازمان در استان است.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0