راه اندازی قرارگاه فدک در بهشهر برای ثبت اطلاعات رقبات موقوفات / بررسی 200 پرونده
11 آبان 1396 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر : قرارگاه فدك با هدف مديريت موقوفات راه اندازي شد كه وظيفه آن به روزرساني مال الاجاره ها و شناسايي رقباتي است كه مي توان روي آن سرمايه گذاري كرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام رمضان شجاعی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر گفت: با توجه به اينكه هر موقوفه داراي تعداد زيادي واحد هاي ملكي غير منقول به نام رقبات است، اين كار زماني تكميل مي‌شود كه اطلاعات اين رقبات نيز در سامانه جامع بانك اطلاعات موقوفات و بقاع متبركه جمع آوري شود.

و افزود: به همين منظور قرارگاه اجارات اوقاف و امور خيريه به نام قرارگاه فدك ماموريت مهم ثبت اطلاعات رقبات موقوفات را در شهرستان بهشهر در کار خود قرارداد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر ادامه داد: قرارگاه فدك با هدف مديريت موقوفات راه اندازي شد كه وظيفه آن به روزرساني مال الاجاره ها و شناسايي رقباتي است كه مي توان روي آن سرمايه گذاري كرد.

شجاعی اشاره کرد: به عنوان مثال ملك يا زمين وقفي داريم كه نياز به بازسازي يا حتي تغيير كاربري دارد تا بتوان به نحو احسن از آن كسب درآمد كرده و در راه نيت واقف هزينه كرد.

وی تاکید کرد: به‌روزرسانی سامانه جامع موقوفات و بقاع تنظیم سند اجاره و عقد قرارداد با مستأجران موقوفات و رابطه استیجاری، وصول مطالبات از افراد حقیقی و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و تقویم ارزش دارایی رقبات موقوفات در قالب این قرارگاه است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر گفت: عملکرد دوماهه ( شهریور و مهر) سالجاری در راستای اهداف فوق در معیت اینجانب و کارشناس اجارات اجرای ۶ طرح فدک در مدت زمان ۶ روز در قالب ۶ موقوفه در موقوفات تکیه بروخیل تکیه سلطانی تکیه امام خمینی تکیه حاج حسن سید محسن نبوی و جبراییل حیدری منجر به تجدید قرارداد اجاره و دریافت عواید که اجاره بها در راستای این طرح انجام که النهایه احیای موقوفات و عمل به نیات واقفین می باشد بطور کاملا موفق صورت گرفت.

شجاعی اظهارداشت: مجموعا از ۶ موقوفه ۲۰۰ پرونده رسیدگی شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0