دیدار امام جمعه دابو و دشت سر با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
11 آبان 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر : به حمد الهی حضور جناب دکتر یوسفیان و خدمات ارزنده ایشان در سطح ملی را فراموش نمی کنیم و با حمایت های ویژه درجهت استقرار ادارات در دو بخش خصوصا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی که نیاز به توجهات جنابعالی می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده آملی امام جمعه دابو و دشت سر باتفاق مهندس مرتضی حداد عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهرستان آمل با احد جاودانی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده آملی امام جمعه دابو ودشت سر در این دیدار با بیان پتانسیل های موجود در دو بخش دابو و دشت سر گفت: این دو بخش دارای جمعیتی بالغ بر ۹۰ هزار نفر و ۱۲۵ روستا بوده و مردم آن بسیار با فرهنگ و دین مدار می باشند و ملتزم به شعائر دینی و قوانین و آرمان های اصیل نظام و فرامین انقلاب و امام و رهبری هستند.

وی با اشاره به سابقه دین مداری و تشیع گری مردم دیار و فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی به حضور زنان و مردان انقلابی در مراسمات ملی و مذهبی اشاره نموده و در این باره افزود: شناسنامه اصیل این مردم که برگرفته از ذات پاک این زن و مرد می باشد همه اینها از مکتب و مشرب فکری قرآن و عترت است که باعث تربیت سرداران و بزرگان دینی ایی شده که توانسته اند در فتنه شش بهمن سال ۶۰ شجاعانه در مقابل تفکر منحرف ضد انقلاب های مزدور، صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی ایستادگی نمایند.

حجت الاسلام تقی زاده آملی با اشاره به وجود علما و بزرگان دینی همچون میرقوام الدین مرعشی و ناصر الحق گفت: ما در ابتدای ظهور اسلام سابقه ای درخشان داشتیم  که از جمله حمایت از امامزادگان و بزرگان و رهبران دینی بوده که باعث ماندگاری دین مبین اسلام و صیانت از آرمان های اصیل اسلام ناب محمدی گردیده است.

امام جمعه دابو و دشت سر ادامه داد:  نتیجه این حمایت ها مقاومت و ایستادگی در عرصه انقلاب در مقابل رژیم پهلوی و در عرصه حماسه اسلامی ششم بهمن آمل و در جریان جنگ تحمیلی و دفاع از ناجوانمردی های حزب بعث و دفاع از حرم و حریم امامت و ولایت بوده که موجب تربیت فرزندانی از جنس آزادمردی و مردانگی شده است.

وی اشاره کرد: به فضل الهی و به برکت انقلاب و خون شهدایمان امنیت لازم در این نظام امام زمانی (عج) حاکم می باشد که این امنیت را مدیون تفکر الهی گونه امام راحل و مشرب فکری مقام عظمای ولایت و شهدای مدافع حرم و وطن از جمله سردار شهید اسماعیل حیدری و مهندس شهید هادی جعفری که از افتخارات نظام در دفاع از حرم اهل بیت بوده و به درجه رفیع شهادت در راه صیانت از حرم اهل بیت رسیدند.

حجت الاسلام تقی زاده آملی با اشاره به خدمات ارزنده دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس به حمایت ایشان در استقرار ادارات اشاره نموده و اظهارداشت: به حمد الهی حضور جناب دکتر یوسفیان و خدمات ارزنده ایشان در سطح ملی را فراموش نمی کنیم و با حمایت های ویژه درجهت استقرار ادارات در دو بخش خصوصا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی که نیاز به توجهات جنابعالی می باشد.

مهندس مرتضی حداد عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهرستان آمل با اشاره به پتانسیل های موجود در شهرستان آمل و قدردانی از فرماندار ویژه شهرستان آمل و نماینده مردم آمل درمجلس و آمادگی اعضای هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان آمل برای ترویج مبانی فرهنگی از منظر دین مبین اسلام  اظهارداشت: هر شهرستانی در این کشور اسلامی و امام زمانی که در تحت فرامین ولی امر مسلمین امام خامنه ای است پتانسیل ها و ویژگی زیادی دارا می باشد که از جمله آنها امامزادگان و منتسبین به اهل بیت بوده که موجب ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی گردیده اند.

وی ادامه داد: یکی از آموزه های دینی و آرمان های اصیل انقلاب و گفتمان امام راحل و رهبری معظم انقلاب مان ایجاد بستر همدلی و همزبانی است که بحمدلله در شهرستان ولایتمدار آمل مشهود می باشد و با همکاران مان در شورای اسلامی شهرستان نیز با حفظ وحدت و انسجام و همدلی و همزبانی به دنبال خدمت خالصانه به مردم دیار علویان هستیم.

دکتر احد جاودانی مدیرک فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ضمن تجلیل و تقدیر از زحمات بی بدیل امام جمعه شهر و دو بخش دابو و دشت سر گفت: حضور روحانیت در همه اعصار مثمرثمر بوده و ثمره آن ترویج اسلام ناب محمدی است و جریان بیداری اسلامی نیز منبعث شده از این تفکر می باشد و ائمه جمعه در طول سالهای انقلاب تا به امروز نیز آن را بروز داده اند.

وی افزود: الحمدلله حضور ائمه جمعه جوان از جمله حضرت حجت الاسلام و المسلمین تقی زاده آملی که در کنار خدمات شبانه روزی و عشق به مردم، شخصیتی فرهنگی و هنر دوست بوده و همیشه در کنار هنرمندان بوده و یار و یاور هنرمندان و خبرنگاران هستند که بنده از حسن عنایت و حمایت شان کمال امتنان را دارم.

وی خواستار برگزاری مثمرثمر جلسات شورای فرهنگ عمومی در بخش ها شد و اظهارداشت: یکی از برنامه هایی که در پیش رو داریم تشکیل جلسات با حضور اینجانب و مسئولان شهرستانی و مدیران با محوریت ائمه جمعه می باشد که به لطف خدا در دو بخش دابو و دشت سر برگزارخواهد شد و امید می رود مورد استقبال مسئولان شهرستانی و دو بخش قرار بگیرد تا در مورد پتانسیل های موجود در دو بخش نیز بحث شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مورد استقرار اداره فرهنگ و ارشاد در دو بخش گفت: یکی از مطالبات مردم و حقوق حقه مردم  استقرار ادارات و بالاخص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که تمام سعی خودم را برای استقرار این اداره به کار خواهم گرفت و امیدوارم مسئولان شهرستان بالاخص جناب دکتر یوسفیان هم کمک لازم را به ما کنند چون ایشان شخصیتی توانمند و قوی هستند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0