حضور اساتید دانشگاههای معتبر دنیا در اولین کنفرانس مهندسی عمران در آمل
10 آبان 1396 ، دیدگاه 0
دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی مهندسی عمران : برای این کنفرانس و ارائه مقالات مجوز وی.او.آی گرفتیم تا شاخصه‌ های بین‌المللی در این مهم قرار گرفته باشد و مقالات برتر به موسسه ISI در دانشگاه خواجه نصیر ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر سید محمد سیدپور دبیر علمی کنفرانس بین المللی مهندسی عمران در نشست خبری با خبرنگاران در مجموعه دانشگاه شمال از برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی مهندسی عمران با رویکرد پیشرفت‌های نوین در آمل خبرداد و افزود: این کنفرانس با هدف دید علمی بیشتر نسبت به مهندسی عمران و پذیرش مقالات فرا ملی، روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان در دانشگاه شمال شهرستان آمل برگزار می‌ شود.

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی مهندسی عمران از جمله محورهای این کنفرانس به سازه و مکانیک کاربردی، دینامیک سازه، زلزله و زلزله ‌شناسی، ژئوتکنیک، سازه‌های هیدرولیکی و دریایی، مدیریت پروژه و ساخت، برنامه‌ریزی حمل و نقل و ترافیک، نقشه‌ برداری و سیستم اطلاعات جغرافیایی، بهداشت، ایمنی، محیط زیست، توسعه پایدار و ... اشاره کرد.

سیدپور با بیان اینکه کنفرانس بین‌المللی مهندسی عمران شاخصه ‌های مهمی دارد، افزود: این کنفرانس زیر نظر وزارت علوم، برای اولین بار در استان مازندران برگزار می ‌شود و برگزاری این کنفرانس امکان تبادل نظر و ایجاد ارتباط علمی با دانشگاه ها و مراکز تخصصی کشور و جهان در زمینه مفاهیم مشترک و مرتبط با محورهای کنفرانس را فراهم می سازد.

وی گفت: برای این کنفرانس و ارائه مقالات مجوز وی.او.آی گرفتیم تا شاخصه‌ های بین‌المللی در این مهم قرار گرفته باشد و مقالات برتر به موسسه ISI در دانشگاه خواجه نصیر ارسال می‌شود.

سیدپور با اشاره به اینکه در کمیته علمی این کنفرانس ۸۹ نفر عضو هستند که ۲۴ نفر از اعضای دانشگاه‌های خارجی هستند، افزود: ۹۸ داور، در حال داوری مقالات هستند و سعی کردیم در داوری، تمام اصول را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه ۳۸۰ مقاله به این کنفرانس ارسال و تا به امروز ۳۱۱ مقاله داوری شد، افزود: ۵۲ مقاله کنار گذاشته شد و ۳۵ مقاله برتر و ۳۵ استاد برتر در پایان کنفرانس معرفی خواهند شد.

سیدپور گفت: ۸۲۵ نفر در این کنفرانس ثبت نام کردند و سخنرانان شاخص این مهم پرفسور ریوچی کینو از کشور ژاپن و پرفسور مارک گرگوریان بنیانگذار دانشکده مهندسی سازه دانشگاه صنعتی شریف خواهند بود.

وی ادامه داد: اساتید و دانش آموختگانی از 21 کشوراز قبیل کره جنوبی ، پرتغال، کانادا، نیوزلند، مالزی و دیگر کشورها حضور خواهد داشت.

امیر متقی دبیر کمیته اجرایی با بیان اینکه از یکسال قبل تاکنون پیگیر برگزاری این همایش بودیم گفت: سطح کنفرانس بسیار وسیع می باشد که با هماهنگی یونسکو انجام خواهد شد.

 وی اشاره کرد: دبیرخانه کنفرانس در وزارت علوم معاونت فرهنگی ایجاد خواهد شد تا پیگیر مسائل مطرح شده باشد و در سالهای آتی بتوانیم با تجربیات بهتری این کنفرانس را برگزار کنیم.

 دبیر کمیته اجرایی کنفرانس ادامه داد: این کنفرانس با حمایت های دانشگاه شمال ، وزارت علوم ، انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران ، سازمان نظام مهندسی مازندران ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه مازندران ، شورای اسلامی وشهرداری آمل و دیگر نهادها برگزار خواهد شد.

 متقی عنوان داشت: این کنفرانس در 16 محور تخصصی همزمان با 4 پنل برگزار می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0