انجام جراحی تعویض کامل مفصل شانه در آمل
10 آبان 1396 ، دیدگاه 0
دکتر اسماعیل تبار جراح و متخصص استخوان و مفاصل : پروتز این جراحی بدون سیمان بوده تا با استفاده از روش‌های نوین پزشکی زمینه برای رشد استخوان فراهم باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ علی اسماعیل‌تبار جراح و متخصص استخوان در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن این جراحی، اظهار کرد: بیمار زن 57 ساله‌ای است که حدود دو هفته قبل در شهرستان قوچان دچار سانحه رانندگی شده و از ناحیه سر، گردن و استخوان بازوی چپ مصدومیت شدید داشت و با توجه به عدم‌پذیرش بیمار در شهرهای همجوار محل تصادف و بستری بودن ۱۱ روزه در شهرستان قائم‌شهر، بیمار پس از هماهنگی لازم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بیمارستان امام خمینی (ره) آمل منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه پس از گذشت دو روز از پذیرش بیمار در بیمارستان امام خمینی(ره) با همراهی دکتر رمضانی ریاست بیمارستان و کادر مجرب اتاق عمل، نخستین عمل جراحی تعویض کامل مفصل شانه در مازندران عصر امروز انجام شد، تصریح کرد: این جراحی با موفقیت به پایان رسیده و بیمار هم‌اکنون در سلامت به سر می‌برد تا با گذراندن مراحل تکمیلی درمان با مراقبت‌های ویژه و بستری در بخش جراحی، طی روزهای آینده ترخیص شود.

جراح و متخصص استخوان و مفاصل با اعلام اینکه جراحی تعویض کامل مفصل شانه برای نخستین بار در مازندران با استفاده از روش‌های درمانی روز دنیا انجام شد، بیان کرد: بیمار بیش از سه ساعت در اتاق عمل زیر جراحی بوده و خوشبختانه مشکلی حین عمل ایجاد نشد.

اسماعیل‌تبار گفت: پروتز این جراحی بدون سیمان بوده تا با استفاده از روش‌های نوین پزشکی زمینه برای رشد استخوان فراهم باشد.

وی با اشاره به جراحی تعویض مفصل لگن دوطرفه همزمان بیماری DDH برای نخستین بار در مازندران با حضور تیم جراحی در این بیمارستان، بیان کرد: در این جراحی دی ماه سال گذشته برای بیمار زن جوان با 32 سال سن بوده که جراحی 6 ساعته تعویض مفصل لگن دو طرفه همزمان برای بیماری در حال رشد DDH دی‌ولوپ‌منتال که با تغییر شکل‌های لگن در گذشته و کودکی همراه بود، انجام شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0