بالگرد مدیریت بحران در حال اطفای حریق جنگل های رزکه آمل است
9 آبان 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : به جهت صخره بودن امکان حضور نیروهای امدادی و گارد جنگل امکان پذیر نبود که با درخواست از ستاد مدیریت بحران استان خواستار بالگرد جهت اطفا حریق شدیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفرل رسولی فرماندار ویژه آمل در گفتگو با خبرنگار ما در آمل با اشاره به اینکه دیروز قسمتی از جنگلهای بخش امام زاده عبدالله طعمه حریق شد گفت: خوشبختانه با ورود بموقع نیروهای امداد وگارد جنگل شهرستان آتش به کلی مهار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه آتش سوزی در قسمت صخره ای معروف به فرنگیس قلعه به جهت صعب العبور بودن و به جهت وجود درختان سوزنی مجددا شاهد آتش سوزی شدیم.

وی اشاره کرد: به جهت صخره بودن امکان حضور نیروهای امدادی و گارد جنگل امکان پذیر نبود که با درخواست از ستاد مدیریت بحران استان خواستار بالگرد جهت اطفا حریق شدیم.

وی اشاره کرد: خوشبختانه ستاد مدیریت بحران کشور با اعزام بالگرد موافت نمود که به جهت تاریکی شب اعزام به صبح امروز موکول شد.

 فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: تا ساعت مخابره این خبر، بالگرد مشغول اطفای حریق می باشد.

نعمت اله کوهستانی رئیس اداره منابع طبیعی آمل با اشاره به اینکه آتش سوزی در منطقه 1400 متر بالاتر از سطح دریا در منطقه رزکه بخش امامزاده عبدالله آمل از دو روز پیش آغاز شده است، ادامه داد، عنوان کرد: هم اکنون امداد هوایی از طریق بالگرد مدیریت بحران برای اطفای حریق به منطقه اعزام شده است.

وی با بیان اینکه اطفای حریق به صورت دستی از سوی اهالی و نیروهای مردمی ومسئولان در منطقه در حال انجام است، عنوان کرد: حدود 100 نفر اطفای حریق در منطقه را انجام می دهند.

یحیی عسگری پور بخشدار امام زاده عبدالله گفت: به دلیل گرمای بی سابقه و شروع آتش سوزی در جنگلهای کوهستانی بخش امام زاده عبداله  و شرایط صعب العبور بودن منطقه و همچنین وجود گونه های نادری مانند سرخ دار که عامل تشدید حریق می گردد.

وی افزود: به دلیل وجود مواد روغنی و فیزیولوژی در سرخ دار کار را برای آتش نشانان ونیروهای گارد جنگل مشکلتر کرده است.

بخشدار امام زاده عبدالله اشاره کرد:  در حال حاضر ۲۰ هکتار در معرض خطر آتش سوزی قراردارد فقط بالگرد از طریق آب پاش می تواند اطفا حریق صورت دهد.

عسگری پور با انتقاد از کسانی که مانع تراشی برای احداث فرودگاه می کنند گفت: اگر فرودگاه مدرن در منطقه وجودداشت و با وجود هواپیمای ٧٠٧ آماده تانكر از آب درياى خزر و پودر اطفاء حريق براحتی انجام و از گسترش آتش جلوگیری بعمل می آمد.

وی اظهارداشت: نیروهای منابع طبیعی ، هلال احمر ، نیروهای اعزامی از روستاهای همجوار و گارد جنگل برای اطفای حریق در منطقه حضور دارند.

وی علت آتش سوزی را عوامل انسانی اعلام کرد و گفت: این آتش سوزی خطا غیر عمدی توسط شکارچیان و افراد خاص از روی ناآگاهی و یا برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به این کار می‌کنند صورت گرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0