منتخبان شوراهای روستاها برای ایجاد اشتغال تلاش کنند
9 آبان 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو و دشت سر: برخی از شوراها تصور می‎کنند که نگاه ارباب و رعیتی وجود دارد، در حالی که این‎گونه نیست و باید مشکلات مردم و دغدغه ‎های روستا و مردم را به مسئولان بیان کنید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر در همایش شوراهای اسلامی روستاهای بخش دابودشت با قدردانی از کسانی که در گذشته برای عمران و پیشرفت در روستاها زحمات کشیدند گفت: ما مسئولین خدمت به مردم را افتخار می دانیم که بتوانیم در سایه وحدت و همدلی مشکلات را حل کنیم.

 وی با اشاره به اینکه خدمت برای مردم با ایجاد تفرقه معنا ندارد افزود: برای گرفتن حق مردم باهم باشیم و همین مردم من و شما را با صلوات آوردند با صلوات هم می گیرند.

 امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به اینکه ما به مردم بدهکار هستیم عنوان داشت: از وظایف مهم شوراها این است که با آغوش باز مردم را بپذیرند و به دغدغههای آنها گوش کنند.

تقی زاده با بیان اینکه نقش شوراها باید یک نقش تعاملی باشد، گفت: برخی از شوراها تصور میکنند که نگاه ارباب و رعیتی وجود دارد، در حالی که اینگونه نیست و باید مشکلات مردم و دغدغه های روستا و مردم را به مسئولان بیان کنید.

وی ادامه داد: نقش شوراهای اسلامی در راستای اجرای طرحهای دولتی حائز اهمیت است و شوراهای اسلامی میتواند در ارائه طرح های کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری به دهیاران کمک کنند و اگر این طرح ها خوب تبیین شود میتواند به اشتغال روستاها کمک کند.

وی افزود: یکی از چالش هایی که در روستاها وجود دارد اختلافات بین مردم، شورا و اعضای شورا با دهیاری است که چنین اختلافات مانع توسعه و پیشرفت روستا می شود.

امام جمعه دابو و دشت سر اظهارداشت: شما منتخبین مردم پای درد مردم بنشینید و اگر انتقادی می شود از سر دلسوزی می باشد و ضرورت دارد مشکلات را با برنامه ریزی حل کنید.

 تقی زاده با قدردانی از تلاش بخشداران سابق بخش دابودشت گفت: امروز سکان بخش دابودشت به دست آقای ساعی افتاد که خود دارای کوله باری از تجربه است و بیائیم از تجربیات ایشان و در کنار هم باشیم تا آنچه که در مقام این مردم است حرکت کنیم.

دکتر یداله ساعی بخشدار دابودشت با بیان اینکه امروز شما که مسئولیت خدمت گذاری به مردم را پذیرفتید اجر اخروی خواهد داشت گفت: همه باید همت کنیم و از ظرفیت نماینده شهرمان در مجلس، فرماندار و امام جمعه دو بخش استفاده کنیم و در راستای عمران و آبادانی حرکت داشته باشیم.

 وی ادامه داد: قدرشناسی مردم را با کارهای خودتان جواب بدهید چرا که مردم قدردان خادمین خود هستند.

بخشدار دابودشت با بیان اینکه شما به عنوان منتخبین مردم مورد اعتماد مردم هستید اظهارداشت: باعملکرد خودتان در طول 4 سال به اعتماد مردم پاسخ دهید که بعداز 4 سال سربلند باشید که بار دیگر مردم به شما اعتماد کنند.

 ساعی ادامه داد: دولت تدبیر وامید با همه مسائل و مشکلاتی که درصحنه بین المللی و اقتصادی دارد توجه ویژه ای به روستاها دارد و نباید اراده و سیاست دولت در روستاها به انحراف برود.

وی اشاره کرد: در جلسات شورای اسلامی مصوباتی را که منفعت آن به مردم می رسد و نه به یک قشر خاصی تائید کنید و دهیار منتخب شما است و مدیریت دهیاری برعهده شما می باشد و برای پیشبرد عمران و آبادانی خوب مدیریت کنید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0