ضرورت بهره گیری از ظرفیتها برای توسعه اشتغال و پویایی بخش گردشگری آمل
9 آبان 1396 ، دیدگاه 0
معاون فرماندار ویژه آمل: براي نوروز 97 به گونه اي بايد برنامه ريزي شود که بتوانيم ميزبان خوبي براي گردشگران باشيم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حسین احسانی معاون فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد تسهيلات سفر شهرستان آمل با قدردانی از تلاش هاي شبانه روزي اعضاي ستاد تسهيلات سفر اين شهرستان که در طول سال به ويژه ايام  نوروزي و فصل تابستان در ارائه خدمات ارزنده براي مسافرين اقدام کردند گفت: براي نوروز 97 به گونه اي بايد برنامه ريزي شود که بتوانيم ميزبان خوبي براي گردشگران باشيم.

وی افزود: گردشگري يک صنعت است که در توسعه اقتصادي آن بايد کوشش و تلاش کرد و امسال به فرمان مقام معظم رهبري سال توليد و اشتغال نام گذاري شده و باید گامهاي مؤثري براي  شکوفايي صنعت گردشگري در شهرستان باتوجه به ظرفيت هايي که در منطقه براي پذيرايي از ميهمانان عزيز و ايجاد اشتغال و پويايي وجود دارد استفاده کنیم.

 معاون فرماندار ویژه آمل عنوان داشت:  براي صنعت گردشگري و جذب توريست مساعدت ها و کمک هاي دستگاههاي اجرايي مي تواند بسيار ارزنده باشد و نقاط ضعف و قوت اقدامات انجام شده را بررسی و نسبت به رفع نواقص و تقويت نقاط ضعف براي برنامه ريزي سال آينده دقت لازم را داشته باشيم.

احسانی با اشاره به پتانسيل و ظرفيتهاي موجود در منطقه اظهارداشت: با همکاري و استفاده از همه توان در جهت فراهم نمودن بسترهاي لازم براي حضور مسافران و گردشگران عزيز بکوشيم.

محمد رضا شیدفر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آمل با اشاره به رضایت مندی 90 درصدی مسافران و گردشگران از خدمات ارائه شده توسط اعضای ستاد تسهیلات سفر شهرستان گفت: در سال گذشته و ایام تعطیلات بیش از 5 میلیون نفر در جاده هراز تردد داشتند.

 وی افزود: خوشبختانه با تمهیدات درنظر گرفته شده 450 هزارنفر اقامت شبانه روزی در شهرستان آمل داشتند که نسبت به سال 94 بیش از 11 درصد افزایش داشتیم.

 رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان آمل از افزایش 14 درصدی افزایش تورگردی در شهرستان عنوان داشت: طرح تورگردی چندسالی است که در شهرستان اجرا می شود و شاهد افزایش حضور گردشگران در تورگردی هستیم.

 وی اشاره کرد: در سال گذشته بیش از 247 مورد نظارت ، 90 مورد تذکر به واحدهای پذیرائی و دفاتر ، 15مورد اخطار و31 مورد شکایت داشتیم.

 مهندس فروزان رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان آمل با اشاره به اجرای برنامه برای آمادگی در نوروز 97 گفت: طرح نظارتی بصورت کشوری از تاریخ 1 بهمن 96 تا 16 فرودین 97 در دستور کار قرار دارد.

 وی از برگزاری نمایشگاههای بهاره با همکاری اتاق اصناف شهرستان افزود: با برنامه ریزی که خواهد شد در این ایام کشیک هایی تحت عنوان کشیک نوروزی در بعضی از صنوف خواهیم داشت .

در ادامه جلسه اعضاي ستاد گزارشي از فعاليتها و خدمات ارائه شده براي مسافرين در طول سفرهاي نوروزي  و فصل تابستان ارائه کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0