ایجاد تفاهم نامه بهزیستی با هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل
7 آبان 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : بی تردید ورزش عاملی است که معلولان را به سطح جامعه می‌کشاند و آنان را در انجام فعالیت‌ها مستقل می‌سازد و امروزه معلولین در فعالیت‌های اجتماعی و مسابقات زیادی شرکت می نمایند و توانمندی‌ها و مهارت خود را به جامعه ثابت نموده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل در دیدار رئیس هیئت ورزش های همگانی و رئیس هیئت سه گانه ورزشی شهرستان آمل با اشاره به ایجاد تفاهم نامه بهزیستی با هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل درجهت تقویت روحیه ورزش در بین مددجویان تحت پوشش گفت: بی تردید فعالیت‌های بدنی مستمر و مناسب معلولین بر میزان برخورداری آنان از سلامتی و کاهش عوارض ثانویه معلولیت تاتیری محسوس دارد و معلولین ضایعه نخاعی هم می‌توانند همانند سایرین از فواید فعالیت‌های جسمانی نظیر ورزش ها و بازی‌های مناسب یا تمرینات بدنی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدفمان تمام اقشار جامعه را دربر می گیرد افزود: هفته ای دو روز یک مربی توسط هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل به کمپها اعزام تا در ورزش معتادان و سلامت جسم بیماران کمپها برنامه ربزی و اقدام شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل از برگزاری پیاده روی مخصوص معلولین درماه آذر خبرداد و گفت: نیاز به ورزش و استمرار آن در معلولین بسیار بیشتر از غیر معلولین احساس می‌شود.

حسین زاده ادامه داد: بی تردید ورزش عاملی است که معلولان را به سطح جامعه می‌کشاند و آنان را در انجام فعالیت‌ها مستقل می‌سازد و امروزه معلولین در فعالیت‌های اجتماعی و مسابقات زیادی شرکت می نمایند و توانمندی‌ها و مهارت خود را به جامعه ثابت نموده‌اند.

وی ورزش را دروازه ورود به توانمندسازی معلولین دانست و عنوان داشت: ازطریق ورزش علاوه بر تحرک جسمی میتوانیم در سطوح ملی وبین المللی معلولین عزیز توانمندیهای خودشان را نشان دهند و در شهر آمل معلولین زیادی داریم و باتوجه به ممعلولیت جسمی در سطح جهان می توانند مدال کسب کنند.

وی اظهارداشت: معلولین نیاز به ترحم ندارند و معلول میخواهد همانند شهروند عادی امکانات شهروندی و ورزشی دراختیار آنها قرار گیرد.

دکترصادق چمن آرا رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل ادامه داد: ما در تمام ورزشهای همگانی که معلولین و سالمندان حضور داشته باشند کمک و حمایت میکنیم.

وی از تشکیل کمیته معلولین و سالمندان در هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل خبرداد و اشاره کرد: ورزش چون فعالیت درمانی تفریحی و هم پر کننده اوقات فراغت معلولین است و هم در بهبود کلی شرایط جسمانی، روانی و اجتماعی آنها موثر است و در دراز مدت آثار و عوارض ثانویه حاصل از معلولیت را کاهش می دهد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0