انتقاد بخشدار لاریجان از کم توجهی شبکه بهداشت و درمان آمل درخصوص راه اندازی درمانگاه گزنک و وانا
6 آبان 1396 ، دیدگاه 0
بخشدار لاریجان : طبق ماده ۱۴ قانون تقسیمات کشوری وزارت کشور، آستانه امام زاده هاشم (ع) متعلق به بخش لاریجان شهرستان آمل است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ رضا مقدم بخشدار لاریجان در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه بخش لاریجان گفت: همانطور که شما مستحضر هستید امسال به فرموده مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده است لذا همه مسئولین نظام موظف هستند در راستای فرامین رهبری گام بردارند تا شاهد خودکفایی ملی و رشد و شکوفایی اقتصادی کشورمان باشیم.
وی با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید بر سه اصل اخلاق، اقتصاد و سیاست خارجی استوار است گفت: در بحث اخلاق دولت تدبیر و امید از همه سلیقه ها در به کارگیری مسئولین استفاده کرده است که همین امر نشان دهنده اخلاق مداری است و در باب اقتصاد دولت تدبیر و امید با خزانه خالی و شرایط بسیار بد اقتصادی از دولت قبل تحویل گرفتند و موفق شدند تورم را بسیار کاهش دهند و با جراحی اقتصادی در حال ترمیم اقتصاد و بهبود شرایط اقتصادی جامعه است تا مردم از نظر اقتصادی به شرایط مطلوبی برسند.
وی ادامه داد: در باب سیاست خارجی دولت تدبیر و امید موفق عمل کرد و رابطه ایران با کشورهای دنیا گسترش پیدا کرده است و به عبارتی درب های ایران اسلامی به روی کشورهای دنیا باز شد و شرکتهای بزرگ تجاری از نقاط مختلف جهان جهت سرمایه گذاری به کشور عزیزمان آمدند.
وی با بیان اینکه آرامش امروز خود را مدیون خون شهدا هستیم اذعان داشت: آرامش و امنیت کنونی کشور را مدیون خون پاک این شهدای والا مقام و شهدای مدافعان حرم هستیم.
مقدم بیان داشت: لاریجان یکی از بزرگترین بخش ها به لحاظ وسعت جغرافیایی است همان طور که مستحضر هستید بخشداری لاریجان با یک بخشدار و دو کارمند به مردم خدمت می کند و ما سعی کردیم با تلاش مضاعف در راستای فرامین مقام معظم رهبری و سیاست دولت در خصوص رشد و شکوفایی اقتصادی آنچه در توان داریم در خدمت مردم باشیم.
وی به تشریح کارهای عمرانی صورت گرفته در بخش لاریجان اشاره کرد و گفت: تا به حال موفق شدیم بیش از 60 کیلومتر از راه های روستایی را آسفالت کنیم و تقویت شبکه های برق و رفع مشکل کمبود آب شرب را داشتیم و لوله گذاری گاز در  13 روستا لاریجان و دو شهر رینه و گزنک که به لطف خدا و پیگیری های نماینده شهرمان، شهر رینه از نعمت گاز برخوردار شد.
وی ادامه داد: به منظور افزایش سرانه فضای تفریحی ورزشی و نشاط هرچه بیشتر اهالی بخش لاریجان پروژه احداث بوستان های روستایی را در دستور کار قرار داده ایم که خوشبختانه با تلاش دهیاران و شورای بخش و روستا شاهد افتتاح چندین بوستان روستایی بوده ایم.
وی در بخشی از سخنان خود از اداره کل راه وشهرسازی استان مازندران مبنی بر انسداد هر از چندگاه محور هزار انتقاد کرد و اذعان داشت: درست است که امروز راه یک ضرورت برای کشور ما می باشد ولی در اجرای چهار بانده کردن جاده هراز نباید حقوق مردم لاریجان تضییع شود و بنده شخصا موضوع را از طریق معاون استاندار و فرماندار ویژه و نماینده مردم پیگیری می کنم تا حقی از مردم ضایع نشود.
بخشدار لاریجان درباره امام زاده هاشم(ع) بیان کرد ما تابع قانون هستیم و قانون فصل الخطاب است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه باید به قانون تمکین کنند و طبق ماده ۱۴ قانون تقسیمات کشوری وزارت کشور، آستانه امام زاده هاشم (ع) متعلق به بخش لاریجان شهرستان آمل است.
رضا مقدم افزود: با پیگیری‌های دکتر یوسفیان نماینده ارزشمند مردم شریف شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی دو هفته قبل هیئت امناء آستانه امام زاده هاشم معرفی شدند.
وی در ادامه درباره احداث باند فرود بالگرد اورژانس گفت: یکی از مواردی که پیگیری کردیم احداث باند فرود بالگرد اورژانس بود که موفق شدیم در شنگلده، نمارستاق ، گزنک، رینه، آبگرم، ناندل و لاسم اجرا کنیم.
رضا مقدم در بخشی از سخنان خود از شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل انتقاد کرد و گفت: یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای درمانگاه مدرن گزنک آمده است که 9 ماه قبل دکتر قاسمی رئیس بهداشت و درمان وعده دادند 45 روز آینده این کار را عملیاتی می کنیم و سوال من این است آیا با توجه به اینکه بودجه یک و نیم میلیاردی موجود است هنوز 45 روز فرا نرسیده است ؟ و همچنین اذعان می کنند درخصوص نیروی انسانی برای درمانگاه وانا دچار مشکل هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0