زنگ انتخابات شورای دانش آموزی در دبیرستان هیئت امنایی حضرت زینب کبری آمل نواخته شد+ عکس
6 آبان 1396 ، دیدگاه 0
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل : یکی از بهترین تمرین مشارکت دانش آموزان در تصمیماتی که درمدرسه گرفته می شود ،تقویت خودباوری و اعتماد بنفس و توجه به تکریم شخصیت دانش آموزان از اهداف برگزاری این انتخابات است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همزمان با بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی و با حضور قاسم زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل وکارشناسان، اعضای هیئت امناء ، انجمن اولیا ومربیان دبیرستان و دیگر مهمانان، زنگ انتخابات شورا ی دانش آموزی در دبیرستان هیئت امنایی حضرت زینب کبری آمل نواخته شد.

علیرضا قاسم زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل با قدردانی از مدیریت و کارکنان دبیرستان در جهت برپایی این مراسم گفت: انتخابات شورای دانش آموزی همزمان درتمام مدارس شهرستان در حال برگزاری می باشد.

 وی اشاره کرد: هدف از انتخابات تمرین دموکراسی و مشارکت برنامه هایی است که با آن مواجه هستید و پس از انتخاب اعضای شورا در مدارس، شورای دانش آموزی شهرستان، سپس استان و بعد اعضای این شورا در مجلس دانش آموزی و در سطح کشور انتخاب می‌ شوند.

 وی با اشاره به اینکه در 400 مدرسه شهرستان، دانش آموزان به پای صندوق های رای می روند تا بهترین ها را انتخاب کنند ادامه داد: در بین انتخاب شوندگان یک نفر به عنوان نماینده به استان معرفی می شود.

 معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل اشاره کرد: قرآن کتاب آئین زندگی ما مسلمانان می باشد که آیات زیادی برای مشورت آمده است و انسانها موجودی هستند که خود مختار و انتخاب نگر که دربین افراد کسانی را انتخاب کنند تا آینده خوبی رقم زنند.

 قاسم زاده گفت: یکی از بهترین تمرین مشارکت دانش آموزان در تصمیماتی که درمدرسه گرفته می شود ،تقویت خودباوری و اعتماد بنفس و توجه به تکریم شخصیت دانش آموزان از اهداف برگزاری این انتخابات است.

خانم فاضلی مدیر دبیرستان هیئت امنایی حضرت زینب کبری آمل نهادینه کردن فرهنگ نقادی، تحمل مخالف، هم زیستی مسالمت آمیز و مسئولیت پذیری را از اهداف تشکیل و فعالیت شوراهای دانش آموزی برشمرد وادامه داد: با تشکیل شوراهای دانش آموزی، فعالیت دانش آموزان در حوزه های مختلف از جمله اجتماعی، آموزشی و سیاسی تقویت می شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان دموکراسی، مشارکت و تصمیم گیری و تصمیم سازی را در انتخابات شوراهای دانش آموزی به منظور رشد مهارت های فردی، اجتماعی و توسعه مشارکت در امر آموزش و پرورش و تعامل بین مسئولان مدرسه و دانش آموزان تمرین می کنند.

فاضلی با بیان این که در انتخابات شورای دانش آموزی دانش آموزان با مفهوم رای و انتخابات آشنا می شوند، خاطرنشان کرد: شوراها در جامعه اسلامی ما نماد مردم سالاری دینی هستند و مشورت یکی از صفات اهل ایمان است که در کارها انجام می دهند و در اهمیت امر شورا و مشورت همین بس که در قرآن مجید سوره ای به نام شورا اختصاص داده شده است.

مدیر دبیرستان هیئت امنایی حضرت زینب کبری آمل آماده سازی دانش آموزان برای حضور در عرصه های مختلف جامعه را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: شورای دانش آموزی فرصت مناسبی برای تقویت مردم سالاری دینی، تمرینی برای مشارکت های اجتماعی و سهیم شدن دانش آموزان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0