بازدید هیات تجاری واقتصادی قزاقستان از شرکت تولید فرآورده های لبنی کاله آمل
2 آبان 1396 ، دیدگاه 0
این هیات با استقبال رسمی یونسی معاون سیاسی وامنیتی استاندارمازندران و سیدجعفر رسولی فرماندارویژه شهرستان آمل، از شرکت تولید فرآورده های لبنی کاله آمل به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور در استان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ هیات تجاری واقتصادی استان  قیزیل اوردا  قزاقستان به سرپرستی کریم بیک کوشر بایف سفیر این کشور در ایران روز دوشنبه از چند واحد تولیدی مازندران بازدید کردند.

کریم بیک کوشر بایف ابتدا پس از نشست با ربیع فلاح  استاندار مازندران، در قالب دو گروه از واحدهای تولیدی وتجاری شهرهای جویبار، بابل، محمودآباد وآمل دیدن کردند.

این هیات با استقبال رسمی  یونسی معاون سیاسی وامنیتی استاندارمازندران و سیدجعفر رسولی  فرماندارویژه شهرستان آمل، از شرکت تولید فرآورده های لبنی کاله آمل به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور در استان بازدید کردند.

معاون سیاسی وامنیتی استاندارمازندران در این نشست به قابلیت های بالای مازندران در همه زمینه ها اشاره کرد وگفت، در دولت تدبیر وامید، همکاری های تجاری واقتصادی مازندران با کشورهای همسایه دریای خزر رو به افزایش است.

علیرضا یونسی  افزود: از ابتدای امسال تاکنون سفرهای عراق، روسیه، فنلاند، ارمنستان وهیات تجاری واقتصادی سریلانکا، قرقیزستان، قزاستان به مازندران سفر کردند و تفاهم نامه های همکاری های دوجانبه نیز امضا شده است.

وی ادامه داد، برای ارتقاء سطح مبادلات تجاری بین کشورهای ایران و قزاقستان، نیاز به شناسایی ظرفیت های همکاری به خصوص در بین استان ها داریم.

معاون اسیاسی وامنیتی استاندارمازندران با اشاره به اینکه خوشبختانه اکنون روابط میان استان مازندران با استان های حاشیه دریای خزر برای ورود به بازارهای اورآسیا در حال گسترش است، اضافه کرد،  مازندران با وجود دارا بودن بنادر، خطوط دریایی و هوایی از زیرساخت های مهم برای گسترش روابط برخوردار است و خواهان بهره گیری از این زیرساخت ها برای گسترش مبادلات است.

استاندار قزل اوردا قزاقستان هم دراین نشست از علاقمندی این استان برای حضور شرکت تولیدی لبنیاتی کاله در کشورش شد و برای سرمایه گذاری این شرکت در قزل اوردا اعلام آمادگی کرد.

کرشربایف استاندار قزل اوردا عصر روز گذشته با دعوت رسمی ربیع فلاح استاندار مازندران به این استان سفر کرد.

استاندار قزل اوردا در سفر دو روزه اش در مازندران در همایش تجار و صادرکنندگانی مازنی در ساری شرکت می کند و از برخی از طرح های صنعتی و کشاورزی بازدید می کند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0