با بهره ‌برداری از گاز سی ان جی در شهر رینه لاریجان، مردم از نعمت گاز برخوردار شدند + عکس
2 آبان 1396 ، دیدگاه 0
با حضور مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی، مدیر گازرسانی کشور، نماینده مردم آمل در مجلس، امام جمعه لاریجان، مدیرعامل شرکت گاز مازندران، معاون برنامه‌ ریزی فرمانداری ویژه آمل و بخشدار لاریجان برای نخستین بار در کشور بهره ‌برداری گازرسانی بصورت احداث جایگاه CNG سبب شد تا مردم شهر رینه و دو روستای بخش لاریجان شهرستان آمل از نعمت گاز بهره ‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ با حضور مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی، مدیر گازرسانی کشور، نماینده مردم آمل در مجلس، امام جمعه لاریجان، مدیرعامل شرکت گاز مازندران، معاون برنامه‌ ریزی فرمانداری ویژه آمل و بخشدار لاریجان برای نخستین بار در کشور بهره ‌برداری گازرسانی بصورت احداث جایگاه CNG سبب شد تا مردم شهر رینه و دو روستای بخش لاریجان شهرستان آمل از نعمت گاز بهره ‌مند شوند.

محمود آستانه مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی با بیان اینکه گاهی اوقات برای اجرای پروژه‌ای با کمترین هزینه و وقت به نتیجه مثبت می‌رسیم و بالعکس، بیان کرد: در این نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب آزادی است تا شکایات و دادخواست های معترضین ارایه شود اما باید مصالح عمومی را در نظر گرفت.

آستانه با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید در مازندران کارهای بزرگی در امر بهره‌برداری گاز انجام شد، عنوان کرد: در این دولت حدود 700 روستا با هزینه یک هزار میلیارد تومان سرمایه ‌گذاری پروژه گازرسانی صورت گرفته است.

مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی هزینه این پروژه‌ها را جدا از اجرای تقویت لوله گاز سرخس و دامغان به کیاسر مازندران مطرح کرد: برای این پروژه 850 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه با بهره ‌برداری این لوله‌گذاری وابستگی ایران از کشور ترکمنستان را برای همیشه خارج کرده است، گفت: با فرا رسیدن فصل سرما سه استان شمالی کشور با کمبود گاز مواجه نمی شوند.

محمداسماعیل ابراهیم زاده مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: موفقیت‌آمیزی یک استان در همه زمینه‌ها به تعامل و همکاری مدیران استانی و شهرستانی برمی‌گردد تا خدمتی بی منت برای مردم انجام شود.

وی ادامه داد: با دستور وزارت نفت برای روستاهای بالای 20 خانوار اجرای گازرسانی به دو روش لحاظ شد که برای شهر رینه برای نخستین بار در کشور بهره‌برداری جایگاه CNG به اجرا در آمد.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه با ورود و سرمایه‌گذاری شرکت خصوصی ایستگاه تقلیل فشار با وجود هزینه گمرکی و حمل 50 روزه از کشور چین با همت شرکت ملی گاز ایران و گاز مازندران به این شهر وارد شد، افزود: برای این جایگاه و ایستگاه بالغ بر 85 میلیارد ریال هزینه شده که لوله‌گذاری آن از مسیر گیلاوند بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران هزینه هر مترمکعب این گاز را برای شرکت بالغ بر 548 هزار تومان بیان و مطرح کرد: در حالی که برای هر خانوار شهر رینه بالغ بر یکصد هزار تومان محاسبه شده است.

وی با بیان اینکه برای گازرسانی به بخش لاریجان 33 هزار اشتراک لوله‌گذاری برنامه داریم، یادآور شد : هم‌اکنون در بسیاری از نقاط این بخش پیمانکاران مشغول هستند و دو روستا با اشتراک 200 خانوار به این شهر اضافه می‌شوند.

ابراهیم زاده گفت: شرکت گاز برای 20 کیلومتر شبکه‌گذاری با 850 حق انشعاب گرفته که تاکنون 150 خانوار حق انشعاب دریافت کردند و از این تعداد 120 خانوار گازدار شدند.

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس  با قدردانی از وزیر نفت و مسئولیت شرکت گاز کشور و استان نسبت به توجه به امر گازرسانی در بخش لاریجان گفت: اکنون کلیه مناطق دشت و جلگه این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند شدند و برای منطقه لاریجان نیز از شرکت ملی گاز ایران خواستیم تا به هر نحوی در این منطقه گازرسانی صورت گیرد به طوری که برخی از نقاط لوله‌گذاری با مجوز وزارت راه در زیر تونل انجام شد.

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید بر اینکه برای اجرای طرح و تایید مجوز وزارت راه دو سال دوندگی صورت گرفت که دوباره مخالفت کردند و گفتند باید وام بگیرید تا رینه را گازدار کنیم، عنوان کرد: برای گازرسانی شهرستان آمل بالغ بر 44 میلیارد تومان از بانک های عامل تسهیلات دریافت شد که در این میان نمایندگان بابل و محمودآباد نیز خواستند برای شهرستان آنها هم در لیست قرار دهند که حدود 18 میلیارد تومان برای این دو شهرستان وام گرفته شد.

علی حیدرزاده معاون برنامه ‌ریزی فرمانداری ویژه آمل با بیان اینکه بهره‌ برداری گاز این شهر با زحمات اثرگذار مسئولان استانی و کشوری به ویژه نماینده مردم آمل به مرحله بهره‌برداری رسید، بیان کرد: گازی که با هزینه 30 میلیون ریالی هر کنتوری با صرف هزینه 270 میلیون ریال اجرایی شد.

علی حیدرزاده با اشاره به اینکه برای مردم این شهر بهره‌برداری نعمت گاز قابل باور نبود، اگرچه در این امر سنگ اندازی هایی صورت گرفت، تصریح کرد: با توجه به سردسیر قرار گرفتن این بخش انتظار می‌رود که تعرفه هزینه گاز برای اهالی لاریجان پایین باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تعامل دو نهاد شرکت گاز مازندران و سازمان هواشناسی بر این امر توجه شود تا لاریجان بعنوان منطقه سردسیری کشور معرفی شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0