همایش تجلیل از مدیران و منتخبان طرح و برنامه های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آمل برگزار شد+ عکس
30 مهر 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس : آماری وجود ندارد تا برای بازنشستگی و مرخصی‌ها مبلغی در بودجه بگذاریم و عدم پرداخت حقوق بازنشستگی دلیلی بر کمبود بودجه نیست، برای این است که آمار دقیق نداریم و این ندانستن آمار موجب تاخیر پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛  با حضور نماینده مردم آمل در مجلس، معاون ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش مازندران، فرماندار ویژه آمل، دادستان، مسئولان و  مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل، همایش تجلیل از مدیران و منتخبان طرح و برنامه های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آمل در تالار اریکه آریایی و به همت آموزش و پرورش آمل، شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل برگزار شد.

دکتر عزت الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس با قدردانی از برگزار کنندگان این همایش و تقدیر از تلاش و زحمات دکتر مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه در ایران برای درآمد، آمار صحیح و درستی وجود ندارد گفت: در دست نبودن آمار صحیح موجب شد که کشورمان در طول این سال‌ها تنها کشوری باشد که با بودجه و متمم سروکار دارد و هیچ کشوری بدون برنامه در صنعت و ابعاد مختلف پیشرفت نمی‌کند بلکه با برنامه و آمار دقیق می‌توان بسیاری از مشکلات یک کشور را برطرف کرد.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه متاسفانه هیچ یک از مسئولان در این سال‌ها از مقدار نفت کشور آگاهی ندارند، افزود: اولین پایه بودجه کشورمان نفت است و شهریور هر سال بودجه کشور می‌آید که بر این اساس فرضیات به‌درستی پیش نمی‌رود و میزان صادرات قیمت جهانی نفت، قیمت تبدیل دلار به ریال مبنی بر حدسیات کشور است.

یوسفیان ملا با بیان اینکه این دولت تا به حال سعی کرد تا به ارائه آمار درست بپردازد، افزود: در کشور ما نباید آمار داخل سیاست شود، ولی متاسفانه بخاطر سیاسی بازی و دادن آمارهای غلط باعث می شود که هر ساله درپایان سال شاهد متمم بودجه درکشور هستیم یعنی اینکه مسئولین از آمار ارائه در بستن بودجه سالانه هیچ اطلاعی ندارند.

وی با اشاره به مشخص نبودن آمار بازنشستگان آموزش و پرورش در سال ۹۷ بیان کرد: آماری وجود ندارد تا برای بازنشستگی و مرخصی‌ها مبلغی در بودجه بگذاریم و عدم پرداخت حقوق بازنشستگی دلیلی بر کمبود بودجه نیست، برای این است که آمار دقیق نداریم و این ندانستن آمار موجب تاخیر پرداخت شد.

یوسفیان ملا با بیان اینکه آمل با دارا بودن علما و پزشکان معتبر کشوری و جهانی، متأسفانه شناخته شده نیست، ادامه داد: برای شناساندن این شهرستان باید به تبلیغات و اتحاد در اندیشه و کنار هم بودن به همه امور بپردازیم.

سید عباس میرشفیعی معاون ابتدایی آموزش وپرورش مازندران گفت: آموزش ابتدایی یعنی همراه کردن انسانها در کنار همدیگر و هماهنگ بودن در نظام آموزش و پرورش مورد توجه باشد.

 وی با بیان اینکه مشغله کاری بعضی از مدیران در آموزش ابتدایی باعث شد که نتوانستند در این همایش حضور پیدا کنند افزود: مفتخر و شاکر هستیم که آنچه در توان داریم خدمت می کنیم و بعدا می گوئیم آنچه در توان داشتیم کار کردیم.

معاون ابتدایی آموزش وپرورش مازندران ادامه داد: در معلمان ابتدایی شادابی خودش را نشان می دهد و مدارس چند رکن اساسی از قبیل دانش آموزان ، معلم ، خانواده ، مدرسه و برنامه درسی دارد که یک نفری می خواهد که رهبری کند تا به آن هدف واحد برسیم.

 وی اشاره کرد: مدیران رهبران آموزشی مدارس هستند و همه این هماهنگی ها را انجام می دهند و رهبری مدرسه در سند تحول باید با مدیر باشد.

 معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد: بیشترین اثر در اجرای سند تحول در مدیر مدرسه ابتدایی است و جایگاه مدیر مدرسه ابتدایی جایگاهی مهم می باشد.

وی درپایان یادآورشد: آمل درخشش خوبی در حوزه ابتدایی داشته و دارد.

 عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با قدردانی از حضور مسئولین در این همایش گفت: اگر قرار باشد جامعه به تعالی برسد و انسانهای آن جامعه رشد و بالندگی داشته و همه آدمها درست عمل کنند، بی شک معلمان از بهترین و نقش آفرینان جامعه هستند.

وی یادآورشد: معلم اول خود می آموزد و بعد می آموزاند چون اول هدف رضای خداوند است و بی منت قدم برمی دارد وبا اخلاص گام می نهد.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل اشاره کرد: معلمان خوب و شایسته آموختند اخلاص را با نیت الهی همراه کنند و آنها آموختند تقلید به عمل صالح کنند و حسن خلق داشته باشند.

 مرزبند اظهارداشت: جمع حاضر چکیده ای از بهترین معلمان شهر هستند که با همت و اراده در کنار سختی ها عاشقانه در جهت تعلیم و تربیت فرزندان می کوشند و امسال شعار مدیران رهبران برنامه درسی در پروژه مهر است که با دست خالی کارکردن کارستان نمودند و مورد تقدیر و تحسین قرار گرفتند.

 وی ضمن قدردانی از همراهی فرماندار ویژه، امام جمعه و حمایت های خوب و شایسته نماینده مردم آمل در مجلس گفت: امسال در 590 مدرسه مستقل با وجود 4600 معلم شاغل، 61500 دانش آموز ان در مسیر تعلیم و تربیت قرار گرفتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0