برگزاری مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری در آمل
29 مهر 1396 ، دیدگاه 0
مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری با حضور رییس انستیتوپاستور ایران، معاون فرمانداری ویژه آمل، بخشداران و دیگر مسئولان در سالن همایش های دانشگاه شمال آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر محسن آسوری، رییس پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران در این مراسم با قدردانی از حضور مهمانان خارجی و داخلی و سپاس از حمایت های مسئولان ملی، استانی و شهرستانی در برگزاری 13 روزه کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری در شهرستان آمل به میزبانی پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران گفت: آن چیزی در این 5 سال تمرین کردیم را با هماهنگی بین بخشی اجرایی نمودیم.

وی افرود: خوشحال هستیم در طول این 13 روز در خدمت مهمانان داخلی و خارجی بودیم و امیدواریم موفقیت های بیشتری را برای ریشه کنی هاری در ایران و منطقه داشته باشیم.

دکتر علیرضا غلامی، دبیر علمی کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری در این مراسم گفت: شرکت کنندگان این کنفرانس از کارشناسان و متخصصان بهداشت انسان و حیوان از کشورهای مختلف جهان بودند.

وی ادامه داد: کارآموزان با نحوه تعیین سطح وضعیت کنترل هاری آشناشده و تکنیک های پیشرفته آموزش داده شد.

غلامی تصریح کرد: نحوه مدیریت هاری به فراگیران آموزش داده شد و کارهای علمی و تجربی در این کنفرانس صورت گرفت.

وی اظهارداشت: فراگیران با نظام بهداشتی کشور ما آشنا و با نحوه درمان و گزارش دهی آشنا گردیدند.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری افزود: 7 روستا برای انجام عملیات واکسیناسیون سگها انتخاب شدند و همزمان با آن ارزیابی آگاهی، نگرش و عملکرد در رابطه با این موضوع به صورت خانه به خانه انجام شد.

وی ادامه داد: فراگیران نسبت به ارائه و ارزیابی کارشان پرداختند و در این کارگاه 21 مدرس داشتیم که 2 مدرس داخلی و مابقی مدرس بین المللی بودند که 8 مدرس به صورت ویدئوکنفرانس در کنفرانس بین المللی پایش و کنترل هاری شرکت داشتند.

متخصصان بین المللی حاضر در این کنفرانس نیز با مثبت ارزیابی کردن روند برگزاری و دستاوردهای این همایش تخصصی بین المللی در حوزه هاری، از زحمات و تلاش های انجام شده در برگزاری کنفرانس و به خصوص مجموعه انستیتوپاستور ایران و پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران قدردانی کردند.

در پایان مراسم با حضور مسئولان از متخصصان و کارشناسان حاضر در کنفرانس با اهدای هدایایی قدردانی به عمل آمد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0