اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو باید فرهنگ سازی و نهادینه شود
26 مهر 1396 ، دیدگاه 0
معاون فرمانداری ویژه آمل : بی‌تردید الگو شدن مسئولان در اجرایی کردن این ایده می‌تواند مفید باشد زیرا هنگامی که مدیران در این کار پیشگام باشند و از وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه استفاده کنند، می توان این طرح را در شهر آمل نهادینه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛حسین احسانی در جلسه روز هوای پاک و اجرای طرح بدون خودرو گفت: طرح پویش مردمی ترافیک و سه شنبه های بدون خودرو باعث خواهد شد تا تنفس مصنوعی به شهر داده شود.

وی افزود: سه‌شنبه‌ های آمل "روز بدون خودرو" نامگذاری شد، ایده سنجیده و قابل تحسینی که از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل  به منظور کاهش ترافیک شهر و با فرهنگ سازی عملی گردد.

معاون فرمانداری ویژه آمل ادامه داد: بی‌تردید الگو شدن مسئولان در اجرایی کردن این ایده می‌تواند مفید باشد زیرا هنگامی که مدیران در این کار پیشگام باشند و از وسایل نقلیه عمومی و یا دوچرخه استفاده کنند، می توان این طرح را در شهر آمل نهادینه کرد.

ناصر نصری شاهاندشت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل گفت: سه شنبه های بدون خودرو یک شعار جهانی است که پس از پیمان پاریس، کشورهای پیشرفته در این راستا گام برداشتند.

وی ادامه داد: امروز در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته این موضوع امری ضروری و اجتناب ناپذیر است که باید گامهای خوبی برای اجرای شدن طرح یک روز بدون خودرو برداشته شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل یادآورشد: فرهنگِ کمتر استفاده کردن از خودرو، باید عادی شود چرا که حاصل این طرح ها کاهش ترافیک و آلاینده ها مهم ترین ماحصل این طرح خواهد بود.

نصری اشاره کرد: ما برای رفع ترافیک و آلودگی هوا نباید تنها به دنبال شعار و کارهای بزرگ باشیم زیرا در صورت چنین خواستاری هیچ گاه آن طرح عملیاتی نمی شود، اما با اجرای طرح هایی همچون سه شنبه های بدون خودرو قطعاً شاهد تردد کمتر خودرو خواهیم بود.

وی گفت: جالب است بدانید که طرح سه شنبه های بدون خودرو در فرانسه و چند کشور دیگر دنیا نیز به صورت پایلوت در حال اجرایی شدن است.

نصری تاکید کرد: به هر حال همه باید به این نکته واقف باشیم که استفاده از دوچرخه و دیگر وسایل نقلیه غیرموتوری و کاهش استفاده از وسایل نقلیه موتوری به سلامت و آرامش خود ما کمک می کند.

صادق چمن آرا رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل با تاکید بر اجرائی شدن این طرح گفت: امید است که با توجه به اینکه اکثریت اعضای شورای شهر از خانواده ورزش هستند بتوانیم با کمک شهرداری نسبت به اجرائی طرح ایستگاههای دوچرخه در سطح شهر اقدام شود.

وی ادامه داد: در ورزش همگانی 52 کمیته داریم که همه برای اجرائی شدن یک روز بدون خودرو آماده هستند و بیائیم به جای سنگ انداری در کنار هم باشیم.

رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان آمل با اشاره به اجرای موفق مسابقه دوچرخه سواری برای بانوان عنوان داشت: با این حرکت طلسم شکسته شد و بانوان عزیز می توانند با رعایت تمام جوانب نسبت به تمرینات وحضور در مسابقات اقدام کنند.

وی همچنین از برپائی ورزش همگانی صبحگاهی در پارک های سطح شهر درآینده نزدیک خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0