بیش از 500 معلول نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی آمل قرار دارند
24 مهر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی آمل : اگر ما حقوق شهروندی را رعایت کنیم هیچ معلولی مشکل ندارد و مشکل عمده این عزیزان نگاه ترحم آمیز مسولان و مردم به معلولین است که باید وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل بمناسبت روز جهانی عصای سفید (نابیناییان) در دیدارصمیمی با امام جمعه آمل گفت: در شهرستان آمل بیش از 500 معلول نابینا و کم بینا تحت پوشش بهزیستی آمل هستند که از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی بهره مند می باشند.

وی افزود: اگر ما حقوق شهروندی را رعایت کنیم هیچ معلولی مشکل ندارد و مشکل عمده این عزیزان نگاه ترحم آمیز مسولان و مردم به معلولین است که باید وجود داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل ادامه داد: در سطح شهر پیاده روسازی خوبی توسط شهرداری انجام شده که مسیر نابینایان مشخص است ولی متاسفانه بخاطر سد معبر مغازه دارها بارها گزارش داشتیم که معلولین روشندل با وسایلی که مردم در پیاده رو میگذراند و حتی علمکهای گازی که در سطح شهرستان است و بخاطر ارتفاع کم این علمکها با سر روشندلان برخورد و موجب زخمی شدن این عزیزان شده است.

حسین زاده اشاره کرد: همه انسانها دارای محدودیت هستند ولی روشندلان نباید بخاطر ندیدنشان نادیده گرفته شوند و این عزیزان دارای توانمندیهای بالقوه ای هستند و اگر محیط و امکانات مهیا باشد تبدیل به بالقوه میشود که ما افراد سالم نمیتوانیم انجام بدهیم.

وی یادآورشد: ما روشندلانی داریم که در قرائت و حفظ قرآن و مسابقات ورزشی و هنری رتبه برتر کشور را دارند و روشندلی که باتوجه به معلولیت بینایی قالی می بافد صنایع دستی وسفال میسازد که خیلی از افراد سالم نمی توانند انجام بدهند.

در ادامه آقای قربانی مسئول کانون نابینایان گفت: مشکل اصلی ما نداشتن مکان ثابت برای آموزش روشندلان است و این مکانی که داریم استیجاری است وتوان پرداخت اجاره را نداریم.

در پایان امام جمعه آمل گفت که انشالله زمین تهیه گردد و با کمک خیرین این مکان را برای عزیزان می سازیم تا مشکل حل گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0