معاون امور عمرانی استانداری مازندران؛
24 مهر 1396 ، دیدگاه 0
حل مشکل زباله آمل درسایه همدلی واستفاده از همه ظرفیت ها میسر می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس علی نبیان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در جلسه مدیریت پسماند شهرستان آمل که با حضور مدیرکل و کارشناسان دفتر امور شهری استانداری مازندران، اعضای ستاد پسماند مازندران، فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، فرماندار محمودآباد، دادستان، سرپرست شهرداری های آمل و محمودآباد ، روسای شورای اسلامی شهرهای آمل و محمودآباد و دیگر مسئولین برگزار شد گفت: شرکت ژاپنی برای احداث کارخانه زباله سوز در آمل چندین بار جلسه گذاشتند اما هیچ خروجی مهمی برای آمل نداشت و باید خودمان همت کنیم.

وی افزود: اتفاقات خوبی با تلاش مسئولین شهرستان در امر حل مشکلات زباله در دست اقدام می باشد که جای تقدیر دارد و مشکل زباله آمل فقط به مجموعه آمل برنمی گردد بلکه به شهرهای اطراف آمل هم مربوط می شود.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه اولین کارخانه زباله سوز مازندران با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی به زودی در نوشهر افتتاح می شود، ادامه داد: برای احداث کارخانه زباله سوز ساری به دنبال منابع مالی هستیم تا بتوانیم اردیبهشت سال آینده این مهم را در ساری انجام دهیم.

نبیان با اشاره به اینکه منطقه عمارت در آمل هیچگونه ظرفیتی ندارد، افزود: تفکیک زباله از مبداء را به صورت ویژه در آمل پیگیر شویم و با تفکیک زباله از مبدا ٢۰ تا ٣۰ درصد شاهد کاهش حجم زباله خواهیم بود.

وی یادآورشد: تمام شهرهای مازندران برای برون رفت از بحران باید به سمت تفکیک زباله از مبدا حرکت کنند و این مهم مدیریت همگانی را می طلبد و همه باید ورود پیدا کنند و علیرغم اینکه شهرداری ها با نیروهای با تجربه و متخصص تاکنون خوب ورود پیدا نکردند.

وی با تاکید بر اینکه امروز اطلاع رسانی به مردم می تواند کمک کار خوبی برای مسئولین باشد اظهارداشت: اگر همه فکر می کنیم که یک نفر هستیم می توانیم مشکلات را حل کنیم در غیر اینصورت نمی توانیم برای حل مشکلات گامی برداریم.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران گفت: امروز ما آمدیم به آمل تا با یک ادبیات مشکل زباله را حل کنیم و بصورت شبانه روز موضوع را رصد می کنیم.

نبیان با اشاره به اینکه از همین الان باید شیرابه را مدیریت کنیم، افزود: برای پیشرفت مدیریت پسماند از متخصصین استفاده کنیم و مدیریت زمان برای ما بسیار مهم است و تمام مسئولین دغدغه زباله این شهر را دارند.

وی با اشاره به اینکه دکتر یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس برای ما یک برند است، افزود: از ظرفیت های این مقام مسئول می توانیم بسیار استفاده کنیم و ایشان برای آمل و استان مازندران دغدغه های زیادی دارند.

 وی با قدردانی از وورد بموقع دادستان آمل در امر زباله آمل گفت: دادستان آمل دغدغه مردم را داشتند که وارد عمل شدند که جای تشکر دارد.

وی تصریح کرد: کسانی که امروز مخالفت می کنند فراموش کردند که اینجا مازندران است و دریا و جنگل بهم چسبیده هستند و اگر محیط زیست متولی شود زباله را کجا می خواهد تخلیه کند.

سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه مشکل زباله آمل نزدیک به 33 سال می باشد گفت: مسئولین شهری دغدغه حل مشکل زباله را به خاطر احداث سد و ایجاد جاده جایگزین دارند که نردیک به یکسال و نیم هر هفته جلسه داریم.

 وی با انتقاد از ورود ضعیف شهرداری و شورای شهر سابق آمل دراینخصوص ادامه داد: در حل مشکلات بودیم که مدیرکل محیط زیست مازندران بدون مطالعه و نخواسته مسائلی را مطرح می کنند که بر روندکاری تاثیر می گذارد.

 وی اشاره کرد: 33 سال مشکل زباله را داشتیم چرا تاکنون ورود پیدا نکردند و اگر ورود داشتند ما الان در بحث دفن زباله مشکلی نداشتیم.

 علی طالبی دادستان آمل با بیان اینکه یکی از اهداف نظم جامعه حفظ سلامتی ، بهداشت محیط و محیط زیست می باشد گفت: پسماند یک پدیده خطرناک است و قانون جامع پسماند دربرگیرنده همه موارد قانونی و برگرفته از اصل 50 قانون اساسی می باشد.

وی با اشاره به ورود دادستانی در جلوگیری از تخلیه زباله در منطقه عمارت عنوان داشت: دادستان به عنوان مدعی العموم وارد شد و برای حل این مشکل تا 10 آبان فرصت داده شد که مشکل دفن زباله در منطقه عمارت را حل کنند.

طالبی اشاره کرد: دستگاه قضایی در کنار شما با رعایت تمام جوانب است والحمداله اتفاقات خوبی درحال افتادن می باشد.

محمد للهی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با بیان اینکه از سال 93 پیگیر جایگزین مکان جدید برای تخلیه زباله هستیم گفت: با ورود بموقع فرماندار ، نماینده مردم آمل در مجلس و دادستان آمل شاهد اقدامات خوبی هستیم.

 وی با اشاره به زمین پاساکش که برای تخلیه زباله می باشد عنوان داشت: سازمان اوقاف کشور ورود پیدا کرد که در مرحله اول مخالفت خود را اعلام داشتند و با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس و بازدید معاون پارلمانی اوقاف کشور قرارشد در چند روز آینده جلسه ای در تهران برگزار شود.

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل اشاره کرد: آنها به دنبال بستن قرارداد بصورت مشارکتی هستند که امیدواریم در چند روز آینده شاهد واگذاری زمین باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0