مردم از نیروی انتظامی می خواهند تا یک نیروی مقتدر، قوی و امین باشد
18 مهر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه لاریجان : نیروی انتظامی سربازان امر مهمی در جامعه هستند که اگر از جامعه گرفته شود خطرات بزرگی متوجه جامعه می شود و سایر امور دیگر در این رابطه رنگ می بازند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین شکری امام جمعه لاریجان با اشاره به گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: از خدمات همه عزیزانی که در این نیرو زحمت می کشند و صادقانه خدمت می کنند و مسئله امنیت این امت را فراهم می کنند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: نیروی انتظامی سربازان امر مهمی در جامعه هستند که اگر از جامعه گرفته شود خطرات بزرگی متوجه جامعه می شود و سایر امور دیگر در این رابطه رنگ می بازند.

امام جمعه لاریجان ادامه داد: توقع مردم استمرار امنیت در ابعاد مختلف است ، مردم از نیروی انتظامی می خواهند تا یک نیروی مقتدر و قوی و هوشمند و پیچیده و سالم و امین باشد.

شکری عنوان داشت: همانگونه که این نیرو تاکنون نشان داده است در مسئولیت ها و مأموریت هایی که به او محول می شود در سلامت و امنیت کامل و شامل به وظایف خود عمل می کند.

وی اظهارداشت:  انتظار مردم این است که در انجام مأموریت ها سریع و قدرتمندانه و مقتدرانه بر سر بزه کاران نازل شوند که متأسفانه دایره گسترده ای از این بزه ها و جرم ها در جامعه ما گسترده شده است.

امام جمعه لاریجان تاکید کرد: مردم توقع دارند بعد از تماسی که با نیروی انتظامی می  گیرند  هرچه سریع تر آنها را در کنار خود ببینند و ادب برخورد گرم و اخلاقی با مردم بسیار مهم است تا از این طریق بهترین روش و مؤثرترین اثر را برای حفظ امنیت در جامعه فراهم کند .

وی یادآور شد: دشمن می خواست این ملت را ضعیف و بخشی از این کشور را از جغرافیای ایران جدا کند و انقلاب را به ذلت بکشاند اما دیدیم که خدای متعال به جای ذلت، عزت را نصیب ملت ایران نمود و در پایان هشت سال دفاع مقدس سر بلندی را به ملت برگرداند.

وی گفت: احیای روحیه شهادت طلبی در ملت ما اثر گذاشت و به تدریج آثار معنوی را در جای جای کشور ما در عرصه های مختلف به وجود آمد و ملت ایران باید در فرصت ها ی مختلف این واقع را در خاطره خود ثبت کند.

امام جمعه لاریجان با اشاره به بازگشائی مدارس و دانشگاهها عنوان داشت: دانش آموزان از سرمایه های انسانی کشور هستند و اگر هر چه از سرمایه برخوردار باشیم از گردش اقتصادی و نفت و معدن ، ممکن است روزی از دست برود.

حجت الاسلام شکری اضافه کرد:  آن کسی که می تواند این سرمایه را بپروراند و به بهترین نحو به شکوفایی برساند سرمایه انسانی است و مدیران و دانشمندان و شخصیت هایی که از همین مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه بر می خیزند مدیران موفق آینده هستند و در آینده می توانند گِره های اقتصادی و اجتماعی را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: در بعضی از مدارس غیرانتفاعی متأسفانه هر چه که بروز پیدا می کند قوت علمی است  اگر برای چند دانش آموز که گفته می شود از رتبه های علمی بالاتری برخوردار هستند بنر و اطلاعیه ای نسب می شود حداقل برای دانش آموزانی که برگزیدگان تربیتی و پرورشی هستند نیز چنین کارهایی صورت بگیرد و چند نفر از فرزندان ما با قرآن و معارف و اخلاق دینی  و ارزشهای بالای اخلاقی آشنا شده اند ؟ این موارد هستند که می توانند عامل موفقیت آموزش و پرورش محسوب بشوند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0