نجات یک قلاده خرس قهوه ای / کشف و ضبط 26 قبضه سلاح مجازوغیر مجاز در آمل
17 مهر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل خبرداد: این خرس به دلیل تلاش برای رهاسازی خود از میان بندهای تله، دچار جراحت و زخم سطحی و جزیی از ناحیه دست و پا شده بود که مداوا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛بهمن صادق نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل گفت : به دنبال گزارش های مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده خرس قهوه ای عصریکشنبه در تله باغداران منطقه ییلاقی نمارستاق آمل، 2 اکیپ از این اداره، نیروهای اعزامی از اداره کل محیط زیست مازندران به همراه یک دامپزشک به منطقه اعزام و پس از چند ساعت تلاش با استفاده از مواد بی هوش کننده، موفق به رهاسازی این خرس نر شدند.
بهمن صادق نژاد افزود: این خرس به دلیل تلاش برای رهاسازی خود از میان بندهای تله، دچار جراحت و زخم سطحی و جزیی از ناحیه دست و پا شده بود که مداوا شد.
وی اضافه کرد، این خرس قهوه ای نر حدود 5 ساله پس از تایید سلامت در زیستگاه طبیعی درارتفاعات بالادست نمارستاق بخش لاریجان آمل رهاسازی شد.
وی، دلیل اصلی این حادثه سرد شدن دمای هوا در ارتفاعات کوهستانی شهرستان و تلاش خرس قهوه ای برای خوردن غذا که وارد روستا شده بود و در تله باغداران این روستا گرفتار شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل از مردم طبیعت دوست این شهرستان خواست در صورت مشاهده هرگونه جانور زخمی، به دام افتاده یا گرفتار شده، موضوع را در سریع ترین زمان ممکن به محیط زیست استان و شهرستان های تابعه خبر دهند.
ارتفاعات منطقه نمارستان از توابع بخش لاریجان شهرستان آمل از زیستگاه های اصلی خرس قهوه ای است که بنابر اعلام اداره حفاظت از محیط زیست این شهرستان، جمعیت این گونه از خرس ها در سالهای گذشته افزایش خوبی داشته است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل  همچنین ازکشف و ضبط 26  قبضه سلاح مجازوغیر مجاز در آمل خبرداد و گفت :مامورین یگان حفاظت محیط زیست آمل  از ابتدای مهرماه سال جاری تا کنون   موفق به کشف و ضبط26  قبضه سلاح مجازو غیر مجاز از متخلفین شکار و صید در مناطق جنگلی ،کوهستانی و شالیزاری حوزه شهرستان آمل گردیده اند

وی افزود: همه ساله با آغاز فصل سرما بسیاری از پرندگان زمستان گذران برای فرار از سرما و یخبندان و تهیه ساده تر  غذا از عرض های شمالی کره زمین به عرض های جنوبی کره زمین مهاجرت مینمایندکه  امیدمیرود همگان  میزبانی در خور و شایسته برای این مخلوقات خداوندی باشیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل از تحویل یک قطعه سنقر تالابی زخمی  توسط یکی از طبیعت دوستان به اداره حفاظت محیط زیست آمل خبرداد واظهارداشت : یک قطعه سنقرتالابی زخمی  توسط یکی از دوستداران  محیط زیست منطقه شالیزاری روستای عبدل آباد  پیدا شده بود تحویل اداره حفاظت محیط زیست آمل گردید تا پس از تغذیه و تیمار در زیستگاه اصلی آن رها سازی گردد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0