پایان عملیات امدادرسانی به مسافران در راه مانده محور هراز در اثر بارش برف
13 مهر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به رهاسازی ۶۰ خودرو در این عملیات ۱۷ ساعته، ادامه داد: در این عملیات ۲ بیمار قلبی که نیاز فوری به امدادرسانی داشتند؛ که بلافاصله به مرکز درمانی منتقل شدند.

کمال آنلاین :به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان #آمل، جمشید نیک زاد با اعلام این خبر، افزود: با شروع بارش شدید باران در شهرستان آمل و بارش برف در محور هراز، کلیه های نیروهای امدادی پایگاه های امداد جاده ای پلور، رینه، گزنک و کهرود به صورت آماده باش درآمده تا در صورت نیاز عملیات امدادرسانی فوری انجام شود.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به شروع برف سنگین از بامداد امروز در محور هراز، گفت: با ادامه بارش های برف و مسدود شدن محورهای مواصلاتی روستاهای کوهستانی نشل، اندوار، مریجان، لوط، نمارستاق، و رینه به لار، ۷ اکیپ امدادرسانی در نقاط مختلف لاریجان عملیات رهاسازی را آغاز کرد.

 نیک زاد با تاکید بر ساعت ها گرفتار بودن خودروها در محورهای مواصلاتی، بیان کرد: پس از رهاسازی خودروها از برف، نیروهای امدادی، ۲۰۰ قرص نان، ۲۰ شیرینگ آب معدنی، ۱۰ کیلو خرما در میان سرنشینان خودروها توزیع کردند.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به رهاسازی ۶۰ خودرو در این عملیات ۱۷ ساعته، ادامه داد: در این عملیات ۲ بیمار قلبی که نیاز فوری به امدادرسانی داشتند؛ که بلافاصله به مرکز درمانی منتقل شدند.

 نیک زاد در همین زمینه ادامه داد: طی این عملیات یک مورد آتش سوزی خودروی پراید در مسیر لار و سُرخوردگی در شهر رینه اتفاق افتاد که بلافاصله اقدامات امدادی صورت گرفت و مصدومین به مرکز درمانز منتقل شدند.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در ادامه به حادثه ریزش سنگ در منطقه شنگلده محور هراز اشاره کرد و گفت: بر اثر این حادثه و سقوط سنگ بر روی خودروی پراید یک خانم ۲۳ ساله از تهران دچار مصدومیت شدید شد که بلافاصله با کمک نیروهای امدادی هلال احمر و ۱۱۵ به درمانگاه گزنک منتقل شد و علی رغم تلاش تیم پزشکی مصدوم این حادثه بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

 نیک زاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در حوزه امداد و نجات در محور هراز وجود ندارد و تردد در مسیر امکان پذیر است؛ به هموطنان توصیه کرد: با توجه به شرایط جوی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و نسبت به ذخیره سوخت در مناطق کوهستانی اقدامات لازم را انجام دهند.
 وی در ادامه تاکید کرد: اگر چنانچه فردی دچار حادثه شد بلافاصله با شماره ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس برقرار کرده و درخواست کمک نماید.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان از تلاش تمامی دستگاه های امدادرسان، بخشداری امامزاده عبدالله، بخشداری لاریجان، نیروی انتظامی و سپاه، راهداری، ۱۱۵، دهیاران و بخش خصوصی که در عملیات امدادرسانی امروز حضور داشتند؛ تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0