مراسم عزاداری حسینی در تکیه مشایی آمل برگزار شد+عکس
9 مهر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل: در طایفه مشایی بزرگانی مانند دکتر طاهری پور و آقای عالی نژاد هستند که در راه خیر اهتمام ویژه ای دارند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مراسم عزاداری حسینی با حضور امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، داداستان، اعضای شورای اسلامی شهر آمل، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، مسئولین ادارات، خیرین، دکتر حمید طاهری پور مدیریت هلدینگ اکسین و جمع کثیری از عزاداران حسینی در تکیه مشایی آمل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اینکه زندگی قمر بنی هاشم سرشار از ایمان، تقوا و خداترسی است، گفت: حضرت ابوالفضل(ع) در دامن مادری بنام ام البنین پرورش پاک یافت.

وی افزود: نورحسینی در سراسر عالم در حال اثرگذاری است که مردم به وحدانیت خدا و به امر به معروف ونهی ازمنکر دعوت می کند و این سیاه پوشیدن و اشکهایی جاری می شود همه بخاطر این است که ادامه دهنده راه امام حسین(ع) باشیم.

امام جمعه آمل با بیان این که محبت حضرت عباس(ع) در میان جوانان امروز جامعه به خاطر ایمان وعمل صالح است، تصریح کرد: متاسفانه در اکثر عزاداری ها به چشم و ابروی قمربنی هاشم می پردازیم و هیچ توجهی به صالح بودن و مطیع ولی امر زمان خود بودن نداریم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به اینکه شهرستان آمل از لحاظ داشتن وقفیات بیشتر از چند استان کشور است ادامه داد: امروز قدر این خیرین را بدانید که نمونه بارز آن دکتر حمید طاهری پور که در امر مرمت، بازسازی و بنای جدید تکیبه مشایی ورود پیدا می کند و کمتر از یکسال در5 طبقه کار را به اتمام می رساند که خداوند متعال او را عزیز کرده است.

وی تاکید کرد: نام این خیرین با نام نیک باقی بماند و در سردرب هر کار خیری که صورت می گیرد تابلویی زده شود تا مردم و آیندگان بدانند بنا توسط چه کسی ساخته شده است.

حجت الاسلام مرتضوی اشاره کرد: دکتر حمید طاهری پور در بیشتر استانهای کشور کارهای خیری را انجام داده و یا در دستور کار خود دارد و مردم آمل قدردان ایشان هستند و انتظاردارند که بیشتر دراین مورد حضور پیدا کنند.

امام جمعه آمل ادامه داد: حضور در مجالس عزاداری حسینی عمل شایسته ای است که زمینه دوستی خوب با خداوند متعال و اهل بیت معصومین(ع) را فراهم می کند.

وی تصریح کرد: چند باری است که در تکیه مشایی حضور پیدا می کنم و صفا، صمیمیت، شادابی و وحدت در این تکیه موج می زند و بزرگان بسیار خوبی دارد.

امام جمعه آمل اظهارداشت: افراد بسیاری مال دارند اما یک ریال هم هزینه نمی کنند و در این طایفه نیز بزرگانی مانند دکتر طاهری پور و آقای عالی نژاد هستند که در راه خیر اهتمام ویژه ای صورت داده و اهدای زمین و ساخت تکیه مشایی را تقبل کردند.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: مالهایی که باید در راه امام حسین(ع) هزینه شود ماندگار بوده و ارزش بسیاری دارد و باید از خداوند متعال بخواهیم تا به همه ما وسعت قلب دهد تا برای اهل بیت معصومین(ع) هزینه کنیم.

 وی اظهارداشت: با وجود خیرین و بلند همتانی همچون آقای عالی نژاد و دکتر طاهری پور باعث می شود کارهای خیری که باعث ماندگاری می شود انجام گیرد و قطعا اگر همه این کار در رضایت مندی خداوند باشد ماندگارتر می شود.

 امام جمعه آمل تصریح کرد: یکی از برکات بزرگ در نهضت عاشورای حسینی زنده نگهداری است و در دنیا اتفاقات گوناگونی می افتد و بعضی از نهضت ها ماندگار می شوند و اثر فراوانی داشته و مردم می توانند از آن استفاده کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0