برنامه حفاظت از مرال به صورت مستمر ادامه دارد
6 مهر 1396 ، دیدگاه 0
اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل : برنامه حفاظت از مرال با تلاش شبانه روزی محیط بانان و همکاری و استفاده از توانمندی همیاران و جوامع محلی بصورت مستمر در مناطق مرال خیز در جهت حفاظت از این گونه کمیاب ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ بهمن صادق نژاد رییس  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل گفت: برنامه حفاظت از مرال با تلاش شبانه روزی محیط بانان و همکاری و استفاده از توانمندی همیاران و جوامع محلی  بصورت مستمر در مناطق مرال خیز در جهت حفاظت از این گونه کمیاب ادامه دارد.

وی افزود: گشت و کنترل شبانه روزی مامورین محیط بانی در ماموریت گاوبانکی در تاریخ 31 شهریور سالجاری در منطقه جنگلی کلرد، دئیز، شاموزیبن، سرییا، باجا، بندبن، ورپره و رزکه آمل با حضور محیط بانان پرتلاش یاسین قاسم نژاد، علی محمد داداش پور و سرباز فرهمند شعبانی انجام شد.

رییس  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل عنوان داشت: برنامه حفاظت از مرال با تلاش شبانه روزی محیط بانان و همکاری و استفاده از توانمندی همیاران و جوامع محلی  بصورت مستمر در مناطق مرال خیز در جهت حفاظت از این گونه کمیاب ادامه دارد

صادق نژاد اشاره کرد: یک قطعه جغد انبارمورخ 1 مهر سالجاری توسط آقای عطائیان  یکی از دوستداران  محیط زیست درزمینهای شالیزاری  روستای مطهر حوالی جاده آمل به بابل  پیدا شده بود تحویل اداره حفاظت محیط زیست آمل گردید تا پس از تغذیه در زیستگاه اصلی آن رها سازی گردد.

وی گفت: همچنین شکار غیر مجاز یک راس گوزن ماده در 27 شهریور سالجاری در منطقه حفاظت شده سیاه بیشه هراز امل بوقوع پیوست که متخلفین با بجا گذاشتن تجهیزات و لاشه شکار از محل متواری و تحقیقات بمنظور شناسایی متخلفین ادامه دارد.

رییس  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل افزود: در گشت و کنترل روزانه در مناطق حوزه آمل به ویلا سازی غیرمجاز در ارتفاع 2600 متری در ضلع شمالی قله دماوند برخورد نموده ایم که مالک آن بدلیل تخلف زیست محیطی به مراجع قضائی معرفی گردید.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0