برگزاری آیین بی نظیر سوگواری و پذیرایی از عزاداران حسینی در روستای رودبار عاشورایی
6 مهر 1396 ، دیدگاه 0
اهتمام ویژه در برگزاری هرچه باشکوهتر تاسوعا و عاشورای حسینی در بخش مرکزی آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ برای هرچه بهتر برگزار نمودن مراسم عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، جلسه ای با حضور بخشدار مرکزی آمل، فرمانده حوزه خندق، فرمانده گردان 210، رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاهای اوجی آباد و رودبار عاشورایی در بخشداری مرکزی آمل برگزار شد.

 محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی آمل با ارج نهادن به مقام شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: اگر امروز امنیتی در کشور داریم به برکت خون های پاک شهدا می باشد.

 وی باگرامیداشت عزادارای امام حسین(ع) و یاران باوفایش افزود: قیام آقا اباعبدالله الحسین(ع) یک فرهنگ ماندگار و برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.

وی اشاره کرد: ماندگاری قیام امام حسین(ع) زمان و مکان نمی شناسد و امروز شهدایی که در دفاع مقدس تقدیم شدند الگوی آنها این امام همام بود.

 بخشدار مرکزی آمل با اشاره به رشادت های شهید حججی در مقابله با تکفیری های داعش عنوان داشت: اگر امروز شهید حججی با زخمی که برتن داشت و باصلابت در مقابل تکفیری ها ایستاد به مدد الگوگیری از امام حسین(ع) بوده است که با آرامش بسوی معبود خود پرکشید.

 وی با قدردانی از همت و تلاش مردم منطقه در برگزار باشکوه نخل گردانی و اطعام دهی در روستای رودبار عاشورایی گفت: این نشان از ارادت مردم نسبت به خاندان اهل بیت دارد که پس از سالیان سال اجرا می شود و مردم با عشق و علاقه در این مراسمات شرکت می کنند.

 نصیری با سپاس از همکاری همه ارگانها در نظم بخشیدن به هرچه باشکوهتر برگزارشدن این مراسم اظهارداشت: قطعا هر گامی که برای هرچه باشکوهتر برگزار نمودن مراسم صورت می گیرد اجر و پاداش را از خداوند متعال خواهید گرفت.

پذیرائی از عزاداران حسینی با ناهار

مهندس ایمان قلی زاده دهیار روستای رودبار عاشورایی با قدردانی از بخشدار مرکزی و حضور اعضای شورای اسلامی روستا آقایان علی اصغر ولایی، روح الله مطیع و محمدرضا فلاح و هیئت امنا، با اشاره به سابقه دیرینه این روستا در پذیرایی از عزاداران حسینی در روز عاشورا افزود: از سالهای دور رودبار عاشورایی افتخار میزبانی از خیل سوگواران و دسته جات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را در روز عاشورا  داشته است که این آئین همه ساله با توکل الهی انجام پذیرفته و آحاد خانواده های رودبار با پخت وعده ناهار، پذیرایی بی نظیری از خانه به خانه را برای عزاداران حسینی خلق می نمایند که این حرکت در کمتر نقطه ای از ایران اسلامی حادث می شود.

وی درخصوص تاریخچه این روستا ادامه داد: رودبار عاشورایی از دیرباز پذیرای یکی از معصوم زادگان از نسل امام جواد(ع) می باشد که نام مبارک امام زاده عبدالله(ع) است که صاحب آستانه و بارگاه آسمانی می باشد.

وی اشاره کرد: در مراسم روز عاشورای حسینی و براساس سنت دیرینه پس از نخل گردانی و برپائی دسته جات عزادرای و سینه زنی و با سردادن شعار یا حسین یا حسین از مردم برای پذیرایی اطعام به منازلشان دعوت می کنند.

در این جلسه هریک از اعضا درخصوص نحوه برنامه ریزی برای هرچه باشکوهتر برگزار نمودن مراسم مطالبی را عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0