مراسم رونمایی از کتاب لاریجان گنجینه افلاکیان برگزار شد +عکس
4 مهر 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران : این کتاب بسیار ارزشمند است وباید در تمام شهرها و بخش های مازندران چنین کتابهایی را تدوین کنند که این شهدا را به عنوان الگو به جامعه معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دکتر منصوری لاریجانی، معاون فرمانداری ویژه آمل، روسای ادارات ونهادها، خانواده های معظم شهدا، مراسم رونمایی از کتاب لاریجان گنجینه افلاکیان (شهدای بخش لاریجان ) برگزار شد.

احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دراین مراسم با بیان خطراتی از سردارشهید محمد تیموریان گفت: امروز در این مراسم خانواده های شهدایی را مشاهده می کنیم که از رنگ رخسارشان پیدا است از قشر محرومین جامعه هستند و بار مسئولیت جنگ بر دوش این عزیزان بوده است.

 وی ادامه داد: درطول هشت سال دفاع مقدس از هر 10 هزار رزمنده یک نفرشان برج نشین نبودند و در این جنگ همه قیومت ها حضور داشتند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تاکید کرد: در صدراسلام طبقات محروم جامعه بودند که به دعوت رسول الله لبیک گفتند و به اسلام روی آوردند ودر زمان گذشته این جوانان به ندای لبیک گونه امام عزیزمان لبیک گفتند و به جبهه رفته و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 جاودانی با اشاره به اینکه امروز گفتن خاطرات جنگ ریا نیست ادامه داد: بیان خاطرات جنگ بیان و یادآوری دلاوری رزمندگان درطول هشت سال دفاع مقدس است.

وی گفت: درمقابل حقوق همه مسئول هستیم ولی درمقابل این عزیزان و خانواده های معظم شهدا شرمنده هستیم و باید امروز کسانی که درکشور مسئولیتی دارند و به دنبال اختلاس و حقوق های نجومی هستند شرمنده باشند.

 جاودانی یادآورشد: این شهدا به عشق امام حسین(ع) رفتند و به دعوت یک روحانی پاک لبیک گفتند وباید به خود ببالیم که در این چنین مملکتی زندگی می کنیم .

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اشاره کرد: حماسه ای که رزمندگان خلق کردند در همان مسیر عاشورا بود و باید این حماسه ها را در قالب سخنرانی، هنرهای تجسمی، سینما، شعر و کتاب به نسلهای آینده انتقال دهیم.

جاودانی با قدردانی از همت والای خانم قاسمی در گردآوری این کتاب گفت: این کتاب بسیار ارزشمند است وباید در تمام شهرها و بخش های مازندران چنین کتابهایی را تدوین کنند که این شهدا را به عنوان الگو به جامعه معرفی کنیم.

فاطمه قاسمی در آیین رونمایی از کتاب «لاریجان گنجینه افلاکیان» با بیان اینکه برای گرد آوری این کتاب از دو شیوه میدانی و اسنادی استفاده شد، گفت: در جمع آوری میدانی از ٧۰ محله لاریجان، روستاهای آمل، شهر آمل و تهران برای گردآوری به منازل شهداء حضور یافتم تا این مهم تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه تنها چیزی که در این مهم ما را شرمسار کرد این است که چرا بعد از ٣٧ سال نسبت به حق شهدا کوتاهی کردیم، ادامه داد: در این میان اکثر پدر و مادر شهدا به رحمت حق پیوستند و یا پدرانی که بودند کمتر خاطره ای از ذهنشان باقی مانده بود.

قاسمی با بیان اینکه برای گردآوری این کتاب به کنگره شهدای استان مازندران، آمل و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس مراجعه داشتیم، ادامه داد: تحقیقات میدانی و کنگره مطابقت داده شد و به صورت کتاب چاپ شد.

وی در پایان از تمام کسانی که در تکمیل این کتاب، مدیران، مسئولان و خانواده شهدا که همکاری داشتند تشکر و سپاس گذاری کرد

.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0