اعزام دوچرخه سواران آملی به آتش نشانی تهران به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشان و شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو
2 مهر 1396 ، دیدگاه 0
دو دچرخه سوار مرد و یک دوچرخه سوار زن ملبس به لباس آتش نشانی دو روزه مسیر 187 کیلومتری جاده هراز (آمل –تهران ) را رکاب خواهند زد و در مراسم گرامیداشت شهدای آتش نشان بویژه شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو حاضر خواهند شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دوچرخه سواران آملی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان 7مهر 59 و شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو با پیام ایمنی تا آتش نشانی تهران را رکاب می زنند.

در روز 7 مهر 1359 وقتی که دشمن بعثی عراق به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان در حین عملیات خاموش کردن آتش در پالایشگاه نفت ،مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت آتش نشانان می شود. به همین مناسبت هر ساله 7 مهر ماه ؛ بعنوان روز آتش نشان و ایمنی گرامی داشته می شود.

دو دچرخه سوار مرد و یک دوچرخه سوار زن ملبس به لباس آتش نشانی دو روزه مسیر 187 کیلومتری جاده هراز (آمل –تهران ) را رکاب خواهند زد و در مراسم گرامیداشت شهدای آتش نشان بویژه شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو حاضر خواهند شد.

رحمت ا... آزاد عضو فدراسیون دوچرخه سواری ایران و سرپرست تیم سه نفره دوچرخه سواران آملی  گفت: تصمیم گرفتم با همراهی دو فرزندم و همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری آمل به مناسبت (روز هفتم مهرماه ،روز ملی آتش نشانی و ایمنی ) و همچنین به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز آتش نشانی به ویژه آتش نشانان حادثه پلاسکو که جانشان را در راه کمک به مردم اهداء کردند؛ با دوچرخه از آتش نشانی آمل تا آتش نشانی تهران را رکاب بزنم و به مردم کشورمان بگویم که همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم وباید همواره یاد و خاطره آن عزیزان را زنده نگه داریم.

آزاد با اشاره به اینکه آتشنشانان انسانهایی هستند که از وجود خود برای حفظ جان، مال و آسایش دیگران مایه می گذارند تا آنها بتوانند در امنیت زندگی کنند.افزود: آتش نشانان نجات من و تو را وظيفه خود مي دانند و وفاداري شان را به سوگندي كه خورده اند بارها ثابت كرده اند. لحظه لحظه زندگي آنان با خطر گره خورده تمام روزها را بايد روز آتش نشان دانست.

 وی تاکید کرد : بنده این حرکت نمادین را به همراه فرزندانم انجام دادم تا بگویم ؛ همواره  باید قدر دان زحمات شبانه روزی کسانی که به عنوان آتش نشان جان برکف به مردم خدمت می کنند باشیم.

 گفتنی است ؛ این دوچرخه سوار که اولین کار خود را با عنوان پیام رسان جامعه معلولین انجام داد، تاکنون حدود 60 سفر برون مرزی با دوچرخه رفته ، تا پیام صلح و دوستی ملت ایران را به گوش جهانیان برساند.

درامراسم بدرقه سرپرست شهرداری آمل ، مدیرعامل وپرسنل سازمان آتش نشانی آمل حضور داشتند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0