برگزاری جشنواره ملی عکس مازندران به میزبانی آمل
28 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل : این توان را دارد که با تداوم برگزاری جشنواره در سال های آینده، این جشنواره را در حد بین المللی نیز برگزار کنیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل باتفاق دبیر و مدیر و مسئول روابط عمومی و اجرایی جشنواره ملی عکس مازندران در گفتگو با خبرنگاران آمل به تشریح این رویداد فرهنگی که برای اولین بار در مازندران اجرا می شود پرداخت.

امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه استان مازندران به جهت داشتن مناطق بکر و زیبا مورد توجه گردشگران می باشد گفت: نیازمند است که در قالب عکس ضمن شناسائی مناطق زیبا به دنبال رفع نواقص استان جهت ارائه خدمات به گردشگران باشیم.

وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل این توان را دارد که با تداوم برگزاری  جشنواره در سال های آینده، این جشنواره را در حد بین المللی نیز برگزار کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل زمان برگزاری این جشنواره را 7 دی ماه امسال اعلام کرد و گفت: فرخوان ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره از 25 شهریورماه آغاز شده و علاقمندان می توانند تا 30 آبان ماه آثار خود را به سایت این جشنواره به نشانی  www.photo-festival.ir ارسال کنند.

حسین بخشی دبیر برگزاری جشنواره ملی عکس مازندران هم در این نشست گفت: معرفی مکان های زیبا و زشت در سطح استان، شناسایی و معرفی فضاهایی که دارای قابلیت های بالا در تبدیل شدن به مکان هایی که قابلیت گردشگری دارد از مهمترین اهداف این جشنواره است.

وی محورهای این جشنواره را نیز شامل  آداب و رسوم و آیین ها، چشم اندازهای شهری( بازارهای سنتی، صنایع دستی و پیشه ها ) ، محیط زیست، اماکن تاریخی و چشم اندازهای طبیعی بیان کرد و افزود: با توجه به قابلیت های بالای زیبایی ، مناطق گردشگری و آیین های قدیمی و سنتی در مازندران و نیز گردشگرپذیر بودن استان، نیازمند شناسایی مناطق زیبا و رفع نقاط ضعف این استان برای ارائه بهتر خدمات به گردشگران است و از همین رو ثبت تصاویر از طریق عکاسان استان و سراسر کشور که به نوعی با مازندران و مناطق مختلف این استان آشنایی دارند می تواند پتانسیل های استان سر سبز را به همه گردشگران معرفی نمایند.

دبیر برگزاری جشنواره ملی عکس مازندران اضافه کرد: این نمایشگاه در روزهای 7 تا 17 دی ماه در گالری کاملا مجهز و استاندارد دیدی ایزدشهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

ناصر شاکری دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی عکس مازندران در ادامه نشست گفت: شرکت تمامی هنرمندان و علاقه مندان عکاس در این جشنواره آزاد است و هر فرد می تواند تنها 3 عکس رنگی وسیاه وسفید به سالهای 92 تا 96 را برای شرکت در این جشنواره ارسال کند.

وی با بیان اینکه عکس های گرفته شده فقط باید از موقعیت مازندران و بدون دست کاری و یا ابزارهای گرافیکی شده باشد، افزود: آثاری که استانداردهای کیفی مناسب جهت چاپ را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف خواهند شد.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی عکس مازندران زمان داوری آثار ارسال شده را 7 تا 9 آذرماه بیان کرد و ادامه داد: به جهت اهمیت و حساسیت های موجود در جشنواره ها از داوران استانهای دیگر که تجربه چندین جشنواره ملی و بین المللی را دارند، بکارگیری خواهد شد.

وی افزود که به نفر برتر این جشنواره چهار میلیون، نفر دوم سه میلیون و نفر سوم نیز دو میلیون تومان جایزه نقدی اهداء خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0