ابتکار زیبای شورای اسلامی شهر و شهرداری امام زاده عبدالله با رویکرد جنگلی بدون زباله
27 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
شهردار امام زاده عبدالله : اجرای طرح راه بندپارک جنگلی آلشرود در ورودی جاده سنگ درکا شهر امام زاده عبداله در راستای حفظ محیط زیست می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ عرصه های جنگلی  در بسیاری از مناطق کشور و همچنین بسیاری از کشورهای در حال توسعه به نحو تاسف باری در حال تخریب بوده و شدت تخریب این منابع به حدی است که امکان تجدید آنها بسیار ضعیف است که رشد روزافزون جمعیت و نیاز بشر به منابع جنگلی، این اکوسیستم را با تهدیدات بسیار جدی مواجه کرده است.

ابتکار زیبای شورای اسلامی شهر و شهرداری امام زاده عبدالله با رویکرد جنگلی بدون زباله گامی در جهت حفظ محیط زیست و نجات جنگل از انباشته شدن زباله می باشد که دکتر جواد صلواتی شهردار پرتلاش و خوشفکر شهر امام زاده عبدالله در این باره گفت: جنگل پشتوانه حیات اجتماعی انسان است و با در نظر گرفتن این موضوع که کشور ایران از لحاظ پوشش جنگلی در وضعیت بسیار بحرانی است محافظت از اکوسیستم جنگل و حفظ تعادل محیط زیست نقش بسیار حائز اهمیتی در توسعه پایدار خواهد داشت.

دکتر صلواتی با بیان اینکه شهر امام زاده عبدالله به واسطه وجود مناطق زیبا و بکر که می تواند در جذب گردشگران و مسافران نقش اساسی داشته باشد افزود: اجرای طرح راه بندپارک جنگلی آلشرود در ورودی جاده سنگ درکا شهر امام زاده عبداله در راستای حفظ محیط زیست می باشد.

وی ادامه داد: در این طرح از هر خودرویی که وارد جنگل برای تفریح و گردشگری می شود به صورت قبضی مبلغ 5 هزار تومان گرفته می شود و یک عدد نایلون زباله تحویل داده می شود و به گردشگر توصیه می گردد درصورت برگشت زباله مبلغ 3 هزار تومان برگشت داده خواهد شد که این امر مورد استقبال زیاد گردشگران به ویژه گردشگران خارج استان شده است.

شهردار امام زاده عبدالله یادآورشد: همیاری و فرهنگ سازی در جمع آوری زباله ها از طبیعت، برای داشتن محیط زیستی پاک و سالم الزامی است.

دکتر صلواتی تصریح کرد: امید داریم بتوانیم در کنار اعضای شورای اسلامی شهر امام زاده عبدالله آقایان حاج علیمردان رحمانی، مهدی اسکو، نصرا… فضلی، تقی ابراهیمی و عباسقلی اسکو بتوانیم گام های ارزشمندی در جهت توسعه عمران و آبادانی برداریم.

لازم بذکر است که طرح رویکرد جنگلی بدون زباله مورد بازدید اعضای شورای اسلامی شهر، امام جمعه امام زاده عبدالله و بخشدار امام زاده عبدالله قرار گرفت.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0