اولین یادواره شهدای جانباز شهرستان آمل برگزار می شود
27 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل : زنده نگهداشتن یاد و خاطره رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی در هفته دفاع مقدس یکی از مواردی است که هویت ملی ما را از بابت ارزش‌ های دینی، ملی و روحیه انقلابی تقویت می ‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ احمد سیفیان عمرانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل که در مجتمع قرآنی و فرهنگی امام زاده ابراهیم برگزار شد با اشاره به اینکه در 8 سال دفاع مقدس شهرستان آمل با دادن شهدای گرانقدر، جانباز و آزاده سهم بسزایی داشته است، گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس سبب تداوم روحیه انقلابی و تقویت هویت ملی می‌ شود.

وی افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی در هفته دفاع مقدس یکی از مواردی است که هویت ملی ما را از بابت ارزش‌ های دینی، ملی و روحیه انقلابی تقویت می ‌کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با اولین سالگرد جانباز شهید علی شالیکار گفت: خوشبختانه با هماهنگی که با این خانواده عزیز صورت گرفت قرار شد که در سالروز شهادت شهید جانباز شالیکار، اولین یادواره شهدای جانباز شهرستان آمل برگزار شود.

سیفیان ادامه داد: همزمان با برگزاری این یادواره، تجلیل از مقام جانبازان 70 درصدی قطع نخاعی که شهدای زنده هستند، 8 شهید 70 درصدی، 2 شهید آزاده، شهید مدافع حرم حاجی زاده و 2 جانباز شهید جراحات شیمیائی در همایش 2 هزار نفره صورت می گیرد.

 وی از ساماندهی گلزار شهدای امام زاده ابراهیم آمل خبرداد و گفت: ساماندهی گلزار شهدای امام زاده ابراهیم پیشرفت فیزیکی 70 درصدی دارد و امیدواریم که با بازسازی دیوارها توسط اداره اوقاف آمل شاهد اتمام عملیات ساماندهی باشیم.

سرهنگ بهروز عیسی زاده جانشین فرماندهی سپاه ناحیه آمل در ادامه جلسه به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: با توجه به اینکه ایام هفته دفاع مقدس مقارن با ایام دهه اول محرم است باید برنامه‌ های هفته دفاع مقدس در راستای این ایام باشد.

وی یادآور شد: دشمنان در هر ساعت از شبانه‌ روز بر علیه ایران توطئه می ‌کنند و برای فرد فرد مردم ما هدف ‌گذاری و برنامه‌ ریزی کردند و ما نیز باید همه با هم پای کار بیائیم و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را نشان دهیم.

وی تاکید کرد: شعار محوری امسال "من انقلابی ‌ام" است و با توجه به شعار سال باید در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با همبستگی و اتحاد ایستادگی کنیم.

جانشین فرمانده سپاه آمل گفت: همچنان که دشمن برای ما برنامه‌های عمیق پیش ‌بینی می‌ کند ما نیز باید برنامه ‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس را عمقی تدارک ببینیم و نباید به این برنامه‌ ها کلیشه‌ ای و سطحی نگاه کرد.

وی اظهار داشت: برنامه‌ها از 31 شهریور ماه تا 7 مهرماه در سطح شهرستان برگزار می‌شود و 7 کمیته برنامه‌هایی از قبیل برگزاری صبحگاه مشترک، سرکشی از خانواده های شهدا، نشست های روشنگری ، برپایی نمایشگاه، نواختن زنگ مهر و مقاومت، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، افتتاح پایگاههای مقاومت، عطر افشانی گلزار شهدا و دیگر برنامه ها را ساماندهی خواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0