بیش از 70 درصد موقوفات آمل با نیت عزاداری امام حسین است
27 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل : در کنار برپایی محافل و مجالس عزاداری امام حسین(ع) در این ماه باید به اهداف قیام عاشورا توجه شود و در کنار شور حسینی، شعور حسینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل که در مجتمع قرآنی و فرهنگی امام زاده ابراهیم برگزار شد برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های عزاداری و سخنرانی ایام محرم و صفر در بقاع متبرکه آمل را مورد تأکید قرار داد و گفت: بر اساس رسالت و ماموریت اوقاف و امور خیریه در برگزاری مراسم عزاداری، ترویج قرآن و معارف اسلامی بر اساس نیات واقفان در بقاع متبرکه این مراسم در جوار بقاع متبرکه شهرستان آمل برگزار می‌ شود.

وی افزود: در مراسم عزاداری حسینی بیشتر به سمت شعور حسینی برویم تا شور حسینی که بیش از 70 درصد موقوفات آمل با نیت عزاداری امام حسین(ع) وقف شده است.

وی افزود: در کنار برپایی محافل و مجالس عزاداری امام حسین(ع) در این ماه باید به اهداف قیام عاشورا توجه شود و در کنار شور حسینی، شعور حسینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی عنوان داشت: مراسم سیاه‌ پوش کردن بقعه امامزادگان، سخنرانی، مداحی و قرائت زیارت عاشورا از شب اول محرم تا اربعین حسینی، توزیع بسته‌ های فرهنگی بین عزاداران و برپایی خیمه‌ معرفت از جمله برنامه‌ های ایام محرم در بقاع متبرکه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل ادامه داد: در اولین روز جمعه ماه محرم مراسم باشکوه جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور بانوان به همراه خردسالانشان در بقاع شاخص برگزار می شود.

 بهرامی از برگزاری مراسم معنوی سوگواره احلی من العسل برای جوانان و نوجوانان با همکاری اداره آموزش و پرورش در بقاع شاخص شهرستان خبرداد.

وی اشاره کرد: در ماه محرم و صفر  اجرای صحیح نیت واقفان، ایجاد بصیرت عاشورایی با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری، تبیین جایگاه ولایت و ایجاد بینش سیاسی در بین آحاد مردم، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در اداره جامعه اسلامی و ایجاد حساسیت نسبت به ارزش‌ های دینی از اهم اهداف برنامه های این اداره است

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0