جلسه ستاد گراميداشت هفته دفاع مقدس، در فرمانداري شهرستان آمل برگزار شد
23 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
معاون فرماندار آمل:جهت شناساندن شهدا کوتاهي اگر صورت گرفته از سوي مسئولان امر بوده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، مهندس علي حيدرزاده  معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل در جلسه ستاد گراميداشت هفته دفاع مقدس اين شهرستان که با حضور بخشداران و مديران ادارات شهرستان آمل در سالن اجتماعات شهداي ششم بهمن شهرستان آمل برگزارشد، با بيان اينکه جهاد در مفهوم خاص خود به عنوان وظيفه و تکليفي الهي، جايگاهي بلند در فقه اسلام دارد و سهمي قابل توجه از احکام را به خود اختصاص داده است، افزود: از ارزش‌هايي که سهم زيادي در پيروزي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در جنگ تحميلي داشت، اشتياق زياد رزمندگان اسلام به دفاع و حضور در صحنه‌هاي نبرد است.

وي ادامه داد: امروز با گذشت چند سال از پايان جنگ تحميلي ايران و عراق نبايد رشادت‌ها، جان فشاني‌هاي رزمندگان اسلام فراموش شود.

حيدرزاده با تاکيد براينکه امروزه دشمن با ايجاد جنگ نرم سعي در نفوذ داخل خانواده‌هاي ما و انحراف افکار جوانان کشور دارد، اظهار داشت: دستگاه‌هاي اجرايي بايد با اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و برگزاري يادواره‌هاي شهدا به ترويج رشادت‌هاي شهدا و ايثارگران شهرستان بپردازند.

معاون برنامه‌ريزي فرمانداري ويژه آمل با اشاره به اينکه آموزش و پرورش و مراکز عالي و دانشگاهي برنامه‌هاي متنوعي همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس دستور کار قرار دهند، بيان کرد: براي شناساندن ايثارگران و جانبازان، در برنامه‌هايشان خاطره‌گويي و دعوت يادگاران جنگ را دعوت به عمل آوريد. و همچنين از جانشين فرماندهي سپاه ناحيه آمل خواست تا نسبت به تعيين سخنران پيش از خطبه نمازجمعه شهرهاي شهرستان آمل از بين يادگاران ارزشمند دفاع مقدس، اقدامات لازم را انجام دهند.

وي با بيان اينکه دستگاه‌هايي که کارمند شهيد دارند به جمع‌آوري زندگي‌نامه‌شان پرداخته و به شکل کتابچه در آورند، عنوان کرد: زندگي‌نامه هر يک از اين شهدا کتابي است که با انتشار زندگي‌شان درس بزرگي براي نسل‌هاي جديد مي‌شود.

حيدرزاده اضافه کرد: تاکنون اگر جهت شناساندن اين شهدا کوتاهي صورت گرفته از سوي مسئولان امر بوده است بنابراين هر يک از مسئولان اين شهرستان موظف به ترويج فرهنگ ياد و خاطره شهداي آمل هستند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آمل نيز در اين جلسه با بيان اينکه تاکنون در حفظ ارزش‌هاي دفاع مقدس نويسندگان مازندراني چندين کتاب به تحرير در آوردند، گفت: در اين هفته نيز علاوه بر برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي، برپايي نمايشگاه عکس و نقاشي، رونمايي از کتاب "شهداي لاريجان" به قلم خانم قاسمي و با حضوردکتر منصوري لاريجاني انجام مي‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0