استقبال از ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در آمل
23 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره محیط زیست شهرستان آمل خبرداد : این جشنواره میتواند بعنوان بزرگترین رویدادفرهنگی حفظ محیط زیست در سراسر ایران مورد توجه علاقمندان و دوستداران محیط زیست قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، بهمن صادق نژاد رییس محیط زیست آمل  :گفت ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز اکران آثار منتخب جشنواره فیلم سبز در 14 شهر استان مازندران در سالن ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها اکران شد

وی افزود :در آمل با هدف ارتقاء آگاهی عمومی و  فرهنگ حفاظت از محیط زیست ،صبح روز  22 شهریورماه در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی اکران فیلمهای زباله در زباله اثر یاسر طالبی  ، مرال شمال اثر امیر شکرگزاری و ردپای گرک اثر علی احمد زرین کلایی ، مورد استقبال و تماشای  عموم و علاقمندان به محیط زیست قرارگرفت

وی در پایان افزود : این جشنواره  میتواند بعنوان بزرگترین  رویدادفرهنگی  حفظ محیط زیست در سراسر ایران مورد توجه علاقمندان و دوستداران محیط زیست قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه منابع بکر زیست محیطی نباید دچار تخریب شود، گفت: باید همگام با طبیعت پیش برویم اما اینک برای اکران فیلم های محیط زیست زمان مناسبی نیست و عدم مدیریت زمان، امکانات و پول در محیط زیست موجود نیست.

رییس محیط زیست آمل  با اشاره به اینکه مدارس و کودکان گروه های هدف ما هستند، ادامه داد:  دانش آموزان باید امروز زباله و حفاظت از گرگ و مرال را ببینند تا فردا در برنامه ریزی ها موفق تر باشند.

وی ادامه داد: مردم باید به فهم و درک محیط زیستی برسند که هر چیز باید در جای خود قرار گیرد و حتی حفظ یک گونه در چرخه طبیعی زندگی مشکلی نخواهد بود.

صادق نژاد با بیان اینکه ۱۴ هزار گونه مورچه در دنیا وجود دارد هر کدام وظیفه ای دارد، گفت: اصل ۵۰ قانون محیط زیست، حفاظت از محیط زیست است که وظیفه همگانی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: شرایط فعلی رودخانه هراز ناشی از دخالت انسان در طبیعت است در حالی که براساس اسلام نیز آلوده کردن آن گناه است و نیز براساس قانون نیز جرم محسوب می شود.

گفتنی است دراین جشنواره سه فیلم در مورد حفظ محیط زیست در سالن ولی عصر (عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل به نمایش گذاشته شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0