پیشرفت 35 درصدی عملیات ساخت دیواره سد هراز
20 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : عملیات ساخت دیواره اصلی که از عمق 30 متری پایین تر از سطح رودخانه شروع گردید به زودی به پایان خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سيد جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل به همراه دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران از روند پیشرفت فیزیکی پروژه ملی سد هراز و جاده جایگزین هراز بازدید میدانی بعمل آوردند.

در این بازدید فرماندار ویژه آمل با اشاره به بازگشایی 2 تونل در این محور در آینده نزدیک، نقش این دو تونل را در رفع ترافیک محدوده پل چلاو تاثیر گذار دانست.

 فرماندار ویژه آمل با اعلام پیشرفت 35 درصدی عملیات ساخت دیواره سد اظهار امیدواری کرد: عملیات ساخت دیواره اصلی که از عمق 30 متری پایین تر از سطح رودخانه شروع گردید به زودی به پایان خواهد رسید.

معاون استاندار با تاکید بر توان ذخیره سازی سد هراز در جمع آوری آب های سطحی ادامه داد: سد هراز به تنهائی قادر به جمع آوری 27 درصد آبهای سطحی استان را دارد و این رقم برای آبیاری 140هزار هکتار از زمینهای حوزه آبریز هراز و پنج شهر آمل، فریدونکنار، محمودآباد، چمستان و بخشی از نور و بابلسر کافی می باشد.

در این بازدید از تونلهای سر ریز که با هدف تولید انرژی از آبهای خروجی سد، احداث گردید نیز بازدید بعمل آمد.

وی در پایان از حمایت بیدریغ دکتر یوسفیان ملا نماینده شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی و  همکاری تمامی دستگاه ها بویژه از دکتر یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای استان قدردانی نمود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0