باحضور عضو شورای عالی حوزه علمیه کشور؛
20 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه شهرستان آمل برگزارشد+ عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، نماینده مجلس خبرگان رهبری در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان آمل با اشاره به اقدامات قابل تحسین حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل ادامه داد: این حوزه که تحت زعامت حضرت آیت الله جوادی آملی آن شخصیت با تقوا و جا افتاده در حوزه علمیه قرار دارد باید شاهد چنین تحولاتی در آن باشیم.

آیت الله بوشهری اظهارداشت: شخصیت های دینی بزرگی از شهر آمل برخاستند که در حال حاضر وجود علامتین جوادی و حسن زاده آملی مایه افتخار نه تنها مازندران و کشور بلکه جهان اسلام است.

وی با اشاره به جایگاه حوزه های علمیه در کشور تصریح کرد: هسته اصلی حوزه های علمیه از زمان پیامبر گرامی اسلام و شاگردانی که در کنارشان بودند به وجود آمد و بعد از ایشان در محضر امام علی(ع) که چه بزرگانی تربیت شدند و براساس  شرایط خاص در زمان امام جعفر صادق(ع) به رشد و کمال رسید.

عضو شورای عالی حوزه علمیه ادامه داد: تا عصر غیبت نقش علما و بزرگان دینی در پرورش و تربیت کسانی موثر بوده و نمونه بارز آن حضرت آیت الله جوادی آملی است که با راه اندازی مراکز علمی و دینی در داخل و خارج از کشور اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه حوزه مطلوب دارای شاخص هایی است، ادامه داد: سه نگاه مطلوب در حوزه وجود دارد و حوزه های علمیه باید از حالت رکود خارج شوند و به حال و آینده کاری نداشته باشد و همراه با زمان اندیشه کند.

حجت الاسلام مرتضی جوادی، رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: حوزه های علمیه در جایگاهی رفیع بوده و در نظام دینی و حکومت دینی اثرگذار هستند و اگر بخواهیم مقام حوزه های علمیه و مراکز علمی برای جامعه فراهم شود نیاز است به دنبال آیین الهی، کتاب و سنت مقدس باشیم.

حجت الاسلام جوادی آملی یادآورشد: حوزه های علمیه ای که به دنبال دین و فهم دینی تلاش کنند این حوزه ها مقدس و مورد عنایت و ارزشمند هستند.

رییس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ادامه داد: حوزه های علمیه امروز با توجه به رسالت جهانی، مسؤولیت های مهمی برعهده دارند که چشم انداز حوزه امام حسن عسکری(ع) در همین جهت قرار دارد.

مسؤول حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل با بیان اینکه قریب به 15 سال است مدرسه امام حسن عسکری(ع) تاسیس شده است، گفت: در این مدت توفیقات فراوانی به جهت حضور مدیران، اساتید و طلاب تلاش گر حاصل آمده است.

وی با اشاره به اضافه شدن حوزه علمیه ابوالحسن آمل به مجموعه حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) گفت: امیدواریم که این دو حوزه حلقه اتصالی برای پیشرفت طلاب علوم دینی باشد که بتوانیم در آینده بسیار نزدیک مجتمع آموزشی و پژوهشی امام حسن عسکری(ع) شکل بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه علمیه مازندران در این مراسم اظهار داشت: مازندران مهد پرورش عالمان بزرگ و مدافع ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه به واسطه این علاقه مندی شاهد حضور امامزادگان و سادات در استان هستیم که مایه خیر و برکت فراوان هستند.

مدیر حوزه علمیه مازندران خطاب به طلاب اظهار داشت: ضرورت دارد طلاب در کنار درس خواندن و فقه و فلسفه به دنبال تقوامحوری باشند که امری مهم و اساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری بیان داشت: علم بدون تقوا فایده ای ندارد که نیاز می رود طلاب حوزه های علمیه در این مسیر ارزشمند گام های شایسته ای بردارند.

وی ادامه داد: تقوامحوری زمینه ساز سعادت و تعالی انسان شده و برکات و دستاوردهای ارزنده ای برای زندگی انسان دارد که باید مورد توجه باشد.

در این مراسم حجت الاسلام احمد غلامیان به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) معرفی و از زحمات و خدمات حجت الاسلام تقی پور مدیر قبلی این حوزه علمیه تجلیل به عمل آمد در ادامه مراسم از طلاب برتر حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل قدردانی شد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0