بسته شدن پرونده تکمیل جاده هراز تا پایان سال جاری / ۷۲ درصد صادرات مازندران از آمل انجام می شود
19 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی از تکمیل پروژه چهاربانده شدن جاده هراز تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: مترو آمل به لاریجان تهران را به شمال کشور وصل می کند.

کمال آنلاین ، عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به آخرین وضعیت جاده هراز گفت:عملیات تکمیل جاده هراز با سرعت درحال انجام است و حتی روزهای تعطیل نیز کارگران این پروژه مشغول کار هستند و بسیاری از  پل‌ها و تونل‌ها احداث شد که همه این ها باید به جاد متصل شود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم مطابق قولی که وزیر راه شهرسازی داده است تا پایان شهریور قطعه دیگری از این جاده به طول ۲۰ کیلومتر افتتاح شود و بقیه قطعات دیگر این جاده با توجه به قراردادی که با پیمانکار داریم تا پایان سال پرونده جاده هراز بسته شود.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس خاطرنشان کرد : البته ممکن است برای لاینینگ ها ، دوربین ها ،تابلوها و برق و چراغ و امثالهم دو سه ماهی کم و زیاد شود ولی قرار ما همان پایان سال ۹۶ است.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین عملیات احداث سد هراز نیز در حال اجراست گفت: با آبگیری این سد ۲۷ درصد آب استان مازندران تامین خواهد شد و ۱۴۰ هزار از زمین های موجود در منطقه زیر کشت می روند و ۵ شهر آمل فریدونکنار،محمودآباد، چمستان و بخشی از نور و بابلسر نیز از این آب استفاده می کنند.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه پروژه های مهم دیگری نیز در منطقه وجود دارد افزود: یکی از این پروژه ها پروژه متروی آمل به لاریجان است که انتظارمان این است همچون جاده هراز شبانه روزی کار شود و تمهیداتی دیده شده است که با ۹۰ کیلومتر از پردیس رودهن به استان مازندران وصل شویم و بعد از وصل شدن به آمل، به بابل و قائمشهر و غرب مازندران وصل می شویم که امیدواریم این پروژه ملی را هر چه سریع تر به  نتیجه نهایی برسانیم.

این نماینده مجلس دهم همچنین با اشاره به کمک دولت به اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: در مرحله برنامه‌ریزی هستیم و آمادگی کامل داریم و دهیاران و شوراهای روستاهای ما برای جذب این سرمایه و حمایت از اشتغال و تولید آمادگی دارند.

وی با بیان اینکه در مازندران زمین در طول سال برای کشت انواع  محصولات کشاورزی آماده است تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی در شمال کشور پس از برداشت برنج می توان در همان زمین سویا و صیفی جات کاشت و در هر چهار فصل مازندران می توان هر نوع کشتی را انجام داد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس همچنین در خصوص اشتغال پایدار در این منطقه گفت: چهار شهرک صنعتی در آمل داریم  و صنایع مهم و مادر را داریم همچون صنعت کاله را داریم که عظمتی است و همچون زربال را داریم و در حال حاضر برخلاف استان های دیگر که مرکز استان محور صادرات است، ۷۲ درصد صادرات مازندران از آمل انجام می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس خاطرنشان کرد: در احداث سد و جاده هراز  ۱۸ پیمانکار مشغول به کار هستند و در این مدت اشتغال زایی خوبی بوجود آمده است  تصریح کرد: یکی از راه های اشتغال زایی افزایش پروژه های عمرانی است./خبرگزاری ملت

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0