رفع معضل زباله آمل عزم ملی را طلب می کند
14 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
معاون سیاسی فرماندار ی ویژه آمل : با توجه به جلوگیری دستگاه قضایی از انتقال زباله آمل به سمت محور هراز، مسئولان امر بدنبال سازوکاری درست و قطعی برای رفع این معضل و زمین جدید دپوی زباله هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حسین احسانی معاون سیاسی فرماندار ویژه آمل در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: با توجه به جلوگیری دستگاه قضایی از انتقال زباله آمل به سمت محور هراز، مسئولان امر بدنبال سازوکاری درست و قطعی برای رفع این معضل و زمین جدید دپوی زباله هستند.

حسین احسانی با اشاره به وجود سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر بیان کرد: با تلاش سازمان پسماند برای ساماندهی این سگ‌ها پس از تشکیل نشست‌ها و جلسات متعدد مکانی برای نگهداری موقت آنها در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه انتهای جنگل هلومسر برای فاز دوم نگهداری سگ‌ها بی صاحب محیا، بلوک‌بندی و فنس‌کشی شده است، افزود: اکنون این سازمان در حال جمع آوری این سگ‌ها و شناسایی نژاد و تفکیک آنها است تا بزودی برایشان فکر اساسی صورت گیرد اما نیز است دیگر دستگاه‌های اجرایی با سازمان پسماند نسبت ساماندهی سگ‌ها همکاری و مشارکت داشته باشند.

احسانی با اشاره به معضل بزرگ زباله و دپوی آن در مکان 30 ساله عمارت محور هراز یادآور شد: همانطور که در شبکه‌های اجتماعی آمده فعلا انتقال زباله از سوی دستگاه قضایی به سمت عمارت گرفته شد و اگر به جهت زیبایی دپوی و انباشت زباله در محوری با طبیعت جذب گردشگری شایسته نبود.

معاون فرماندار ویژه آمل با تاکید براینکه اکنون مسئولان امر با برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد بدنبال راهکار و سازوکارهای درست هستند، گفت: امروزه معضل زباله نه تنها برای شهرستان آمل بلکه به صورت کشوری شده و برای رفع این معضل همه دستگاه‌هایی اجرایی در امر سلامت ورود جدی یابیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص مجتمع آب‌رسانی شهر امام‌زاده عبدالله نیز تصمیم‌گیری جدی صورت گیرد زیرا یکی از موضوعات مهم سلامتی شهروندان پاکیزگی آب شرب است و در صورت بی‌توجهی به این امر گریبان‌گیر مدیران می‌باشد.

معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان آمل، با اشاره به نزديکي ايام محرم و صفر به متوليان و ناظران اماکن مقدسه و متبرکه و مسئولين هيئات توصيه نمود تا به نسبت به سلامت مردم و عزادارن حسيني و رعايت نکات بهداشتي در حين تهيه غذا و توزيع آن دقت بيشتري نمايند.

کشتارگاه سنتی تهدیدی جدی بر سلامت آملی‌ها

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از موضوعات سلامت شهروندان آب شرب است که بخشداران باید بر بهداشت آن توجه داشته و به موقع جهت کلرزنی آن اقدام کنند، عنوان کرد: در زمینه سلامت مردم باید اهمیت قایل شد و مسئولان امر نسبت به وظایف خود تلاش داشته باشند.

حمزه قاسمی با تاکید براینکه در امر زباله نیز با توجه به جوار رودخانه هراز این معضل بزرگی برای بهداشت و سلامت آب رودخانه شده است، افزود: اگرچه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته اما امیدواریم این تصمیمات برای سلامت مردم مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به کشتارگاه سنتی و خونابه‌های آن بیان کرد: برای این کشتارگاه 12 سال در هر نشستی و جلسه‌ای گفتیم که سلامت مردم آمل را تهدید می‌کند باید فکر اساسی برای این کشتارگاه شود اما متاسفانه تاکنون برای این معضل کاری صورت نگرفته است.

قاسمی گفت: از رسانه‌ها انتظار می‌رود همان‌گونه که برای زباله قلم زدند و نسبت به تهدیدات جدی این معضل ورود یافتند در زمینه کشتارگاه نیز ورود یابند زیرا این مکان یک تهدید جدی برای سلامت آملی‌هاست.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0