حال رودخانه هراز با وجود زباله خوب نیست
14 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس محیط زیست شهرستان آمل: امروزه با وجود پساب‌ها و معضلات شیرابه‌های زباله منطقه عمارت طبیعت این شهرستان را تهدید می‌کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ بهمن صادق‌نژاد رئیس محیط زیست شهرستان آمل در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با بیان اینکه مردم ما در شهری زندگی می‌کنند که دارای جاذبه‌های طبیعی زیبایی است، اظهار داشت: امروزه با وجود پساب‌ها و معضلات شیرابه‌های زباله منطقه عمارت طبیعت این شهرستان را تهدید می‌کند

وی با تاکید براینکه اکنون حال رودخانه هراز با وجود زباله خوب نیست و وضعیت درستی ندارد، افزود: یکی از وظایف این سازمان حفظ آب، خاک و هوا است.

صادق‌نژاد با اشاره به اینکه بارها در کارگروه سلامت خواستار رسیدگی در زمینه واحدهای پذیرایی بین‌راهی محور هراز شدیم، تصریح کرد: از سوی این سازمان هفته‌ای دو بار پایش این واحدها صورت می‌گیرد که در این هفته به هفت واحد پذیرایی بر انتقال فاضلاب و پساب به رودخانه هراز اخطار کتبی داده شد.

رئیس حفاظت محیط زیست آمل با اعلام اینکه در بخش شیلات و مزارع پرورش ماهی نیز باید دستگاه مرتبط ورود جدی یابد و به لحاظ زیست محیطی توجه داشته باشند، گفت: با توجه به میزان مصرفی آب طبق مقررات پرورش ماهی، هر یک از این مزارع خروجی آب‌ها، آلایندگی را بدنبال می‌آورد که صاحبان این واحدهای تولیدی باید به رعایت آن بپردازند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف سلامت باید همه دستگاه‌های اجرایی ورود یابند، عنوان کرد: با وجود راه‌اندازی بازار روز در زیر پل پنجم نیز به مانند پرورش ماهی‌ها مهاجر حرف داریم زیرا از ابتدای برپایی این بازار در بستر رودخانه هراز مخالف بودیم و اکنون نیز همچنان مخالف آن هستیم.

ساماندهی خرید و فروش طیور در آمل

رئیس اداره دامپزشکی آمل نیز با اشاره به استقبال شهروندان آملی بر بهداشت گوشت قربانی روز عید قربان گفت: با توجه به بازدید شش هزار و 136 راس دام در روز عید قربانی فقط 228 لاشه برای معاینه به این نهاد آورده شد.

مجید غلام‌پور با بیان اینکه وجود این تعداد لاشه عدم استقبال مردم نسبت به معاینه را نشان می‌دهد، افزود: از این تعداد 50 درصد ضبطی و اصلاحی داشتیم که امیدواریم سال‌های آینده این معاینات افزایش یابد.

وی با اشاره به کشتارگاه سنتی این شهرستان از مهلت 1.5 ماهه به بخش خصوصی از سوی این نهاد خبر داد و گفت: برای رسیدگی به این کشتارگاه خواستار تشکیل کارگروه شدیم که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

غلام‌پور با بیان اینکه برای تصمیم‌گیری این کشتارگاه می‌توان خلع ید را انجام داد، افزود: در زمینه بازار روز امام رضا(ع) نیز بارها به شهرداری نسبت به کشتار روز مرغ هشدار بر جمع‌‌آوری دادیم اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس دامپزشکی آمل خاطرنشان کرد: با وجود این بازار در بستر رودخانه به نوعی بهداشت و سلامت مردم این شهرستان را تهدید می‌کند و باید برای رسیدگی به این رودخانه فکر اساسی کرد.

وی یادآور شد: با توجه به آنفولانزای حاد مرغی باید نسبت به خرید و فروش مرغ زنده در بازارهای روز دستگاه‌های مرتبط کارگروه سلامت جدی ورود یابند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0