برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی یوسرن با حضور دانشمندان یک درصد برتر دنیا در آمل
12 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌ های نوین آمل : باپیگیری هایی که صورت گرفت و با گرفتن مجوز از ای اس پی در ایران که در شیراز مستقر می باشد اولین کنفرانس بین‌المللی یوسرن از تاریخ 14 تا 16 شهریور ماه سالجاری در دانشگاه آزاد آمل برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ پرفسور داود دومیری گنجی رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری‌های نوین آمل در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه اولین کنفرانس بین‌المللی یوسرن با حضور دانشمندان یک درصد برتر جهان به میزبانی آمل برگزار می شود گفت: باپیگیری هایی که صورت گرفت و با گرفتن مجوز از ای اس پی در ایران که در شیراز مستقر می باشد اولین کنفرانس بین‌المللی یوسرن از تاریخ 14 تا 16 شهریور ماه سالجاری در دانشگاه آزاد آمل برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این دانشمندان از کشورهای فرانسه، سوئیس، ایتالیا، هلند، سنگاپور و مالزی حضور دارند، ادامه داد: این کنفرانس برای اولین بار در شمال کشور با ساختار مدرسه تابستانه یوسرن برگزار می شود که نخبگان برتر دنیا به دانشمندان کار علمی و پژوهشی آموزش می دهند.

دومیری گنجی با اشاره به اهدف برگزاری این کنفرانس گفت: ارتباط بین دانشمندان در نسل ها و سنین مختلف است که این مهم در سال های متوالی برقرار شود.

رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری‌های نوین آمل ادامه داد: بیش از هزار مقاله به کنفرانس ارسال گردید که ۴۵۰ مقاله انتخاب شد و ٢۱۵ دانشجو در این کنفرانس از سراسر کشور حضور دارند.

وی مطرح کرد: در این کنفرانس با حضور افراد محقق و شاخص دانشگاه‌های دنیا طی فعالیت خارج از مرز و وابستگی به بخشی از یونسکو برگزار می‌شود که نخستین دانشگاه دارای مجوز یوسرن می شویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه دولتی تخصصی فناوری های نوین اولین دانشگاه دولتی در شهر آمل می باشد افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده هیئت امنا دانشگاه، مهر ماه امسال جذب هزار دانشجوی دولتی و راه اندازی چهار رشته کارشناسی ارشد را مدنظر دارد.

وی عنوان داشت: چهار رشته کارشناسی ارشد رشته های دامپزشکی ، گیاهان داروئی و دو رشته فنی و مهندسی می باشد.

رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری‌های نوین آمل افزود: هم‌اکنون در این دانشگاه 11 رشته تخصصی در حوزه‌های فناوری نوین به آموزش پرداخته می‌شود که راه اندازی 6 دانشکده با برنامه‌ریزی جذب 200 الی 300 هیئت علمی به منظور اهداف بلند دانشگاه برای نسل سوم در وزارت علوم دستور کار است.

دومیری گنجی با اعلام اینکه 800 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند اظهارداشت: در مهرماه سالجاری با ورود بیش از 200 دانشجو جدید الورد تعداد  دانشجویان مشغول به تحصیل به 1000 دانشجو خواهد رسید.

دکتر فرید صمصامی خداداد دبیر اولین کنفرانس بین‌المللی یوسرن اظهار داشت: در برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های نوین در علوم دانشمندان برجسته و مطرح دانشگاه‌های علمی دنیا حضور دارند.

وی افزود: در این کنفرانس یک درصد دانشمندان برتر دنیا در 5 کشور خارجی نظیر پرفسور دلف از هلند، سیروس صابری مقدم از فرانسه، سنگاپور و ایتالیا به همراه 35 استاد برتر دنیا و 180 دانشجوی دانشگاه‌های کشور حضور دارند.

دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های نوین در علوم برگزاری این کنفرانس را ایجاد فضایی برای پژوهش ‌های کارآفرین و سرمایه‌گذاری عنوان و مطرح کرد: برای این کنفرانس هزار مقاله ارسال شده که 450 مقاله مورد تایید واقع شد.

وی یادآور شد: این مقالات در سه حوزه فناوری مهندسی با 200 مقاله، علوم پایه با 105 مقاله و سلامت کشاورزی با 120 مقاله بوده که با برگزاری چهار نشست علمی و پنج موضوع متنوع و سخنرانی علمی ارائه می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0