تصویب یک فوریتی طرح پیشنهادی وصولی مطالبات بانکها در صحن علنی مجلس
12 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس : طراحی داده شد که بانکها به سراغ خودبدهکار بروند واگر بدهکار قادر به پرداخت نمی باشد بطرف ضامن برود ویک فوریتی این طرح به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان آمل با اشاره به بیانات مطرح شده درخصوص مشکلات واحدهای تولیدی آمل گفت: قطعا این موارد پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرهای که بیشتر از 50 پروانه بازرگانی دارند باید اتاق بازرگانی داشته باشند، ادامه داد: با کمک رئیس  ونائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران به زودی کلنگ ساختمان اتاق بازرگانی آمل زده خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرحی را به ریاست مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات واحد های صنعتی ارائه دادم، افزود: آلان دربانکها یک نفر ضامن می شود بانکها بجای رفتن به سراغ بدهکار به دنبال ضامن می رود وضامنی که ریالی بدهکاری ومشکل معقوقه ندارد ممنوع الخروج می شودودرلیست سیاه یا همان بلاک لیست قرار می گیرد ووامی به ایشان داده نمی شود  وکارخانه او تعطیل می شود .

وی اشاره کرد : طراحی داده شد که بانکها به سراغ خودبدهکار بروند واگر بدهکار قادر به پرداخت نمی باشد بطرف ضامن برود ویک فوریتی این طرح به تصویب رسید.

نماینده مردم آمل ادامه داد: در موضوع بعدی این طرح آمده است که اگر مدیر بانک بخشش جریمه را رعایت نکند حکم انفصال این مدیر برای همیشه صادرمی شود و ممنوعیت خروج مدیران واحد های صنعتی در این طرح برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه 52 هکتارشرکت دیزل سنگین زین اضافه دارد که باید به شهرک صنعتی آمل الحاق شود، افزود: در دولت دهم این مصوبه تایید شد اما مدیرعامل این شرکت از رئیس جمهور وقت دستور منحل این مصوبه را گرفت و با پیگیری های ویژه مجددا این واگذاری به شهرک صنعتی تایید شدو این موضوع در دستور کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح خواهد شد.

وی به طرح پیشنهادی در خصوص نحوه وصولی مطالبات توسط بانکها که تقدیم مجلس شد اشاره کرد و بیان داشت: این طرح بزودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

عبداله مهاجر رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران در ادامه جلسه با بیان اینکه بانکها مشکلات جدی سر راه تولید و کسب و کار هستند گفت: همه باید کمک کنیم تا به مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال جامعه عمل پوشانده شود.

 وی ادامه داد: دولت ها برای تولید کنندگان مشکلاتی را بوجود آوردند و تولید کنندگان به عنوان سرباز که شرف وهستی خود را گذاشتند تا تولید واشتغال ایجاد کنند.

وی عنوان داشت: اصل قانونی 44 بیش از 10 سال قبل تصویب شده چرا اتفاق نمی افتد که متاسفانه روزهای بدی را برای تولید کنندگان در پیش داریم و نمی شود پشت میز نشست و مشکلات راحل کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران اظهارداشت: در سال گذشته بیش از 16 هزار میلیارد درستاد تسهیل به بخش تولید پرداخت شد یک داروی شفا بخش نبود وامسال 30 هزارمیلیارد سرمایه درگردش دولت تعریف کرد باید سوال کرد آیا می توان مشکلات تولید کنندگان را حل کرد.

مهاجر تاکید کرد: تا رونق اقتصادی را نداشته باشیم مشکلات حل نخواهد شد و نمی شود تورم 8 درصدی را  با سود بانکی 18 درصدی مقایسه کرد.

 وی اشاره کرد: تا واقعیت را ببینیم به تناسب به دنبال درمان باشیم و کسانی که تولید می کنند و تولیدشان در انبارها می باشد باتمام حیثیت ها در کنار زندان هستند و تولید کننده ای که خود را به آتش زده برای او چه کردیم و چرا برای درمان آن فکر نمی کنیم و ما نیازمنو حمایت دولت هستیم تا مشکلات از سر راه برداشته شود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0