برنامه های هفته تعاون اعلام شد/ افتتاح 4 تعاونی با سرمایه گزاری 34 میلیارد ریالی
11 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران : متاسفانه فرهنگ تعاون و کار جمعی هنوز در کشور و استان ضعف دارد و برای توسعه بخش تعاون عزم همه جانبه نیاز است که مردم را برای فعالیت های اقتصادی به سوی بخش تعاونی سوق دهد.

کمال آنلاین ، به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هفته تعاون از شنبه 11 شهریور ماه آغاز می شود و این اداره کل برنامه ریزی ویژه ای برای این هفته باشکوه دارد.

وی با اشاره به اینکه دین اسلام تأکید زیادی به بحث تعاون دارد، یادآور شد: آیه شریفه 'و تعاونو علی البر و التقوی' مبین و موکد این موضوع است.

اصغری خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اساسی و سهم مهم تعاونی ها در توسعه اقتصادی استان و کشور و همچنین نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، و همچنین سخن گوهربار ایشان مبنی بر اعتقاد به تعاون این اهمیت دو چندان کرده است.

وی افزود: متاسفانه فرهنگ تعاون و کار جمعی هنوز در کشور و استان ضعف دارد و برای توسعه بخش تعاون عزم همه جانبه نیاز است که مردم را برای فعالیت های اقتصادی به سوی بخش تعاونی سوق دهد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطر نشان کرد: هزینه ایجاد اشتغال در بخش تعاون یک چهارم اشتغال متعارف در کشور است و حتی در برخی از مشاغل تعاونی ها این میزان به یک ششم هم می رسد.

اصغری با اشاره به اینکه گرایش به تعاونی در حال افزایش است خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از هزار تعاونی در مازندران تأسیس شده است و مازندران از این لحاظ رتبه خوبی در سطح کشور دارد.

وی ادامه داد: تعاون می تواند نه تنها اشتغال ایجاد کند بلکه در کاهش فقر و ایجاد عدالت اجتماعی نقش ارزشمندی را عهده دار شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: تأسیس 3 شرکت تعاونی توسعه عمران با عضویت بیش از 2000 نفر و همچنین تعداد 7 شرکت در شرف تأسیس، تأسیس 5 شرکت تعاونی فراگیر جهت عضویت 3 دهک پایین درآمدی و آسیب پذیر باهدف فقر زدایی و ثبت 83 مورد تعاونی زنان از عملکرد مطلوب این اداره کل در دولت یازدهم است.

اصغری با تأکید بر ضرورت اجرای با شکوه این هفته مهم افزود: برنامه های مهمی از قبیل افتتاح شرکتهای تعاونی، برگزاری دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر در استان و شهرستانها، برپایی نمایشگاه، بررسی مشکلات تعاونگران و ... در دستور کار این هفته قرار دارد.

وی گفت: تعداد سه تعاونی تولیدی و یک تعاونی مسکن با سرمایه گزاری  34 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای حدود 50 نفر در این هفته افتتاح خواهند شد.

اصغری در پایان خاطرنشان کرد: هفته تعاون، تمرینی برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ کار جمعی در استان است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0