دومین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور، ماشین آلات و ادوات کشاورزی در آمل گشایش یافت
8 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
مدیر جهاد کشاورزی آمل : در این نمایشگاه 50 غرفه شرکت و واحد تولیدی بخش صنعت دام و طیور از استان های اصفهان ، فارس ، اراک ، تهران ، گلستان و مازندران در فضایی به مساحت حدود 2 هزار متر مربع ، توانمندیهای و تولیدات خود را به نمایش گذاشتند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، دومین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور، نهاده ها ، ماشین آلات و ادوات کشاورزی با حضور شرکت های برتر تولیدی استان های کشور در محل دائمی نمایشگاههای تخصصی شهرستان آمل با حضور مدیر کل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی ، مدیر عامل واعضای هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی کشور، رئیس ومعاونین سازمان جهادکشاورزی مازندران ، رئیس حفط نباتات کشور ، معاونین فرمانداری ویژه آمل ، تولید کنندگان ودیگر مدعوین  گشایش یافت

حسین احسانی معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل با قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه با اشاره به اینکه 38 هزارهکتار اراضی کشاورزی ونیمه ای از صنعت مازندران دراین شهرستان قراردارد گفت : خوشبختانه با تلاش وهمت همه تولید کنندگان 70 درصد صادرات مازندران متعلق به شهرستان آمل می باشد .

وی افزود : ظرفیت های بالائی درحوزه کشاورزی دراین شهرستان وجوددارد که برپائی اینگونه نمایشگاهها نوید بزرگ رامی دهد که شاهد تحولات دربخش کشاورزی باشیم .

عطاءالله حسن‌ زاده مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مازندران با اشاره به اینکه قبل از انقلاب 190 هزار تن گوشت مرغ توسط دو هزار بهره‌بردار تولید می‌شد، افزود: امروز ظرفیت تولید به سه میلیون تن در سال افزایش یافته و تعداد بهره‌برداران نیز به 24 هزار نفر رسیده است؛ بنابراین باید نوع مدیریت و ابزاری که برای این منظور استفاده می‌شود، به کلی متفاوت باشد.

وی بیان کرد: امروز مرغداران کشور وارث بی ‌برنامگی‌ها و سیاستگزاری‌ های اشتباه دوران گذشته هستند و سرمایه ‌گذاران زیادی در این مسیر ضررهای هنگفتی را متقبل شده‌اند، چرا که سالانه حدود یک میلیون تن از ظرفیت تولید آنها بلااستفاده مانده است، در حالی که روسیه حداقل تا چهار سال متوالی به 500 هزار تن گوشت مرغ احتیاج دارد؛ بنابراین می‌توان با برنامه‌ریزی درست، بهبود ساختارها و همچنین تسهیل روند صادرات به کمک دولت، از وضعیت به‌وجود آمده نهایت بهره را برد.

مهندس حبیب امینی مدیرکل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش و توانمندی استان مازندران در صنعت طیور کشور گفت: با توجه به هماهنگی که بین انجمن جوجه کشور و اتحادیه مرغداران و وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شد منجر به ایجاد سامانه ای گردید که تمام ارکان صنعت از جمله مرغ مادر و گوشتی را در برمی گیرد تا تولید بسیار مناسبی داشته باشیم که مدیریت جامع صنعت طیور کشور است و این طرح در حال اجرا می باشد

وی افزود: ما در سال 95 ابلاغ این طرح را انجام دادیم و با توجه به ارتباط مستقیمی که سامانه های نرم افزاری این طرح از طریق مزارع مرغ مادر و مزارع مرغ گوشتی داشت کارهای کارشناسی انجام و پیمانکار آن مشخص است و انشاله در حال اجرا می باشد و بتوانیم طرح را با شدت بیشتری به پیش ببریم.

دلاور حيدرپور رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با اشاره به  افتتاح همزمان 63 پروژه بخش كشاورزي مازندران كه با حضور معاون رئيس جمهور برگزار شد، اظهار كرد: با افتتاح اين تعداد از طرح ها 370 اشتغال مستقيم براي افراد ايجاد مي شود و 129 روستا با 12 هزار خانوار روستايي از مزاياي اين طرح ها بهره مند مي شوند.

وی اشاره کرد : انتظار اینست مسائل ومشکلات صنعت طیور استان با کمک وحمایت های دولت حل شود چراکه دادن وام با بهره 18 درصد مرقوم به صرفه نیست وبهره بانکی باید تناسب با ظرفیت بخش باشد .

مهندس سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل درباره این نمایشگاه گفت: انواع مکمل های جدید طیور ، دان مرغ و جدید ترین دستگاههای مربوط به سامانه گرمایشی و سرمایشی واحدهای دامی و طور در این نمایشگاه عرضه می شود.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی تولیدات و ظرفیت های استان های مختلف کشور و ایجاد ارتباط مستقیم میان تولید کننده و مصرف کننده بدون واسطه و دلالی اعلام کرد.

وی به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش طیور در کشور اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون حدود 60 درصد تولید مرغ گوشتی مازندران در این شهرستان تولید می شود.

اسلامی با بیان اینکه با برگزاری این نمایشگاه به دنبال تحقق دو دستاورد مهم اقتصادی و بخش آموزشی آن هستیم ، ادامه داد: با این اقدام به نوعی در تلاش هستیم تا فضای خالی و حلقه گم شده بین دانشگاه ، صنعت و بازار برای افراد جویای کار برطرف و پر شود.

وی گفت: در این نمایشگاه 50 غرفه  شرکت و واحد تولیدی بخش صنعت دام و طیور از استان های اصفهان ، فارس ، اراک ، تهران ، گلستان و مازندران در فضایی به مساحت حدود 2 هزار متر مربع ، توانمندیهای و تولیدات خود را به نمایش گذاشتند

 مدیر جهاد کشاورزی آمل ادامه داد: این نمایشگاه از 7 شهریور تا 10 شهریور  آذر صبح و عصر در محل دائمی نمایشگاههای شهرستان آمل برای بازدید علاقه مندان برپا می باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0