واحد مرغداری گوشتی 50 هزار قطعه حاج عطاء الله حسن زاده در بخش دشت سر آمل افتتاح و به بهره برداری رسید
8 شهریور 1396 ، دیدگاه 0
عطاء الله حسن زاده : توقع داریم بحث پرورش در قفس را درخواست بکنیم که بیش از 2 هکتار زمین می باشد و 50 هزار تا را تقاضا کردیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ با حضور مدیر کل دفتر امور طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی ، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی کشور ، معاونت امور دامی جهاد کشاورزی مازندران ، امام جمعه دابو و دشت سر ، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه ، بخشدار دشت سر ، رئیس جهادکشاورزی شهرستان آمل و دیگر مهمانان، واحد مرغداری گوشتی 50 هزار قطعه حاج عطاء الله حسن زاده افتتاح و به بهره برداری رسید.

عطاء الله حسن زاده مدیریت واحد گوشتی با اشاره به اینکه 4500 مترمربع فضای سالنی داریم و 5250 فضای کل ما است که همزمان با اتاق قرنطینه و مابقی تشکیلات می باشد گفت: حداکثر بهینه سازی برای مصرف انرژی در این سیستم انجام شده است و سیستم مقاومت حرارتی سقف ما که حداکثر 14 می باشد در این سالن 4/19 دهم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تمامی دیوارها دوجداره و از مقاومت حرارتی 15 و نیم برخوردار می باشد و سرعت بادی که برای سیستم در نظر گرفته شد 2/55 متر بر ثانیه است و این حداکثر پیشنهادها برای نژادها توصیه می کنند.

حسن زاده اضافه کرد: طرح آزمایشی پرورشی که دوره قبل انجام شد کاملا بدون مصرف آنتی بیوتیک صورت گرفت وتمام سیستم به صورت درون سوز می باشد و هیچ گونه پرت انرژی در سیستم نداریم و حدود 35 درصد کاهش مصرف سوخت داریم.

وی اشاره کرد: قابلیت جوجه ریزی تا 18 قطعه در مترمربع را داریم و در دمای بسیار بالایی که امسال در طرح آزمایشی پرورشی داشتیم با تراکم بالا به لطف الهی هیچ گونه معضلی درخصوص شرایط گرمایشی نداشتیم و تمامی موارد را رعایت کردیم و اوضاع خیلی خوبی از نظر پرورشی بود.

مدیریت واحد گوشتی با اشاره به اینکه برای طرح آزمایشی حدود 58 کیلوگرم مترمربع توانستیم برداشت گوشت در سن 42 روز داشته باشیم گفت: حداکثر ضریب تبدیلی که در اینجا داشتیم 69/1 بوده است و تلفات نیز 67/1 در دوره آزمایشی بود.

حسن زاده تاکید کرد: جوجه مادر هم جوجه ای بود که تحت مشارکت خود سیستم بود و دقت های خیلی زیادی در سیستم مادر شده بود که جوجه ای با کیفیت داشتیم و ما در اینجا 10 درجه حداقل اختلاف دما داشتیم که محیط مرطوبی است و در شرایط گرم نیز هیچ گونه مشکلی نداشتیم

وی عنوان داشت: برای 7 نفر به صورت مستقیم در این مجموعه اشتغال ایجاد شد اما کل مجموعه پرسنل زیادی دارد که 8 واحد پرورشی و 1 واحد کارخانه دان داریم وکل سرمایه گذاری 3 میلیارد تومان بود که 1 میلیارد تومان از محل منابع ملی و بانک سپه بانک عامل بود.

وی اظهارداشت:  سعی کردیم سیاست های معاونت امور دام کشور که حداقل راندمان و حداقل انرژی را داشته باشیم و امروز توقع داریم بحث پرورش در قفس را درخواست بکنیم که بیش از 2 هکتار زمین می باشد و 50 هزار تا را تقاضا کردیم ولی پیش بینی ما 100 هزار قطعه است که بتوانیم با کمک دوستان سیاست های اجرایی را صورت دهیم.

وی اضافه کرد: بحث بالابردن بهره وری و برداشت ما رضایت بخش بود که حداقل هزینه و حداکثر بهره وری را داشته باشیم و امیدواریم که این سیاست ها در مجموع بهینه سازی و اصلاح ساختار کل طیور کشور باشد و معاونت امور دام کوشش کند ما سرمایه موجود را تجهیز کنیم و بتوانیم با بهره وری بهتر، هزینه کمتر، قیمت پایین تر و افزایش محصول بیشتری را در کشور داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق منافع کشورمان قدم برداریم.

مهندس حبیب امینی مدیرکل دفتر امور طیور و زنبورعسل وزارت جهاد کشاورزی با قدردانی از تلاش آقای حسن زاده و مجموعه همکارانشان در راه اندازی این مجموعه گفت: با توجه به زیرساخت هایی که در کل کشور است در حال حاضر قریب به 2 میلیون تن تولید مرغ در کشور داریم که ما تا رکورد 150 هزار تن صادرات را در کشور داشتیم و انشاله با تقویت زیرساخت هایی که داریم و اینکه تولید صادرات محوری داشته باشیم درصدد هستیم این صادرات را تقویت کنیم و بتوانیم به کشورهای همسایه تداوم صادرات داشته باشیم.

وی ادامه داد: طرح وزن و سن کشتار از سال 95 آماده شد و به نوعی در سطح کشور ابلاغ شد که در حال اجرا است و منتها در حین اجرا یکسری موانعی بود که به لطف الهی رفع شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0