ديدار مديرعامل شرکت بهره برداري و توزيع آب استان مازندران با فرماندار ويژه شهرستان آمل
30 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : نبايد با اعلام کم بودن ميزان آب، نسبت به تعهدي که به کشاورزان داريم رفع مسئوليت نماييم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ در اين ديدار متاجي مديرعامل شرکت بهره برداري و توزيع آب مازندران ضمن تبريک به فرماندار آمل به خاطر سالروز بازگشت آزادگان به ميهن، به تشريح فعاليتهاي اين شرکت پرداخت. وي اعلام کرد: وظايف اين شرکت ارائه خدمات به مشترکين و توزيع آب، وصول حقوق دولت و تعمير و نگهداري از تأسيسات آبي مي باشد.

مديرعامل شرکت بهره برداري و توزيع آب استان با اظهار شرايط نامناسب آبي استان بدليل عدم وجود سدهاي مخزني کافي و کانالهاي انتقال آب مدرن شبکه هاي آبياري و زهکشي اشاره کرد : کشاورزي مازندران شديداً وابسته به بارندگي هاي به هنگام مي باشد. لذا انتقال و توزيع آب براي اراضي آبي از طريق رودخانه ها، انهار سنتي، شبکه مدرن و تلفيقي و زهکش و کانال درجه يک ، دو ، سه صورت ميگيرد.

متاجي در ادامه تصريح کرد: اراضي کشاورزي استان در سطح روستاها  و 17 شهر و شهرستان پراکنده مي باشند که تمامي فعاليتها و ارائه خدمات توسط پرسنل در ستاد و امورهايي که در 11 شهر بزرگ اين استان تاسيس شده است صورت مي گيرد.

سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل از تلاشهاي مدير اين شرکت در شهرستان آمل بخاطر مديريت آب در فصل کشاورزي قدرداني نمود وبا محق دانستن کشاورزان در مطالبه آب کشاورزي از شرکت توزيع آب گفت:  نبايد با اعلام کم بودن ميزان آب، نسبت به تعهدي که به کشاورزان داريم رفع مسئوليت نماييم.

وي اظهار داشت: امسال که به لطف خدا محصول خوبي از زمينهاي کشاورزي برداشت گرديد و نيز با تدبير دولت محترم جلوي واردات بي رويه برنج به کشور گرفته شده است، و به اين دلايل انگيزه خوبي براي کشت برنج در بين کشاورزان بوجود آمده است، ميطلبد تا با فراهم آوردن شرايط مناسب کشاورزي، در جهت افزايش توليد بستر سازي کنيم.

معاون استاندار با اشاره به بهره برداري هرچه سريعتر از سد کبيرهراز و کانالهاي مدرن انتقال آب اين سد به اراضي کشاورزي شهرستان آمل و ديگر شهرهاي استان مازندران، اظهار اميدواري کرد: با اين اقدام آب مورد نياز براي کشت نوبت اول و دوم در اراضي اين شهرستان و استان به اندازه کافي فراهم گردد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0