کمبود نیروی انسانی و امکانات بخش لاریجان را رنج می دهد / عزم جدی برای توسعه لاریجان
30 مرداد 1396 ، دیدگاه 1
بخشدار لاریجان : آسفالت 60 کیلومتر راه روستایی، تقویت شبکه های برق و رفع مشکل کمبود آب شرب را داشتیم که 80 کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت و احداث منبع ها هم در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ رضا مقدم، بخشدار لاریجان در نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان آمل اظهارداشت: بخش لاریجان با 1750 کیلومتر مساحت یکی از بزرگترین بحش های ایران است که مساحت آن از چند استان کشور بیشتر می باشد و 80 آبادی، 27 دهیاری و 2 شهرداری دارد.

وی تصریح کرد: در طول 13 ماه خدمت رسالت ما شعار رهبری بود که نوکر مردم هستیم و فلسفه وجودی ما خدمت به مردم است که خود را سرباز این مردم می دانیم.

مقدم ادامه داد: این بخش با وجود رودخانه کبیر هراز، قله دماوند و نزدیکی به پایتخت از حقوق حقه خود باز ماند و از نظر گردشگری پیشرفت آنچنانی نداشتیم و امیدواریم سازمان میراث فرهنگی کشور ورود کند و از همه سرمایه گذاران نیز حمایت می کنیم.

بخشدار لاریجان اظهارداشت: بعد از 15 سال بیشترین بارش برف را در زمستان داشتیم اما هیچ راه روستایی بسته نشد و نیاز سوخت مردم را مرتفع کردیم.

مقدم افزود: آسفالت 60 کیلومتر راه روستایی، تقویت شبکه های برق و رفع مشکل کمبود آب شرب را داشتیم که 80 کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت و احداث منبع ها هم در دستور کار قرار دارد.

بخشدار لاریجان افزود: برای زیرساختهای روستایی آمدیم طرح هادی را پیگیری کردیم و احداث پارکها و بوستان های روستایی را داشتیم که این اقدام ادامه دارد و نصب دوربین و پایش تصویری برای ارتقای امنیت در روستاها صورت گرفت.

مقدم افزود: لوله گذاری گاز در بیش از 13 روستا به پایان رسید و منبع گاز سی ان جی رینه در هفته دولت بهره برداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: امام زاده هاشم هم از لحاظ تقسیمات کشوری و هم تاریخی متعلق به آمل است که وزیر کشور مکاتبه ای با ریاست سازمان اوقاف کشور داشتند و به مدیران کل اوقاف و استانداران مازندران و تهران دستور دادند هیات امنا از استان مازندران انتخاب شوند.

مقدم افزود: حمایت از واحدهای تولیدی را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد توجه قرار دادیم و اگر سرمایه ای که به شهرک صنعتی رینه داده می شد صرف گردشگری لاریجان قرار می گرفت این بخش توفیقات بسیاری در این عرصه داشت و امیدواریم لاریجان نگین گردشگری ایران شود.

بخشدار لاریجان بیان داشت: حمایت از تولید واحدهای آبمعدنی و لبنی داشتیم که سبب اشتغال مستقیم و غیرمستقیم شده و زمینه رشد و شکوفایی بخش را فراهم می کند.

وی ادامه داد: در روزهای آینده یکی از مدیران ارشد سازمان صداوسیما به بخش می آیند تا مشکلات فرستنده ها حل شود و دو هفته آینده نیز جلسه ای با معاون سازمان صداوسیما کشور برای حل تمام مشکلات خواهیم داشت.

مقدم تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست در فصل تولید و فروش محصولات کشاورزی، جاده هراز بسته شود که مسدود شدن این جاده مرگ اقتصادی لاریجان است و با پیگیری های نماینده مردم آمل در مجلس و استاندار مازندران، وزارت راه و شهرسازی قبول کرد انسداد در روز نداشته باشیم.

مقدم از اخذ مجوز 4 دهیاری جدید خبرداد و گفت: نهضت آسفالت با هزار تن قیر حواله از سوی نماینده مردم آمل در مجلس شروع شد و تلاش می کنیم تا پایان آبان ماه اکثر روستاها را آسفالت کنیم.

بخشدار لاریجان افزود: در بخشداری با 3 نفر مشغول خدمت رسانی به این حجم وسیع روستاها هستیم و این در حالی است در بخشداری لاریجان باید 11 نفر فعالیت کنند که هرچه پیگیری کردیم منجر به نتیجه نشده است و امیدواریم با ورود فرماندار جدید آمل این موضوع عملیاتی شده و نگاه ویژه به بخش لاریجان شود که کمبود نیروی انسانی و امکانات بخش لاریجان را رنج می دهد.

مقدم بیان داشت: با پیگیری نماینده مردم آمل در مجلس و دستور معاون وزیر بهداشت، دستور تجهیز و ترخیص امکانات درمانگاه 13 تختخوابی وانا صادر شد و منتظر تکمیل کادر هستیم و شبکه بهداشت وعده دادند تا قبل از دهه فجر این درمانگاه افتتاح شود و در کنار آن بودجه یک و نیم میلیاردی برای درمانگاه گزنک گذاشته شد.

وی در پایان از پیگیری برای ثبت جهانی قله دماوند از طریق برگزاری نشست هایی با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور و انجام اقداماتی در این راستا خبرداد.

مسلم میرزاقاضی، رییس شورای اسلامی بخش لاریجان در این نشست افزود: با حضور آقای مقدم در بخشداری لاریجان در حوزه تکریم ارباب رجوع، عمران و آبادانی منطقه و تعامل با مسئولان دارد فعالیت های خوبی صورت می گیرد که اقدامات انجام شده در بخش لاریجان حاصل تلاش شوراها، بشخداری و نماینده مردم آمل در مجلس است.

وی بیان داشت: تنها مشکل ما این است هنوز نتوانستیم دفتر آب و فاضلاب روستایی را در بخش لاریجان فعال کنیم که مدیران استانی وعده هایی دادند و منتظر عملی شدن آن هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. ابوالفضل بادپا

    ابوالفضل بادپا

    خلف وعده بخشدار لاریجان و بیمارستانی که درمانگاه شد با وجود تأکید مسئولان ارشد کشور و همچنین مقامات دولتی مبنی بر توجه به روستاها و فراهم نمودن زیر ساخت های مناسب در این منطقه برای جلوگیری از مهاجرت روز افزون روستانشینان به شهرهای بزرگ ، متأسفانه عملکرد مسئولان میانی و پایین دستی دولتی خلاف این جهت گیری کلان کشور بوده و در موارد متعدد شاهد اهمال مدیران در این خصوص بوده ایم. در آخر می توان به موضوع تنها بیمارستان لاریجان در منطقه امیری اشاره نمود که با وجود قول بخشدار لاریجان در این زمینه ، نه