آیین تجلیل از چهره های ماندگار آملی خبر و رسانه برگزار شد + تصاویر
28 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
آیین تجلیل از چهره های ماندگار آملی خبر و رسانه به همت انجمن صنفی خبرنگاران آمل و حمایت مجموعه بین المللی فاتحان ثریا برگزار شد.

دراین آیین ماندگار از چهر های سرشناس رسانه ای چون جعفر عزیزی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، محمد رضا ابراهیمی سردبیر واحد مرکزی خبر  و خبرگزاری صدا و سیما ، حمید بهمنی  تصویر بردار و مستند ساز جانباز ،فتح الله جوادی مدیر مسوول اطلاعات هفتگی ، دکتر مرتضی فیروزی ، جمشید حمیدی ، قدرت الله حسن زاده ، مهدی روحی و حسین علیزاده تجلیل شد .

حضور شخصیت ها و چهره هایی چون سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل ، کامران اصغری مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، ولی‌الله چلابی رییس اداره تعاون ، کار  و رفاه اجتماعی ،قاسمی  شهردار  دابودشت و صلواتی شهردار  امام زاده عبدالله آمل ، ، اعضای شورای اسلامی شهر آمل ، رییس اداره ورزش و جوانان ، رییس اداره بهزیستی ، بهروز عطایی سرمربی کاله ، تعدادی از مدیران شرکت کاله ، نماینده اکسین ،دکتر مجتبی رضوی بعنوان رئیس  خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران ، محمد تقی جوادی رئیس انجمن صنفی کارفرمایان آمل، اسد پور  رییس بنیاد کودک، نمایندگان انجمن ها و بنیاد های خیریه آمل و تعدادی از فعالان فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی در تالار همایش دانشگاه شمال برگزار شد .

پس از قرائت کلام الله مجید و طنین سرود ملی ، نماهنگی از عملکرد انجمن صنفی خبرنگاران  و تفاهم نامه این انجمن با مجموعه بین المللی فاتحان ثریا با صدای سالار عقیلی به نمایش در آمد .

خبرنگاران روابط عمومی مسوولان نیستند

ربابه محمد زاده خبرنگار توانای آملی که رنج معلولیت نه تنها موجب خللی در کار او نشده است بلکه موجب تلاش بیشتر این بانوی فعال عرصه رسانه شده است به عنوان نماینده خبرنگاران در جایگاه حاضر شد و از دغدغه های خود و همکارانش گفت .

محمد زاده که در دو جشنواره ملی و استانی در  ماه های اخیر صاحب عنوان شده بود ، از برخورد برخی مسوولان و نگاه آنها به خبرنگاران انتقاد کرد و تصریح کرد : مسوولان نباید خبرنگاران را به سان روابط عمومی دستگاه خود ببینند .

تجلیل از خانواده دو خبرنگار فقید

انجمن صنفی خبرنگاران در اقدامی قابل تقدیر در مراسم تجلیل امسال یادی از رفتگان عرصه خبر و رسانه کرد ، مرحوم حسین سمن آبادی خبرنگار روزنامه اطلاعات در آمل و مرحوم عرفان محمدی عکاس پایگاه خبری دو تن از اهالی رسانه بودند که سال گذشته به سوی معبود خود شتافتند ، در طلیعه مراسم امسال از خانواده های این دو خبرنگار سفر کرده تجلیل شد .

گفتگوی ویژه خبری

گفتگوی ویژه خبری از برنامه های جذاب مراسم امسال بود که با حضور سه چهره ملی عرصه خبر و اجرای روزبه نصیری همراه بود ، حمید بهمنی تصویر بردار ، خبرنگار و مستند ساز آملی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، جعفر عزیزی خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و محمدرضا ابراهیمی سردبیر واحد مرکزی خبر و خبرگزاری صدا سیما مهمانان ویژه این پنل گفتگو بودند .

دیگر رسانه ها مانند  گذشته نیست

جعفر عزیزی در پاسخ به سوال مجری این بخش از برنامه تویتر و تلگرام را رسانه های جدید و تاثیر گذار دانست و گفت :  در زمانی که ترامپ دیگر کنفرانس مطبوعاتی نمی گذارد و توئیت میکند دیگر رسانه ها مانند  گذشته نیست و در حال حاضر تلگرام و توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی نیز رسانه های مهمی  محسوب می شوند.

وی با اشاره به مقوله شهروند خبرنگار تصریح کرد : امروز رسانه های اصیل باید از همه  فرصت ها و ظرفیت ها  استفاده کنند تا با ارسال اخبار درست و سریع و به موقع از شبکه های اجتماعی عقب نمانند .

حمید بهمنی و جعفر عزیزی با ذکر چند خاطره شنیده نشده  از دوران فعالیت خبری لبخند را بر لبان خبرنگاران نشاندند ، این بخش با پخش کلیپ هایی از نحوه جانبازی حمید بهمنی در عراق و فعالیت جعفر عزیزی در زمان فعالیت در دفتر صدا وسیما در آلمان همراه بود .

مصاحبه خبرنگار آملی با رییس جمهور فرانسه

دکتر مرتضی فیروزی اولین نفری بود که در مقابل تریبون قرار گرفت

وی با اشاره به اینکه لازمه یک خبرنگار این است که  باید بسیار بداند و مطالعه داشته باشد بیان کرد : در مصاحبه ای که با ژاک شیراک رییس جمهور فرانسه  داشتم متوجه شدم که او حتی به ریزترین موضوعات خاورمیانه  آگاه بود و این در نوع خودش برای من جالب بود.

این فعال رسانه  این را بیانگر شناخت صحیح غرب از شرق دانست و تشریح کرد :  زمانی که از او در مورد این همه اطلاعاتش جویا شدم  به بنده اینگونه پاسخ داد؛ گذشته و آینده ما به دست خاورمیانه است گذشته ما مسیح است آینده ما نفت، که هر دو در خاورمیانه است.

وی با بیان اینکه روزنامه نگاری شغلی جهان سومی نیست تصریح کرد : روزنامه نگاری در دنیای مدرن شغل محسوب می شود  ما اگر بخواهیم در عرصه بین المللی روزنامه نگاران موثری واقع شویم لاجرم باید بخوانیم بخوانیم و بخوانیم؛ تا ندانیم نمی شود .

جامعه خالی از روزنامه نگاران برجسته و رسانه های مستقل جامعه پویایی نیست

فتح الله جوادی مدیر مسوول هفته نامه اطلاعات هفتگی نفر بعدی بود که مورد تجلیل قرار گرفت او بدو ورود بعد تقدیر و تشکر از دست اندرکاران انجمن صنفی برای برگزاری مراسم  و احساس رضایت از حضور در این جمع  به کنایه گفت : هرکس در آخر مطلبی را بگوید خونش پای خودش است.

این فعال مطبوعاتی با اشاره به  تجربه ۳۵ ساله مدیریتش در  رسانه  اظهار کرد: حالا که فضای مجازی و شهروند خبرنگار جای رسانه های مکتوب را گرفته اند این خطر وجود دارد که این رسانه ها کاملا جامعه  را از رسانه های مکتوب و رسانه های رسمی  بی نیاز کند اما بنده این را یک اقبال می دانم زیرا به ما یاد می دهد که ما با رسانه ها یمان چه کردیم و فضای سلبی را برای رسانه ها ایجاد کردیم.

وی با اشاره به اینکه جامعه خالی از روزنامه نگاران برجسته و رسانه های مستقل جامعه پویایی نیست تصریح کرد: اگر فضای آزاد تری برای رسانه ها ایجاد شود و اگر گردش آزاد اطلاعات به درستی صورت گیرد قاعدتا نسل ما به مطالعه علاقمندتر شده و همانطور که در حال حاضر هم جوانان  و میانسالان ما بیش از ۲  ساعت وقتشان را به مطالعه اختصاص می دهند این مطالعه در قالب همان گوشی است که در دست دارند و البته باید خوراک مناسبی در اختیار آنان قرار گیرد.

جوادی با اشاره به اینکه فضای دیجیتال عرصه  رقابت را برای همه رسانه ها تنگ تر کرده خاطر نشان کرد : به نظر من دولت نباید به خبرنگاران توجه داشته باشد یا به تعبیر خبرنگاران زیر نظر دولت باشند  زیرا خبرنگاران اصولا در نقطه مقابل قدرت قرار دارند نه اینکه جنگی با دولت داشته باشند اما پلی بین حاکمیت و مردم هستند زیرا باید مطالبات مردم را به حاکمیت منتقل کنند .

وی با بیان اینکه روزنامه نگاری هم شغل هست و هم شغل نیست افزود: خبرنگاری نباید بدین هدف باشد تا به مقام و منصب و قدرتی برسیم .

مدیر مسوول هفته نامه اطلاعات هفتگی ادامه داد : این حوزه پر از مخاطرات زیادی است و مطالعه و دانش و روحیه جنگ طلبی خاص خودش را می خواهد و کسانی که وارد این عرصه می شوند باید شجاع و صبور باشند .

جوادی با بیان اینکه ملاک باید برای یک خبرنگار حق و حقانیت باشد تصریح کرد:  خبرنگار باید حق را هر کجا دید در کنارش باشد اگر این حق و حقانیت از جانب حاکمیت باشد وظیفه  دفاع از حاکمیت را دارد و اگر از جانب مردم باشد باید در کنار مردم باشد و مدافع منافع مردم باشد.

یک دوره شش ماهه نحوه برخورد با خبرنگاران را می گذرانند

جمشید حمیدی ورزشی نویس و کارشناس برجسته والیبال کشور  با بیان اینکه متاسفانه هیچ گاه خبرنگار سیاسی نبودم اظهار کرد: همواره خبرنگار ورزشی بودم و به همین دلیل با نگاه ورزشی به رسانه ها نگاه کردم .

وی در ادامه افزود: در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده وقتی بخواهند ژنرال شوند یک دوره شش ماهه نحوه برخورد با خبرنگاران را می گذرانند تا بدانند چگونه با احترام با خبرنگاران برخورد کنند و چگونه به سوالاتشان پاسخ دهند.

حمیدی با اشاره به اینکه  اگر ارگانها و موسسات خبرنگارها را روابط عمومی مردم می دانند ناشی از ضعف من و امثال من است تصریح کرد: اگر خبرنگار گردن کلفت باشد هیچ موقع در برابر حقایق کو تاه نمی آید.

عضو سابق شورای سردبیری روزنامه ورزشی ایران بیان  کرد :  در شهر من یک زمانی ۴ تا ۵ خبرنگار بیشتر نبود و من روزنامه نگار را حتی با کارت خبرنگاری هم در ورزشگاه  راه نمی دانند ولی خوشحالم که امروز می بینم مقامات شهری به افتخار شما  می ایستند و برایتانم جشن می گیرند .

عضو کمیته والیبال نویسان جهان در انتها خطاب به  خبرنگاران آمل گفت : بیایید برای اینکه صدای جامعه مان باشیم نترس و متعهد به  کارمان ادامه دهیم.

جمشید حمیدی

رسانه ها نباید پایگاهی برای منافع شخصی باشند

قدرت الله حسن زاده هم پس از دریافت هدیه در جایگاه قرار گرفت و در پاسخ به دلنوشته خانم محمد زاده در مورد بی مهری مسئولان نسبت به خبرنگاران اظهار کرد:  من خود خبرنگاران را مقصر این امر می دانم.

وی با بیان اینکه قدرت رسانه بسیار زیاد است تصریح کرد : روزی  به یکی از فرماندهان نیروی دریایی آمریکا اعلام کردند دو خبرنگار برای پرسیدن سوالی مبنی براینکه مدالی که بر سینه دارید واقعی است یا نه مراجعه می کنند و به یک ساعت نرسید که متوجه شدند این فرمانده دست به خودکشی زده است.

حسن زاده با اشاره به اینکه احترام اهل قلم را خود اهل رسانه باید نگاه دارد اظهار کرد: اهل رسانه باید درستی و شفافیت خبر را رعایت کند و رسانه ها نباید پایگاهی برای منافع شخصی باشند و اگر اینها رعایت شوند همه از روزنامه نگارها حساب می برند.

وی با تشکر از زحمات انجمن صنفی خبرنگاران آمل از خداوند خواست تا این انجمن قدرت بیشتری بگیرد تا دیگر ارگانی نتواند به خبرنگاران آملی بی مهری کند

موضوع شکایت در آمل داغ است

مهدی روحی مدیر مسوول روزنامه خبرشمال نیز  با اشاره به اینکه امروز بعد از ۱۳ یا ۱۴ سال به چنین مراسمی در آمل  دعوت شدم اظهار کرد: قبل از اینکه به اینجا بیایم همیشه گلایه می کردم از اینکه چرا در شهر ما دوستان به یاد ما نیستند ولی حالا احساس خجالت دارم آنقدر بزرگان و اهل رسانه شهرمن آمل زیادند که با خودم گفتم چقدر جسارت به خرج دادم که صف اول نشستم .

وی در ادامه افزود : بنده از جوانترین صاحب امتیازان روزنامه کشوری هستم که موفق  شدم مجوز روزنامه سراسری جمله را بگیرم و این روزنامه به صورت دایم در سطح کشور منتشر می شود.

صاحب امتیاز خبرشمال با بیان اینکه پرچم آملی ها همیشه بالاست افزود : ان شا الله ما آملی ها بتوانیم همواره  اتفاقات خوبی را در سطح ملی رقم بزنیم.

روحی با انتقاد از عدم حضور فرماندار و شهردار آمل اظهار کرد : حتما خبرنگاران آنها را اذیت کردند که امشب نیامدند ماشالله آنقدر موضوع شکایت در آمل داغ است که دوستان شاید نماینده فرستادند .

حسین علیزاده دبیر انجمن پایگاه های خبری مجازی مازندران نیز پس از اهدا جایزه از برگزار کنندگان این همایش تجلیل کرد .

در ادامه از پیشکسوتان و چهره های تاثیر گذار عرصه رسانه از جمله ابراهیم فرخ زاد ، غلامعلی مدرسی ، محمد علی توللی ، غلامحسن ترحمی ، نعمت الله قربانی ، حسین جوادی ، علی عزیز کمالی ، علی کرم زاده ، ذبیح الله بناگر ، معظم ساروی ، افشین لاریجانی و مجید حقیقی تجلیل شد .

غلامعلی مدرسی در سخنان کوتاهی گفت پیام امشب این است که همواره راستی و درستی باید در همه جا حاکم باشد .

حسین جوادی مدیر مسوول ندای شمال بیان کرد : در مراسم مختلف با حضور مسوولان دعوت می شوم ولی برای شرکت رغبت به اندازه این مراسم نیست که شما خبرنگاران عزیز هستید من خودم را کمترین فرد در حوزه خبر  در این شهر می دانم .

افشین لاریجانی مدیر مسوول صبح آمل هم در سخنان کوتاهی گفت : آملی هستم افتخار می کنم آملی هستید افتخار کنید .

ذبیح الله بناگر مدیر مسوول پیام آمل با انتقاد از عدم توجه مسوولان به رسانه های مکتوب بیان کرد : ۳ ماه است که اکثر هفته نامه ها در آمل تعطیل شده است ولی مسوولی پیگیر این موضوع نیست .

 شاهرخ فرخ زاده با بیان اینکه تعدادی از دوستان گلایه هایی داشتند تصریح کرد : خوشحال هستم که در این جمع هستم و باید شجاع و نترس ادامه بدهیم .

محمد علی توللی با بیان خاطره ای از خود و انتشار خبری که موجب عزل فرماندار آمل شد اظهار کرد : آن زمان به موزع می گفتیم برو جلو فرمانداری روزنامه رو بفروش و بلند داد بزن روزنامه پست تهران ، یک خبر مهم بر علیه شهردار و فرماندار !

کری خوانی استقلالی ها  و پرسپولیسی ها

خاطره گویی حمید بهمنی از تصویر برداری دربی استقلال و پرسپولیس سبب شد تا طرفداران این دو تیم دقایقی برای هم کری بخوانند .

بهمنی در بخشی از صحبت هایش گفت که در معمولا عوامل فنی ، تصویر بردار  بازی این دوتیم پرسپولیسی هستند وهمین دستاویزی شد تا امیر رضا مدنی مجری برنامه امیر رضا مدنی باب کری خوانی را باز کند تا جاییکه امام جمعه آمل نیز به جمع اکثریت یعنی طرفداران پرسپولیس در سالن پیوست .

ما به شما بدهکاریم

سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با بیان اینکه هویت و شناسنامه تشیع در آمل است و آملی بودن یک افتخار است تصریح کرد : ما باید با یکدیگر هم دل و همراه باشیم  دست یکدیگر را بگیریم نه پای یکدیگر را .

وی با اشاره به نقش رسانه ها در پیشرفت و توسعه یک شهر تصریح کرد : شما رسانه ها نقش مهمی در دگرگونی و پیشرفت شهر تان دارید .

این مسوول با بیان اینکه خبرنگاران هم به فکر آبروی خود هستند هم به فکر آبرو و جایگاه مسوولان اظهار کرد : دنیا محل گذر است همه ما از مسوولان گرفته تا خبرنگاران باید بخاطر سخن و قلم مان در روز قیامت پاسخ دهیم .

وی با بیان اینکه به خاطر شرکت در جلسه خبرنگاران و آزادگان در آمل سفر مشهد مقدس را نیمه کاره گذاشته ام ، گفت : ما به شما بدهکاریم اگر خدای ناکرده مسوولی بخواهد کم کاری کند شما با قلمتان به سمت و سویی هدایت می کنید که خدمت صادقانه را سرلوحه خویش قرار دهد .یقین بدانید از حمایت همه مسوولان برخوردار هستید .

تجلیل از حامیان خبرنگاران

انجمن صنفی خبرنگاران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از حامیان خبرنگاران در آمل تجلیل کردند

در ادامه به پاس ۶ سال خدمات صادقانه محمد محمدی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از این منتخب شورای شهر تجلیل شد

همچنیناز خانم خاتمی مدیر مسوول ارس چاپ و مهندس انصاری مدیر عامل مجموعه بین المللی فاتحان ثریا به عنوان حامی اصلی انجمن صنفی  خبرنگاران با اهدا لوح سپاس تجلیل  شد .

برنامه متنوع برای خبرنگاران در راه است

مهندس انصاری مدیر عامل فاتحان ثریا در حوزه  IT , ICT  با رویکرد ی ایرانی اسلامی با نگاه بین المللی در سطح دانشگاه های کشور فعالیت می کند  تشریح کرد : هم اکنون دفتر مرکز شتابدهنده فاتحان ثریا با زیر بنای ۱۷۰۰ متر مربع در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان مشغول فعالیت است .

وی ادامه داد:  خرداد ماه امسال دفتر مرکزی  این مجموعه با به دست امام جمعه آمل افتتاح شد  و شعار ما این است نگاه جهانی چشم انتظار توست .

مدیر عامل فاتحان ثریا تصریح کرد : اگر بخواهیم رشد اقتصادی داشته باشیم لازمه آن پیشرفت فرهنگی است و این مجموعه به هر دو بعد توجه ویژه دارد .

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه مشترک با انجمن صنفی خبرنگاران تاکید کرد : برنامه متنوع دیگری با همکاری طرفین برای خبرنگاران برگزار خواهد شد .

مدیرعامل فاتحان ثریا در انتها از زحمات پدر و مادرش تجلیل کرد و مورد تشویق خبرنگاران و مسوولان حاضر در سالن قرار گرفت .

در این همایش علاوه بر تجلیل از چهره های ملی و پیشکسوتان خبر و رسانه ، از ۴۵ عضو انجمن صنفی خبرنگاران و سایر خبرنگاران  فعال  و فعالان رسانه ای آمل جمعا نزدیک به ۸۰ نفر  تجلیل شد .

در پایان این مراسم خبرنگاران با برش کیک جشن روز خبرنگار  ، عکس مادنگار از همدلی را در قاب تصویر نقش بستند  .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0