برای جذب سرمایه گذار در شهر فرش قرمز پهن کنیم
28 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل انجمن انبوه سازان آمل: برای حفظ ونگهداری بافت تاریخی باید دولت، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری وارد پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس جهانگیر آذری مدیرعامل انجمن انبوه سازان آمل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بافت تاریخی به عنوان هویت تاریخی وفرهنگی باید حفظ شود گفت: برای حفظ ونگهداری بافت تاریخی باید دولت، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری وارد پیدا کنند.

 وی یادآورشد: بافت فرسوده به مکانهایی که دارای کوچه ها و خانه های قدیمی دارد که خدایی ناکرده بر اثر کوچکترین اتفاق تخریب می شوند باید به سمت نوسازی و مقاوم سازی حرکت کنند.

 وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران ولی نعمت شهر هستند عنوان داشت: برای ورود سرمایه گذار باید بستر مناسب وجوداشته باشد تا در پیچ و خم اداری گم نشوند.

  مدیرعامل انجمن انبوه سازان آمل اظهارداشت: سرمایه گذران کار آفرینانی هستند که ریسک می کنند و اگر خدایی ناکرده مورد بی مهری قرارگیرند هیچ وقت ورود پیدا نمی کنند و برای جذب سرمایه گذار درشهر فرش قرمز پهن کنیم.

 آذری تصریح کرد: آمل توانمندی زیاد در جهت جذب سرمایه و سرمایه گذاردارد که اگر به استقبال سرمایه گذار برویم اقتصاد خرد و محلی شکوفا می شود.

 وی اضافه کرد: عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساختمان در این شهر اوضاع ستادی شهرداری و شورای اسلامی شهر در کنار قیمت بالای زمین در مناطق مختلف و در نهایت مصالح ساختمانی می باشد.

آذری هزینه های صدور پروانه در شهرداری را سر بار قیمت ساختمان سازی در آمل دانست و گفت: ریشه گرانی آپارتمان در شهر آمل نیز اکنون تاثیر مستقیم شهرداری و مصوبات شورای شهر است.

مدیرعامل انجمن انبوه سازان آمل اضافه کرد: در برخی مواقع تراکم فروشی در شهر آمل حتی گران تر از مناطق مختلف شهر تهران است.

آذری به کاهش حدود 40 تا 50 درصدی ساخت مسکن در این شهر اشاره کرد و افزود: این وضعیت اگر چه در بیشتر مناطق کشور وجود دارد اما در آمل سابقه نداشته و باعث شده تا توان و میل خرید مردم برای مسکن نیز کم شود.

وی افزود: تاکید و اصرار بیش از حد شهرداری ها و متکی بودن به درآمدهای ناشی از افزایش عوارض ها، عارضه ای شده که تیشه به ریشه اقتصاد شهری خواهد زد.

وی اشاره کرد: این انجمن در کنار تجلیل سالانه از انبوه سازان نمونه و برتر خود در بخش های مختلف، در مقابله با افرادی که تعهدی نسبت به کار خود و مردم ندارند، برابر قانون و رسالت انجمن برخورد قاطع می کند..

وی تعداد اعضای زیرپوشش انجمن انبوه سازان شهرستان آمل را بیش از  200نفر اعلام کرد و گفت که این شهر اکنون در بخش صدور عوارض ساختمانی یکی از گران ترین شهرهای کشور است.

آذری اشاره کرد: انجمن انبوه سازان آمل یکی از بهترین انجمن ها در سطح کشور می باشد که کارهای خوبی را در تعامل با مسئولین در حال اجرا می باشند. .

مدیرعامل انجمن انبوه سازان آمل در پایان از ساخت سرویس های بهداشتی و تامین کاشی و سرامیک برای افراد بی بضاعت با همکاری سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل خبرداد.

مجید حقیقی، خبرنگار روزنامه اقتصاد پویا و مدیر هفته نامه صبح آمل و عضو انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل عنوان کرد: از آنجائیکه اینجانب در هر دو صنف تا حدودی فعالیت دارم و امروز بعنوان میزبان در خدمت اصحاب شریف رسانه هستم ذکر چند مورد را ضروری می دانم.

وی گفت: اول نوع نگاه شما دوستان خبرنگار به انبوسازان می باشد که لازم است بدانید اکثریت اعضای انبوساران از اساتید دانشگاه و مهندسین آگاه و انسانهای شریف و متعهد هستند ، پس لطفا با نگاه علمی و معنوی نسبت به این مجموعه قلم بزنید.

وی افزود:  در جواب سوال دوستی که فرمودند چرا انبوسازان از معماری  ناهماهنگ شهر جلوگیری نمی کنند ، باید به عرض برسانم که فاعل کار ما نیستیم بلکه راه و شهرسازی  ، شهرداری و نظام مهندسی مسؤلیت  این امر را  بعهده دارند.

وی  در پایان انتخاب شایسته آقای مهندس جهانگیر آذری در شورای شهر که حاصل تلاش و اتحاد همکاران انبوه ساز  و شخصیت بی حاشیه خودشان بود را تبریک گفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0