برگزاری یادواره شهدای منطقه نوا بخش لاریجان با سخنرانی دکتر یوسفیان ملا +عکس
28 مرداد 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس ؛ ضرورت دارد از همه ظرفیتها برای حفظ کشور استفاده کنیم که هزینه بالایی برای امنیت داده شد و نیاز است قدر آن را به درستی بدانیم که به سادگی حاصل نمی شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در دهمین یادواره 36 شهید منطقه نوا از توابع بخش لاریجان آمل اظهارداشت: در همین انتخابات اخیر ملاحظه کردیم یک آزمونی بود که در آن آزادی اعتقاد وجود داشت و هرکسی از شورای نگهبان تایید شد می توانست رییس جمهور باشد.

وی ادامه داد: در انتخابات شعار اقتصادی و سیاسی امنیتی داشتیم و در نهایت شعار امنیت و سیاست جایگاه بالاتری پیدا کرد و مردم با وجود مشکلات ویژه اقتصادی که در کشور وجود دارد اما سایه امنیت و ناامنی امری است که هیچ ملتی نمی تواند منکر آن باشد.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است، افزود: جمهوری اسلامی ایران از سال 84 در مجمع تشخیص نظام، سرمایه گذاری خارجی را تسهیل کرد و سرمایه گذاران امنیت موجود در هر کشوری را مورد توجه قرار می دهند و بیان می کردند ایران کشور ناامنی است و ما سرمایه گذاری نمی کنیم اما دیدیم همان کشورهای اروپایی امروز بعنوان ناامن ترین کشورها هستند.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که در اطراف ایران اسلامی ناامنی وجود دارد اما صدها طرح و نقشه برای کشورمان ایجاد کردند اما نتوانستند به توفیقی برسند، گفت: تنها حرکتی که در مجلس و مرقد امام (ره) اتفاق افتاد هر پنج نفر ایرانی بودند که از ستون پنجم استفاده کردند.

وی با اشاره به اینکه خون هایی پای این انقلاب ریخته شده است، گفت: ضرورت دارد از همه ظرفیتها برای حفظ کشور استفاده کنیم که هزینه بالایی برای امنیت داده شد و نیاز است قدر آن را به درستی بدانیم که به سادگی حاصل نمی شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد: رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس کاری کردند قدرتمندترین های جهان نمی توانند کاری صورت دهند که امنیت حال حاضر ما بهای چنین جانفشانی ها و ایثارگری های والا است و بنیان امنیت کشورمان را فراهم کردند.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان این که برگزاری یادواره های شهدا فرصتی ارزنده برای تکریم از مقام والای شهدا و تکریم فرهنگ والای این عزیزان است، افزود: در دورافتاده ترین روستاها و مناطق ایران هم شهید دارند که این امر نشانگر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سراسر ایران اسلامی است که در معادلات بین المللی بسیار اثربخش بوده و می دانند جنگ با ایران اسلامی بسیار سخت است.

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه لاریجان در حوزه فعالیت گازی است که مقاومت بسیاری صورت گرفت و بیان می کردند بسیاری از شهرها و روستاهای تهران گاز ندارند و اگر در لاریجان سرمایه گذاری کردیم در مناطق کوهستانی هزینه بسیار بالا است و زیر سووال می رویم.

یوسفیان ملا اظهارداشت: پیگیری هایی از شرکت گاز کشور صورت دادیم و در مرحله نخست وام چندین میلیاردی با بهره کم بازپرداخت طولانی مدت به حساب گاز کشور واریز کردیم و کار گاز لاریجان شروع شد.

نماینده مردم آمل در مجلس افزود: روزی که خواستیم گاز لاریجان را آغاز کنیم مصیبت هایی کشیدیم و در سطح وزارت نفت جلسه گذاشتند لوله گاز به جای شهر ری از گیلاوند به لاریجان برده شود که مشکل گاز دارند و قبول کردیم و زمانی حرکت به سمت لاریجان شروع شد محیط زیست جلوی آن را گرفتند و مصاحبه ها داشتند و بعد از برگزاری انتخابات نیز حکم دیوان عدالت اداری را هم گرفتند.

وی با بیان اینکه پس از صدور حکم به دیدار رییس قوه قضاییه رفتم که بیان کردم انتظار چنین حکمی نداشتیم و آیت الله آملی لاریجانی دستور دادند رای را باطل کردند که از ایشان تشکر و قدردانی می کنیم، گفت: روستا به روستا را لوله گذاری کردیم و در رینه سی ان جی را در هفته دولت افتتاح می کنیم و نخستین مشعل گاز از طریق سی ان جی در رینه روشن می شود.

یوسفیان ملا ادامه داد: لوله گاز دارد می آید و برای نقاط دوردست از سی ان جی استفاده می کنیم که تفاوتی میان این دو امر وجود ندارد و در بسیاری از نقاط دارد استقبال می شود.

نماینده مردم آمل در مجلس با قدردانی از مدیران منطقه و شهرستان برای گازرسانی به لاریجان اظهارداشت: در کار باید سیاست را کنار بگذاریم و خدمت به مردم مهم است و ضرورت دارد به آن توجه شود که آفت همه کارها در سیاسی بازی است.

وی ادامه داد: برای جاده هراز می خواستند سرمایه گذار بیاورند که تعریض را انجام دهند و از مردم پول بگیرند و مخالفت کردم و اجازه اقدام را ندادم و حق مردم یک جاده خوب و رایگان است.

 یوسفیان ملا ادامه داد: حدود یک ماه قبل در دفتر وزیر راه و شهرسازی جلسه ای داشتیم و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه آمد تفاهم نامه ای برای اتوبان هشت بانده منعقد شد که مقدمات آن فراهم شد و دارند مطالعه می کنند و چهار باند در فاز نخست از پردیس تهران تا پلور می آید و فاز دوم مستقیم به سمت آمل می آید که آزادراه است و ربطی به محور هراز ندارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0